Jaro je v plném proudu a to znamená, že můžete vytáhnout kola a dát si pěkně do těla, výletovat a užívat si jízdu na kole při krásném slunečném počasí. Teprve s kolem začínáte a neznáte žádné cyklostezky v Praze? Nebo potřebujete inspiraci na nové trasy? Podívejte se, kam vyrazit na kolo, ukážeme vám skvělé cyklostezky v Praze, které si zamilujete a budete tam chtít pořád jezdit.

A vy, kteří na kole nejezdíte, zkuste se na těchto místech alespoň projít a třeba vás to přesvědčí k tomu, nasednout na kolo a zpříjemnit si den sportem a krásným prostředím.Nejlepší cyklostezky v Praze! Podívejte se, kam vyrazit na kolo

cyklostezky v prazeFoto: pixabay

1. Modřanská cyklostezka

Tahle cyklostezka patří vůbec k nejoblíbenějším v Praze. Vede kolem Vltavy a můžete ji využít jak pro jízdu na kole, tak třeba na kolečkových bruslích. Je označována jako A2 Vltavská a vede od Mánesa, přes Smetanovo, Masarykovo a Rašínovo nábřeží, pod Vyšehradem, dále kolem Podolské vodárny, pod všemi známým Barrandovským mostem. Cestou budete míjet golfové hřiště Hodkovičky, Freestyle park Modřany a dojedete až na nádraží Praha – Modřany. Dále pokračuje na Zbraslav a na Jarov. Připravte se, že potkáte hodně lidí, turistů a že tato cyklostezka vede rušnou Prahou, ale na druhou stranu je to opravdu krásná podívaná a výhled.

Připravte se na různý druh povrchu. Cyklostezka má necelých 30 km.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hannah Victoria (@hannahvicky),

2. Stromovka

Hledáte kratší trasu? Bingo, tahle vede od Stromovky, přes Výstaviště, až po nábřeží kapitána Jaroše, ideální pro klidnou projížďku s dětmi. Cyklostezka se označuje jako A31. Měří cca 2 kilometry.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Julien Audrerie (@julienaudrerie),

3. Divoká Šárka

Že nelze v rušné Praze najít klidné místo s krásnou přírodou? To je velký omyl a tato cyklostezka je toho důkazem. Nachází se v přírodní rezervaci Divoká Šárka, kde budete projíždět velkým parkem a doporučujeme si dát přestávku a odpočinek na krásném přírodním koupališti Džbán. Cyklostezka končí v Jenerálce. Délka cyklotrasy je 5,5 km.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ANNa (@annaenglerova),

4. Cyklostezka Rokytka

Tato cyklostezka se nachází v oblasti Vysočan a Hloubětína a měří okolo 3,2 kilometrů. Je skvělá pro jízdu na kole, na bruslích i jen tak na procházku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivka Pituchová (@ivka.pituchova.3),

5. Kunratický potok

10 kilometrů dlouhá cyklotrasa vede od Braníka, přes Krč, Kunratický les, Chodov,  Háje, až po Petrovice a končí v Uhříněvsi. Tato trasa není vhodná pro rodiny s dětmi, protože její velká část vede přes velmi frekventovanou silnici a jedete přes velké kopce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rebeka Ralikova (@rralikova),

6. Modřanská rokle

Z Modřan až na Háje vede cyklostezka, která měří necelých 10 kilometrů. Budete míjet Libuš, Kunratice a Šeberov, kde je vytyčená cyklostezka, zbytek trasy se připravte na to, že pojede po klasické silnici.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Kohoutová (@eva_kohoutova),

Tohle jsou cyklostezky v Praze, které za to rozhodně stojí!

Přečtěte si: Inspirace na výlety s dětmi v ČR.