Letošní sněhová nadílka v tuzemsku většinu sportovců opravdu nepotěšila. Naštěstí je ale i na konci lyžařské sezóny několik míst, kde si na svahu pořád zajezdíte. Jen budete muset navštívit rakouské sjezdovky – a před cestou nesmíte zapomenout na sjednání cestovního pojištění.

V Rakousku se ještě lyžuje

Upravené sjezdovky a poměrně krátká dojezdová vzdálenost činí z našeho jižního souseda oblíbený cíl lyžařů. Musíte se jen rozhodnout, kolik času na brázdění svahu máte – některá rakouská lyžařská střediska leží přímo u hranic. Za proslulými alpskými vrcholky ale budete muset popojet na západ země. Cestovní pojištění si však zařiďte i při jednodenním pobytu.

Lyžování jen na jeden den? Víme, kam zajet

Máte-li na sportovní výkony jen jeden den, navštivte největší a nejznámější středisko mezi českými sněhomilci – Hochficht Böhmerwald. Lyžuje se tu až do konce března a své umění tu můžete vypilovat na 11 sjezdovkách a v 1 snowparku. Dalším oblíbeným areálem u českých hranic je malé středisko Sternstein. V ostatních Česku blízkých areálech končí sezóna již na začátku března.

Rodinná rakouská lyžovačka

Pokud vám nevadí zajet si dále, navštivte jedno z nejoceňovanějších lyžařských středisek pro rodiny s dětmi. Rozlehlý areál Serfaus Fiss Ladis nabízí 88 sjezdovek, na kterých můžete projet 214 kilometrů. Snowboardisté se tu mohou vyřádit v 9 snowparcích. Lyžovat se tu bude až do poloviny dubna.

Cestovní pojištění na hory

Na svahu musíte dávat pozor na možná zranění, která často nemusí být důsledkem vaší viny. Někdy stačí jen chvíle nepozornosti a … Raději se před cestou chraňte sjednáním cestovního pojištění. Pojišťovna za vás pak zaplatí veškeré léčebné výlohy, transport, léky, hospitalizaci i operace. Zlomená noha vás v Rakousku vyjde na desítky tisíc korun. V případě nutného transportu a operace by pak částka šplhala až na několik set tisíc korun.

Při sjednání cestovního pojištění se ptejte po rizikových sportech. Většina pojišťoven totiž považuje lyžování a snowboarding za aktivity s vyšším rizikem úrazu. Proto je nutné si je speciálně připojistit. Připojištění stojí jen pár desítek korun navíc a může vám ušetřit i milionové částky.

Lyžujte a snowboardujte beze strachu

Vyrazte za zimní lyžovačkou do Rakouska. Máte na to čas až do dubna. Zažít můžete jednodenní lyžovačku hned u českých hranic nebo opravdovou dovolenou na svahu se vším všudy, za kterou však musíte cestovat o něco déle. Ať už vyrazíte kamkoli, nezapomeňte si před cestou uzavřít vhodné cestovní pojištění s připojištěním rizikových sportů.