Venku je krásně a vás to táhne k vodě, ale nevíte kam? Zapomeňte na přeplněné aquaparky a vyrazte na přírodní koupaliště. Budete překvapeni, kolik krásných jezer, rybníků, přehrad, vápenek a průzračných řek ve vašem okolí najdete. Připravili jsme pro vás seznam 50 nejlepších přírodních koupališť v ČR, na kterých si užijete léto naplno a bez davů.

 

Nejlepší přírodních koupaliště v ČR
Rádi byste vyrazili někam k vodě, ale nechce se vám na přelidněná koupaliště? Podívejte se na nejlepší přírodní koupání ve vašem okolí.

Přírodní koupalitě v Praze a středních Čechách

 

50. Hostivařská přehrada – mapa

Hostivařská přehrada je ideální koupaliště pro všechny, kteří nechtějí opustit brány hlavního města. Z centra jste tu za chvilku metrem nebo tramvají a autem pohodlně zaparkujete přímo u přehrady. Vstupné je 90 Kč pro dospělého a děti do 100 cm mají vstup zdarma. A pokud se vám nechce na hlavní placenou pláž, můžete si zaskákat do vody z nového mola na protější straně.

49. Přírodní koupaliště Džbán – mapa

Koupaliště Džbán je přírodní koupaliště uprostřed Divoké Šárky. Díky pravidelným kontrolám kvality vody se tu nemnoží sinice a nádrž byla nedávno zbavena bahna, takže si tu můžeme užívat čistou vodu po celou sezónu. Dospělí zde zaplatí 90 Kč/den a děti mají vstup zdarma.

48. Biotop Radotín – mapa

Už jste někdy slyšeli o biotopu? Biotop je přírodní koupaliště, ve kterém se voda čistí zcela bez chemie biologicky za použití řas a přírodních ekosystémů. V Radotíně najdete biotop s občerstvením a saunou. Celodenní vstup o víkendu vyjde dospělého na 150 Kč a předškolní děti mají vstup zdarma. Na biotopové koupaliště v Radotíně dojdete za pár minut pěšky z vlakového nádraží, autem z centra Prahy jste tu za 15 minut.

47. Přírodní koupaliště Vyžlovka – mapa

Jeďte se vykoupat kousek za Prahu. Přírodní koupaliště Vyžlovka má otevřeno od 10 do 18 hodin a vstupné stojí 30 korun pro dospělého na celý den a dětské vstupné činí 15 korun. Zakoupit si můžete i permanentku, která stojí 300 Kč. O občerstvení se stará mísní kiosek a můžete si zahrát ping-pong, šipky, fotbálek, plážový volejbal, kuželky či kroket.

46. Přírodní koupaliště Motol – mapa

Vstup na přírodní koupaliště Motol stojí dospělého 70 korun a děti 50. Po 17té hodině je sleva 50 %. Slunečníky, lehátka i sportovní potřeby si zde můžete půjčit a nemusíte si dělat ani svačinky sebou, najdete zdu široký sortiment občerstvení. Toto přírodní koupaliště se pyšní tím, že v roce 2017 bylo vyhlášeno jako koupaliště s nejkavlitnější vodou v Praze.

45. Jezero Lhota – mapa

Hledáte přírodní koupání v blízkosti Prahy? Jezero Lhota je skvělou příležitostí. Celodenní vstupné stojí pro dosělého 60 korun a pro dítě nebo studenta 40 korun. Areál otevírá v 6:00 a zavírá ve 21:00, můžete si tedy užít opravdu celodenní koupání. A nebojte, děti zabavíte na hřišti a nechybí ani parkoviště.

44. Přírodní koupaliště Konětopy – mapa

Jezero Konětopy slibuje, že koupání tam je jako u moře. Tak se přesvědčete sami. Přírodní koupaliště funguje od 7 do 9 hodin a za dospělého zde zaplatíte 50 Kč, za dítě 30 Kč. Je možné si zde zakoupit občerstvení a dokonce i rybařit. Jezero přiléhá z jedné strany k lesu a poskytuje tak skvělé místo pro letní rekraci. Zde se budete cítit skvěle tak vyražte a udělejte si výlet.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andrea Kašová 📸 (@andrea.kasova),

43. Pískovna Dobříň – mapa

Pokud hledáte přírodní koupaliště, které bude zdarma, ideální volba! Má sem přístup každý, nevýhodou může být absence občerstvení, ale není nic jednoduššího než si připravit vlastní svačinku z domova a rozhodně ušetříte. Přírodní koupaliště bez nákladů, nezní to dobře?

42. Přehrada Slapy – mapy

Využijte páté největší přehrady v ČR Slapy a užijte si skvělé koupání i vodní sporty jako vodní lyžování nebo jachtaření. Zadarmo, nádherná příroda a spoustu míst ke koupání, které nebude tak plné jako klasické koupaliště. Vyrazte na víkend i s ubytováním a užijte si ho hezky u vody.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Klinderová (@klinderova),


41. Řeka Sázava – mapa

Chcete si udělat výlet s koupáním? Vyražte ke Žďáru nad Sázavou a lehněte si k vodě na přírodním koupališti. Nachází se tu písečná pláž i s kluzavkou pro děti. Můžete zde i stanovat nebo najít sportovní vyžití. A co je nejlepší? Vstup i parkovné úplně zdarma! Občerstvení zde také zakoupíte a můžete se tu rovnou ubytovat! A věděli jste, že je tu k dispozici i letní kino? Tak vyrazíte sem tohle léto?

40. Řeka Berounka – mapa

Téměř celá řeka Berounka je přístupná a můžete se v ní koupat. Pozor na koupání u jezů, jsou nebezpečné. Opět přístup zdarma a naprosto nádherná příroda, která se nachází pouze kousek za Prahou. Autem jste tu za 45 minut a pak si můžete už jen užívat příjemné chvilky u vody. Spojte to s návtěvou hradu Karlštejn a program na celý den je zajištěný.

39. Lom Hříměždice – mapy

Oblíbené místo pro koupání a hlavně pro ty, kteří mají rádi skoky do vody a to pořádné. Můžete skočit dokonce z houpačky nebo skokanského prkna. Lom Hříměždice je opravdu velmi krásný přírodní úkaz a je do něj volný vstup. Na břehu je bar, kde si můžete koupit limonádu nebo něco na zub. Skvělé opalování je zaručeno.

 

 •  

  Příspěvek sdílený ☺ Petr 😀 ✌ 🇨🇿 (@petrdra),

 • 38. Rybník Vidlák – mapa
 • Vydejte se na rybník Vidlák u Kutné hory, který se nachází u lesa a je dobře přístupný autem. Kousek od přírodního koupaliště se nachází i malá hospůdka. Pláže i dno je písčité.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Tonda Růžička 🇨🇿💣 (@nejenhory_),
 • Přírodní koupaliště v severních Čechách
 • 37. Jezero Barbora u Teplic – mapa
 • Přírodní koupaliště, jezero Barbora, je otevřeno od 8:00 do 19:00 každý den. Za rodinné vstupné zaplatíte 50 Kč (1 rodič + 2 děti do 15 let) a po 17. hodině platí snížené vstupné. Koupat se můžete na 2 plážích. Narazíte tu na četné stánky s občerstvením a aktivit je tu spoustu – můžete plavat, potápět se, plachtit atd.
 • 36. Přehrada Fojtka – mapa
 • Čistá voda je váš cíl? Zkuste přehradu Fojtku v Libereckém kraji a travnaté pláže a pro odvážlivce i nudistickou pláž. Vstup je volný, občerstvení poblíž a pokud tohle přírodní koupaliště neznáte, zkuste a třeba si oblíbíte.
 • 35. Jezero Milada – mapa
 • Perfektním místem může být jezero Milada v Ústí nad Labem. Můžete se tu koupat, vykonávat vodní sporty nebo se projet na kole (kolem jsou totiž cyklostezky) a zakončit to koupačkou právě tady, na písečných plážích a co je výhodou, je tu velmi kvalitní voda.
 • 34. Máchovo jezero
 • Velmi oblíbené přírodní koupaliště je Máchovo jezero a jeho pláže Doksy, Klůček, Staré Splavy a Pod Borným. Informace o vstupech, otevírací době, občerstvení, poskytovaných službách i aktivitách, najdete tady. Máchovo jezero je vždy dobrá volba, tak ho zkuste. Vezměte stan a udělejte si letní výlet. Nebudete litovat 🙂
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista),
 • 33. Přehrada Jablonec nad Nisou – mapa
 • Vyzkoušejte Jabloneckou přehradu Mšeno ke koupání, vodním sportům i relaxaci. Najdete zde dětská hřiště a dokonce i in-line dráhu. Vstup je samozřejmě zdarma a toto přírodní koupaliště má i vlastní restauraci, stánky s občerstvením, dětský koutek a nebojte se přijet na kole – jsou tu i stojany na kola. Přehrada leží kousek od centra, spojte koupání s návštěvou města.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Hell Navrátilová (@helluno),

 • 32. Přírodní koupaliště Hamr na Jezeře – mapa
 • Hamr na jezeře je oblíbené přírodní koupaliště, kde je každoročně kontrolován stav vody a tak se nemusíte bát koupání. Vstupné činí 30 Kč/dospělý a 20 Kč/dítě. Můžete si půjčit lodičky, šlapadla a pro děti je připravená vzduchová trampolína, kolotoč, houpačky a můžete zažít i moderní vodní aktivitu jménem ZORBING. Dále je zde lanový park a občerstvení je samozřejmostí. Pokud chcete zažít den plný zábavy a zabavit děti i sebe, Hamr je perfektní volbou.
 • 31. Přírodní koupaliště a kemp Kristýna – mapa
 • Přírodní koupaliště Kristýna v Hrádku nad Nisou je součástí rekreačního areálu a poskytuje příjejmé koupání v přírodě. Jedná se o zatopený lom, a tak si tu můžete užít celoročně čistou vodu.
 • přírodní koupaliště kristýna
 • Foto: Autocamp Kristýna
 • 30. Biotop Nový Svět, Arnoltice – mapa
 • Zbrusu nový biotop v srdci národního parku České Švýcarsko najdete v Arnolticích u Děčína, v areálu bývalého přírodního koupaliště. Jmenujte se Nový Svět a najdete tu přírodní bazén, odpočinkovou louku a také malou hospůdku, ve které si můžete dát něco na zub.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Biotop Nový Svět (@biotop.novysvet),
 • Přírodní koupaliště ve východních Čechách
 • 29. Přehrada Seč – mapa
 • Další možností je přehrada Seč u Chrudimi, kde najdete skvělé přírodní koupaliště. Můžete zde kempovat, půjčit si lodě i šlapadla. Můžete také posedět v několika hospůdkách. Využijte možnosti surfaření, jachtaření nebo dětského koutku.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista),

 • 28. Přehrada Rozkoš – mapa
 • Na přehradu Rozkoš, která se nachází v blízkosti městečka Česká Skalice, je volný vstup a zažijete tu koupání, vodní sporty a je zde mnoho služeb, které zajišťují ubytování, občerstvení a najdete tu dokonce i saunu.
 • TIP! Udělejte si výlet do Babiččina údolí a Ratibořického zámku. Oboje se nachází blízko České Skalice.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Veronika.Sauerova (@veronikasauerovaa),

 • 27. Přírodní koupaliště Borohrádek – mapa
 • Zde se nachází přírodní koupaliště Splav u Borohrádku, které je bez jakéhokoliv zázemí a vybavení. Okolo jsou i cyklostezky a protože většina lidí dá přednost vybavenému koupališti, můžeme vám zaručit opravdu velké soukromí. Navíc ušetříte peníze. Pokud hledáte přesně takové přírodní koupaliště, doporučujeme!
 • Přírodní koupaliště v jižních Čechách
 • 26. Pískovna u Veselí nad Lužnicí – mapa
 • Toto přírodní koupaliště slibuje písčité pláže a třpytící se vodní hladinu. Pískovna nabízí široký program přes celé léto. Dojet sem můžete na kole nebo autem, je zde parkoviště. Odpočinete si tu, vykoupete, občerstvíte a zabavíte. Na stránce najdete i informace o vstupném, které se liší podle akce. Vstup do pískovny je zdarma.
 • 25. Pískovna Stráž nad Nežárkou – mapa
 • Krásné přírodní koupaliště, které nás potěší svým volným vstupem. Když to vychytáte, nesetkáte se tu ani s davy lidí. Rozhodně vyzkoušejte 🙂
 • 24. Přehrada Lipno – mapy
 • Lipno přináší spoustu skvělých možností na koupání, vodní sporty, stanování, občerstvení a skvělé aktivity. Lipno je místem, kde zabavíte své děti, sebe, nezaplatíte žádný vstup a užijete si koupání téměř jako u moře :). Pokud by vás zajímala vodní nádrž Lipno, vstup stojí 20 Kč.
 • 23. Mašovický lom – mapy
 • U Znojma naleznete Mašovický lom, kde se také dá koupat. Jedná se o umělý biotop, oblíbený k návštěvám. Lom je strmý, nehodí se velmi pro koupání s dětmi. Vstup je volný a to i přesto, že má lom svého majitele, který je ale svolný k tomu, aby ho navštěvovali i jiní lidé.
 • 22. Přírodní koupaliště Krásetín – mapy
 • Přírodním koupaliště na Krásetínském potoku nabízí přírodní koupání s plážičkou a skokanským můstkem. Vstup je volný a v obci je možnost ubytování i stravování.
 • přírodní koupaliště
  Foto: jihocesky.venkov
 • 21. Mnišský rybník – mapy
 • Užijte si dobrý přístup k vodě a travnatou plochu. Nenajdete zde žádné občerstvení ani vybavení. Pokud máte opět zájem o soukromí, nechcete utrácet a přitom si užít hezký den u vody, toto přírodní koupaliště je skvělá příležitost.
 • přírodní koupaliště
  Foto: turistika.cz
 • 20. Křišťanovický rybník – mapa
 • Zde vás může přilákat přírodní koupání přesně uprostřed lesa blízko Prachatic, blízké ubytování v chatkách i možnost občerstvení. Najdete zde travnatou pláž i molo. Vstup je volný.
 • Přírodní koupaliště v západních Čechách
 • 19. Lom Rabí – mapa
 • Vápencový lom Rabí leží v Plzeňském kraji mezi Strakonicemi a Klatovy. Najdete v něm překrásnou vodu a nedaleko od něj můžete navštívit stejnojmenný hrad.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista),
 • 18. Dasnický lom – mapa
 • Velkou výhodou je zde krásné čisté koupání, které je velmi vhodné k potápění. Dejte pozor na velmi příkrý a strmý vstup.
 • přírodní koupaliště
  Foto: kdesekoupat
 • 17. Rybník Chodová Planá – mapa
 • Přírodní rybník Chodová Planá je vhodný k vodním sportům i koupání. Setkáte se zde v travnatým břehem a volným vstupem.
 • 16. Přehrada Nechranice – mapa
 • Vodní nádrž Nechranice leží na řece Ohři a nachází se v okrese Chomutov. Nádrž je často vyhledávána jachtaři a surfaři díky skvělým povětrnostním podmínkám. Vstup je volný a je to spoustu možností k občerstvení i ubytování.
 • 15. Lom Hradec u Stoda – mapa
 • Hledáte místo vhodné ke koupání i potápění? Tak zkuste Lom Hradec u Stoda. Poblíž je občerstvení, vstup zdarma, průzračná voda a dobrá dostupnost.
 • přírodní koupaliště lom hradec u stoda
 • Foto: Geocaching.com
 • 14. Přírodní koupaliště Přebuz – mapa
 • Útulné prostředí s čistou vodou, volným vstupem a parkovištěm hned vedle. Pokud vás otravují stánky s občerstvením, nemusíte se bát, tady žádné nenajdete.
 • 13. Přehrada Smolov – mapa
 • Vyzkoušejte nově vybudovanou nádrž uprostřed lesa. Vstup je opět zdarma a soukromí zaručeno, když budete mít štěstí. 🙂
 • přírodní koupaliště
  Foto: sumava.cz
 • Přírodní koupaliště na Moravě a Vysočině
 • 12. Těrlická přehrada – mapa
 • Přehradní nádrž Těrlicko, kolem které se nacházejí travnaté plochy a lesy a vstup je zdarma, se nachází u města Havířov. Zkuste zde vodní lyže nebo waterboarding. Nechybí ani šlapadla, lodičky a občerstvení.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Moni Kubálková (@monikubalkova28),

 • 11. Žermanická přehrada – mapa
 • Bohaté zázemí a vybavení nabízí přírodní koupaliště Žermanická přehrada. Kolem se nachází spoustu kempů, možnosti stravování i vodní sporty. Nachází se zde travnaté plochy, ale i pláže s betonovým vstupem do vody. Můžete navštívit i nudistickou pláž a fotbalové hřiště.
 • 10. Rybník v Brušperku – mapa
 • Navštivte tento rybník, vykoupejte se, opalujte na travnaté pláži a poseďte v místní hospůdce. Je zde k dispozici dětský koutek i půjčovna vodních šlapatel.
 • přírodní kopaliště
  Foto: mesto-brusperk
 • 9. Lom Olšovec – mapa
 • Přírodní koupaliště Olšovec se nachází blízko obce Olšovec. Je zde krásná, průzračná voda a vstup je zdarma. POZOR! Tento lom není vhodný pro děti a koupání je zde na vlastní nebezpečí. Rovněž sociální zařízení zde není žádné.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Lucie🌸 (@lu_kremenek),

 • 8. Pískovna Mohelnice – mapa
 • Pískovna Mohelnice nabízí průzračnou vodu a volný vstup. Bohužel tu není žádná možnost občerstvení, musíte si tedy přinést své. Na fotce můžete vidět, jak krásně průhledná voda je.
 • 7. Biotop Honětice – mapa
 • Biotop Honětice je součástí agroturistického areálu s hospodou a penzionem a můžete si tu užít hezky čistou vodu a příjemné prostředí.
 • přírodní koupaliště biotop honětice
 • Foto: Dvůr Honětice
 • 6. Vrabčí hájek – mapa
 • Rybník v okrese Znojmo, přírodní koupaliště, s volným vstupem. Rybník má travnatý břeh a bahnité dno.
 • přírodní koupaliště
  Foto: kdesekoupat.cz • 5. Splav Cvrčovice – mapa
 • Zažijte koupačku a zábavu na splavu, na řece Jihlavě. Můžete se ubytovat a občerstvit tady. Nechybí ani nabídka sportovních aktivit.
 • 4. Přírodní koupaliště Lužák – mapa
 • Přírodní koupaliště Lužák s dřevěnými ochozy a občerstvením na místě. Nachází se v blízkosti města Hodonín a vstup je zdarma.
 • 3. Lom Antonka – mapa
 • Zatopený lom Antonka u Kamenice nad Lipou je poklad uprostřed přírody. Je bez jakéhokoliv vybavení a zázemí, zato koupání si tu užijete opravdu prvotřídní. To je samozřejmě na vlastní bezpečí. Neváhejte lom vyzkoušet, pokud už nevíte, kam vyrazit. Vstup zdarma.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista),

 • 2. Lom Borek – mapa
 • Kouzelný zatopený lom Borek se nachází uprostřed Vysočiny nedaleko obce Golčův Jeníkov u Havlíčkova Brodu. Má nádherou tyrkysovou vodu a je obklopen malebnými balvany a lesíkem.
 •  

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista),
 • 1. Lom Drysice – mapa
 • Poslední tip na přírodní koupaliště je zatopený kamenolom Drysice, kam je vstup zdarma. Najdete zde velmi příjemné prostředí, vhodné ke koupání a také potápění. Občerstvení si musíte zajistit vlastní.
 • přírodní koupaliště lom Drysice
 • Foto: Zkal
 • Znáte nějaká další krásná přírodní koupaliště?
 • Vyberete si z našeho seznamu nejlepších přírodních koupališť? Dejte nám vědět, jak se vám líbí. Rádi si vaše názory a postřehy přečteme v komentářích. A pokud znáte nějaká další skvělá přírodní koupaliště, dejte nám o nich vědět a my je přidáme do dalšího článku.
 • Hledáte tipy na výlety v okolí Prahy? Inspirujte se tady. 
 • airbnb sleva hory