Víte, co to jsou ferraty? Jsou to horské cesty, které jsou vybavené ocelovými lany, výstupky a stoupačkami, po kterých se dá lézt. Je to hodně originální a jestli to neznáte, doporučujeme vyzkoušet. Je to adrenalin a výborné sportovní vyžití v přírodě zároveň. Možná už jste nějaké ferraty zdolali a chcete další. Máme pro vás seznam: nejlepší ferraty v Česku! Vyražte co nejdříve. Nemusíte se bát, že by vám hrozilo nějaké nebezpečí, stezky jsou velmi dobře jištěné.Nejlepší ferraty v Česku

ferraty
Foto: pixabay

Ferrata v Táboře

Jedná se o úplně první ferraty v České republice a hodí se spíše pro začátečníky, protože není moc náročná. Měří kolem 35 metrů a nemusíte se bát žádných převisů ani náročných stoupání. Pokud jste ferraty nikdy nevyzkoušeli, zajeďte sem a zkuste si, co to obnáší. Jak můžete vidět, hodí se i pro děti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jolana’s adventure story (@jolana_kostalova),

Ferrata v Bechyni

Pokud je ferrata v Táboře považována za tu nejlehčí, tahle je naopak opravdu extrémně těžká a neměli byste ji absolvovat, pokud nemáte dobrou fyzičku. Není to zkrátka nic pro začátečníky. Těšte se na převisy a věřte, že cesta dolů je také hodně náročná. Troufnete si?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karolína Otevřelová (@karolina_otevrelova),

Ferrata Slánská hora

Jestli nechcete jezdit nikam daleko od Prahy a chcete si hezky zatrénovat a zasportovat, doporučujeme ferratu ve Slaném. Měří as 40 metrů a není nijak extrémně náročná. Nicméně, není to nic pro úpné začátečníky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ell Veselá (@veselaell),

Ferraty Nové Hamry

Jestli hledáto místo, kde se naučíte základní techniky a které vás připraví na opravdu těžké jištěné stezky, zkuste tenhle ferratový komplex. Naučíte se základy v pár metrech, tudíž se nemusíte ničeho bát.

Ferrata aréna v Liberci

Nemáte vůbec žádné zkušenosti, nevíte ani, o co jde a potřebujete instruktáž před tím, než se do toho vrhnete sami? Navštivte horolezeckou arénu v Liberci a vše si vyzkoušejte pod vedením instruktorů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený rzt ka (@rztka),

Pastýřská stěna v Děčíně

Tak tady si můžete užít až 14 ferratových jištěných cest a stezek! Můžete si tu zde vše vyzkoušet a připravit se na něco těžšího. Užijete si tu zábavy dost.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Černý Ondřej (@c.ondrej.erny),

Zkoušeli jste už někdy ferraty? Jestli ne, tak je na čase. Dejte nám vědět, jak vás to bavilo.

Udělejte si výlet do stezek korunami stromů.