Venku je krásně a vás to táhne k vodě, ale nevíte kam? Zapomeňte na přeplněné aquaparky a vyrazte na přírodní koupaliště. Budete překvapeni, kolik krásných jezer, rybníků, přehrad, vápenek a průzračných řek ve vašem okolí najdete. Připravili jsme pro vás seznam 50 nejlepších přírodních koupališť v ČR, na kterých si užijete léto naplno a bez davů.

 

Nejlepší přírodní koupaliště v ČR tohoto roku

Rádi byste vyrazili někam k vodě, ale nechce se vám na přelidněná koupaliště? Podívejte se na nejlepší přírodní koupání ve vašem okolí.

Přírodní koupalitě v Praze a středních Čechách

 

50. Hostivařská přehrada – mapa

Hostivařská přehrada je ideální koupaliště pro všechny, kteří nechtějí opustit brány hlavního města. Z centra jste tu za chvilku metrem nebo tramvají a autem pohodlně zaparkujete přímo u přehrady. Vstupné je 129 Kč pro dospělého a děti do 100 cm mají vstup zdarma. A pokud se vám nechce na hlavní placenou pláž, můžete si zaskákat do vody z nového mola na protější straně.

49. Přírodní koupaliště Džbán – mapa

Koupaliště Džbán je přírodní koupaliště uprostřed Divoké Šárky. Díky pravidelným kontrolám kvality vody se tu nemnoží sinice a nádrž byla nedávno zbavena bahna, takže si tu můžeme užívat čistou vodu po celou sezónu. Dospělí zde zaplatí 90 Kč/den a děti 50 Kč.

 

Příspěvek sdílený Hana (@hanaslivova),

 

48. Biotop Radotín – mapa

Už jste někdy slyšeli o biotopu? Biotop je přírodní koupaliště, ve kterém se voda čistí zcela bez chemie biologicky za použití řas a přírodních ekosystémů. V Radotíně najdete biotop s občerstvením a saunou. Celodenní vstup o víkendu vyjde dospělého na 160 Kč a předškolní děti mají vstup zdarma. Na biotopové koupaliště v Radotíně dojdete za pár minut pěšky z vlakového nádraží, autem z centra Prahy jste tu za 15 minut.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Biotop Radotín (@biotop_radotin)


47. Přírodní koupaliště Vyžlovka – mapa

Jeďte se vykoupat kousek za Prahu. Přírodní koupaliště Vyžlovka má otevřeno od 9 do 18 hodin a vstupné stojí 40 korun pro dospělého na celý den a dětské vstupné činí 20 korun. Zakoupit si můžete i permanentku, která stojí 300 Kč. O občerstvení se stará mísní kiosek a můžete si zahrát ping-pong, šipky, fotbálek, plážový volejbal, kuželky či kroket.

Dáváte přednost umělým koupalištím a aquaparkům? Tady je 20 nejlepších koupališť a aquaparků v ČR

46. Přírodní koupaliště Motol – mapa

Vstup na přírodní koupaliště Motol stojí dospělého 80 korun a děti 50. Po 17té hodině je sleva 50 %. Slunečníky, lehátka i sportovní potřeby si zde můžete půjčit a nemusíte si dělat ani svačinky sebou, najdete zdu široký sortiment občerstvení. Toto přírodní koupaliště se pyšní tím, že v roce 2017 bylo vyhlášeno jako koupaliště s nejkavlitnější vodou v Praze.

 

45. Jezero Lhota – mapa

Hledáte přírodní koupání v blízkosti Prahy? Jezero Lhota je skvělou příležitostí. Celodenní vstupné stojí pro dospělého 80 korun a pro dítě nebo studenta 50 korun. Areál otevírá v 6:00 a zavírá ve 22:00, můžete si tedy užít opravdu celodenní koupání. A nebojte, děti zabavíte na hřišti a nechybí ani parkoviště.

 

Příspěvek sdílený Mišulka (@qmisulka),
44. Přírodní koupaliště Konětopy – mapa

Jezero Konětopy slibuje, že koupání tam je jako u moře. Tak se přesvědčete sami. Přírodní koupaliště funguje od 7 do 9 hodin a za dospělého zde zaplatíte 100 Kč, za dítě 50 Kč. Je možné si zde zakoupit občerstvení a dokonce i rybařit. Jezero přiléhá z jedné strany k lesu a poskytuje tak skvělé místo pro letní rekraci. Zde se budete cítit skvěle tak vyražte a udělejte si výlet.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Andrea Kašová 📸 (@andrea.kasova),

43. Pískovna Dobříň – mapa

Pokud hledáte přírodní koupaliště, které bude zdarma, ideální volba! Má sem přístup každý, nevýhodou může být absence občerstvení, ale není nic jednoduššího než si připravit vlastní svačinku z domova a rozhodně ušetříte. Přírodní koupaliště bez nákladů, nezní to dobře?

 

Příspěvek sdílený Karel (@karelkubes),

 

airbnb sleva hory

42. Přehrada Slapy – mapy

Využijte páté největší přehrady v ČR Slapy a užijte si skvělé koupání i vodní sporty jako vodní lyžování nebo jachtaření. Zadarmo, nádherná příroda a spoustu míst ke koupání, které nebude tak plné jako klasické koupaliště. Vyrazte na víkend i s ubytováním a užijte si ho hezky u vody.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Monika Klinderová (@klinderova),

41. Řeka Sázava – mapa

Chcete si udělat výlet s koupáním? Vyražte ke Žďáru nad Sázavou a lehněte si k vodě na přírodním koupališti. Nachází se tu písečná pláž i s kluzavkou pro děti. Můžete zde i stanovat nebo najít sportovní vyžití. A co je nejlepší? Vstup i parkovné úplně zdarma! Občerstvení zde také zakoupíte a můžete se tu rovnou ubytovat! A věděli jste, že je tu k dispozici i letní kino? Tak vyrazíte sem tohle léto?

 

Příspěvek sdílený EvaHer (@evaherr),

40. Řeka Berounka – mapa

Téměř celá řeka Berounka je přístupná a můžete se v ní koupat. Pozor na koupání u jezů, jsou nebezpečné. Opět přístup zdarma a naprosto nádherná příroda, která se nachází pouze kousek za Prahou. Autem jste tu za 45 minut a pak si můžete už jen užívat příjemné chvilky u vody. Spojte to s návtěvou hradu Karlštejn a program na celý den je zajištěný.

 

39. Lom Hříměždice – mapy

Oblíbené místo pro koupání a hlavně pro ty, kteří mají rádi skoky do vody a to pořádné. Můžete skočit dokonce z houpačky nebo skokanského prkna. Lom Hříměždice je opravdu velmi krásný přírodní úkaz a je do něj volný vstup. Na břehu je bar, kde si můžete koupit limonádu nebo něco na zub. Skvělé opalování je zaručeno.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Karolina Zelená (@karolina__zelena)

Udělejte si kvíz: Dokážete poznat všech 10 českých lomů?  

38. Rybník Vidlák – mapa

Vydejte se na rybník Vidlák, který se nachází u lesa a je dobře přístupný autem. Kousek od přírodního koupaliště se nachází i malá hospůdka. Pláže i dno je písčité.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Ondrej Holas (@ondrejholas_landscape)

 


Přírodní koupaliště v severních Čechách

 

37. Jezero Barbora u Teplic – mapa

Přírodní koupaliště, jezero Barbora, je otevřeno od 8:00 do 19:00 každý den. Za rodinné vstupné zaplatíte 50 Kč (1 rodič + 2 děti do 15 let) a po 17. hodině platí snížené vstupné. Koupat se můžete na 2 plážích. Narazíte tu na četné stánky s občerstvením a aktivit je tu spoustu – můžete plavat, potápět se, plachtit atd.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Evelína Keletiová (@evelinakeletiova)

36. Přehrada Fojtka – mapa

Čistá voda je váš cíl? Zkuste přehradu Fojtku v Libereckém kraji a travnaté pláže a pro odvážlivce i nudistickou pláž. Vstup je volný, občerstvení poblíž a pokud tohle přírodní koupaliště neznáte, zkuste a třeba si oblíbíte.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Beauty of Czechia (@beauty_of_czechia)

 

35. Jezero Milada – mapa

Perfektním místem může být jezero Milada v Ústí nad Labem. Můžete se tu koupat, vykonávat vodní sporty nebo se projet na kole (kolem jsou totiž cyklostezky) a zakončit to koupačkou právě tady, na písečných plážích a co je výhodou, je tu velmi kvalitní voda.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Ondřej 💬 (@ondra_nemecek)

34. Máchovo jezero

Velmi oblíbené přírodní koupaliště je Máchovo jezero a jeho pláže Doksy, Klůček, Staré Splavy a Pod Borným. Informace o vstupech, otevírací době, občerstvení, poskytovaných službách i aktivitách, najdete tady. Máchovo jezero je vždy dobrá volba, tak ho zkuste. Vezměte stan a udělejte si letní výlet. Nebudete litovat 🙂 A mimochodem – je to rybník. 🙂

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Máchovo jezero (@machovo.jezero)

 


33. Přehrada Jablonec nad Nisou – mapa

Vyzkoušejte Jabloneckou přehradu Mšeno ke koupání, vodním sportům i relaxaci. Najdete zde dětská hřiště a dokonce i in-line dráhu. Vstup je samozřejmě zdarma a toto přírodní koupaliště má i vlastní restauraci, stánky s občerstvením, dětský koutek a nebojte se přijet na kole – jsou tu i stojany na kola. Přehrada leží kousek od centra, spojte koupání s návštěvou města.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Apart Hotel Jablonec (@apart.hotel.jablonec)

32. Přírodní koupaliště Hamr na Jezeře – mapa

Hamr na jezeře je oblíbené přírodní koupaliště, kde je každoročně kontrolován stav vody a tak se nemusíte bát koupání. Vstupné činí 40 Kč/dospělý a 30 Kč/dítě. Můžete si půjčit lodičky, šlapadla a pro děti je připravená vzduchová trampolína, kolotoč, houpačky a můžete zažít i moderní vodní aktivitu jménem ZORBING. Dále je zde lanový park a občerstvení je samozřejmostí. Pokud chcete zažít den plný zábavy a zabavit děti i sebe, Hamr je perfektní volbou.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Veronika Hubáčková (@niky.hubackova)

 

31. Přírodní koupaliště a kemp Kristýna – mapa

Přírodní koupaliště Kristýna v Hrádku nad Nisou je součástí rekreačního areálu a poskytuje příjejmé koupání v přírodě. Jedná se o zatopený lom, a tak si tu můžete užít celoročně čistou vodu.

přírodní koupaliště kristýna

Foto: Autocamp Kristýna

 

30. Biotop Nový Svět, Arnoltice – mapa

Zbrusu nový biotop v srdci národního parku České Švýcarsko najdete mezi Růžovou a Arnolticemi u Děčína, v areálu bývalého přírodního koupaliště. Jmenujte se Biotop Nový Svět a najdete tu přírodní bazén, odpočinkovou louku a také malou hospůdku, ve které si můžete dát něco na zub. Vstupné je tu zdarma a parkovat můžete přímo u koupaliště, buď v osadě Nový Svět a nebo po cestě z Arnoltic.

Přírodní koupaliště ve východních Čechách

29. Přehrada Seč – mapa

Další možností je přehrada Seč u Chrudimi, kde najdete skvělé přírodní koupaliště. Můžete zde kempovat, půjčit si lodě i šlapadla. Můžete také posedět v několika hospůdkách. Využijte možnosti surfaření, jachtaření nebo dětského koutku.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený 𝓡𝓪𝓭𝓴𝓪.𝓢 (@_mylife._diary)

28. Přehrada Rozkoš – mapa

Na přehradu Rozkoš, která se nachází v blízkosti městečka Česká Skalice, je volný vstup a zažijete tu koupání, vodní sporty a je zde mnoho služeb, které zajišťují ubytování, občerstvení a najdete tu dokonce i saunu. TIP! Udělejte si výlet do Babiččina údolí a Ratibořického zámku. Oboje se nachází blízko České Skalice.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Markéta Ducháčová (@marketa_duchacova)

27. Přírodní koupaliště Borohrádek – mapa

Zde se nachází přírodní koupaliště Splav u Borohrádku, které je bez jakéhokoliv zázemí a vybavení. Okolo jsou i cyklostezky a protože většina lidí dá přednost vybavenému koupališti, můžeme vám zaručit opravdu velké soukromí. Navíc ušetříte peníze. Pokud hledáte přesně takové přírodní koupaliště, doporučujeme!

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Terezka Vyčítalová (@terezkawichii)

 


 

Přírodní koupaliště v jižních Čechách

26. Pískovna u Veselí nad Lužnicí – mapa

Toto přírodní koupaliště slibuje písčité pláže a třpytící se vodní hladinu. Pískovna nabízí široký program přes celé léto. Dojet sem můžete na kole nebo autem, je zde parkoviště. Odpočinete si tu, vykoupete, občerstvíte a zabavíte. Na stránce najdete i informace o vstupném, které se liší podle akce. Vstup do pískovny je zdarma.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Iveta Jägerová (@ivetka859)

25. Pískovna Stráž nad Nežárkou – mapa

Krásné přírodní koupaliště, které nás potěší svým volným vstupem. Když to vychytáte, nesetkáte se tu ani s davy lidí. Rozhodně vyzkoušejte 🙂

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Lucie Novotová (Vaněčková) (@novolu_ni)

 


24. Přehrada Lipno – mapy

Lipno přináší spoustu skvělých možností na koupání, vodní sporty, stanování, občerstvení a skvělé aktivity. Lipno je místem, kde zabavíte své děti, sebe, nezaplatíte žádný vstup a užijete si koupání téměř jako u moře :). Pokud by vás zajímala vodní nádrž Lipno, vstup stojí 20 Kč.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Jitulka Paříková (@jitush_incredible)

23. Mašovický lom – mapy

U Znojma naleznete Mašovický lom, kde se také dá koupat. Jedná se o umělý biotop, oblíbený k návštěvám. Lom je strmý, nehodí se velmi pro koupání s dětmi. Vstup je volný a to i přesto, že má lom svého majitele, který je ale svolný k tomu, aby ho navštěvovali i jiní lidé.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Sandra (@sandra_vendee)

22. Přírodní koupaliště Krásetín – mapy

Přírodním koupaliště na Krásetínském potoku nabízí přírodní koupání s plážičkou a skokanským můstkem. Vstup je volný a v obci je možnost ubytování i stravování. přírodní koupalištěFoto: jihocesky.venkov

21. Mnišský rybník – mapy

Užijte si dobrý přístup k vodě a travnatou plochu. Nenajdete zde žádné občerstvení ani vybavení. Pokud máte opět zájem o soukromí, nechcete utrácet a přitom si užít hezký den u vody, toto přírodní koupaliště je skvělá příležitost. přírodní koupalištěFoto: turistika.cz

20. Křišťanovický rybník – mapa

Zde vás může přilákat přírodní koupání přesně uprostřed lesa blízko Prachatic, blízké ubytování v chatkách i možnost občerstvení. Najdete zde travnatou pláž i molo. Vstup je volný.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Šumavsko, turistická oblast (@sumavsko)

 

Přírodní koupaliště v západních Čechách

19. Lom Rabí – mapa

Vápencový lom Rabí leží v Plzeňském kraji mezi Strakonicemi a Klatovy. Najdete v něm překrásnou vodu a nedaleko od něj můžete navštívit stejnojmenný hrad.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený 𝕸𝖎𝖈𝖍𝖆𝖊𝖑𝖆 (@em_mimieux)
18. Dasnický lom – mapa

Velkou výhodou je zde krásné čisté koupání, které je velmi vhodné k potápění. Dejte pozor na velmi příkrý a strmý vstup.

přírodní koupalištěFoto: kdesekoupat

17. Rybník Chodová Planá – mapa

Přírodní rybník Chodová Planá je vhodný k vodním sportům i koupání. Setkáte se zde v travnatým břehem a volným vstupem.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Monika Macáková (@monikavylitova)

16. Přehrada Nechranice – mapa

Vodní nádrž Nechranice leží na řece Ohři a nachází se v okrese Chomutov. Nádrž je často vyhledávána jachtaři a surfaři díky skvělým povětrnostním podmínkám. Vstup je volný a je to spoustu možností k občerstvení i ubytování.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Martin Hort (@hort.martin)

 

15. Lom Hradec u Stoda – mapa

Hledáte místo vhodné ke koupání i potápění? Tak zkuste Lom Hradec u Stoda. Poblíž je občerstvení, vstup zdarma, průzračná voda a dobrá dostupnost.

přírodní koupaliště lom hradec u stoda

Foto: Geocaching.com

14. Přírodní koupaliště Přebuz – mapa

Útulné prostředí s čistou vodou, volným vstupem a parkovištěm hned vedle. Pokud vás otravují stánky s občerstvením, nemusíte se bát, tady žádné nenajdete.

13. Přehrada Smolov – mapa

Vyzkoušejte nově vybudovanou nádrž uprostřed lesa. Vstup je opět zdarma a soukromí zaručeno, když budete mít štěstí. 🙂

přírodní koupalištěFoto: sumava.cz

 

Přírodní koupaliště na Moravě a Vysočině

12. Těrlická přehrada – mapa

Přehradní nádrž Těrlicko, kolem které se nacházejí travnaté plochy a lesy a vstup je zdarma, se nachází u města Havířov. Zkuste zde vodní lyže nebo waterboarding. Nechybí ani šlapadla, lodičky a občerstvení.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Jiří Dvorožňák (@dvjiri)

 

11. Žermanická přehrada – mapa

Bohaté zázemí a vybavení nabízí přírodní koupaliště Žermanická přehrada. Kolem se nachází spoustu kempů, možnosti stravování i vodní sporty. Nachází se zde travnaté plochy, ale i pláže s betonovým vstupem do vody. Můžete navštívit i nudistickou pláž a fotbalové hřiště.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Barbora Štefková (@barbora.stefkova)

10. Rybník v Brušperku – mapa

Navštivte tento rybník, vykoupejte se, opalujte na travnaté pláži a poseďte v místní hospůdce. Je zde k dispozici dětský koutek i půjčovna vodních šlapatel. přírodní kopalištěFoto: mesto-brusperk

9. Lom Olšovec – mapa

Přírodní koupaliště Olšovec se nachází blízko obce Olšovec. Je zde krásná, průzračná voda a vstup je zdarma. POZOR! Tento lom není vhodný pro děti a koupání je zde na vlastní nebezpečí. Rovněž sociální zařízení zde žádné není.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tomáš (@toommii25)

8. Pískovna Mohelnice – mapa

Pískovna Mohelnice nabízí průzračnou vodu a volný vstup. Bohužel tu není žádná možnost občerstvení, musíte si tedy přinést své. Na fotce můžete vidět, jak krásně průhledná voda je.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Lukáš (@matty88cz)

 


7. Biotop Honětice – mapa

Biotop Honětice je součástí agroturistického areálu s hospodou a penzionem a můžete si tu užít hezky čistou vodu a příjemné prostředí. Vstupné je 50 Kč. přírodní koupaliště biotop honětice Foto: Dvůr Honětice

6. Vrabčí hájek – mapa

Rybník v okrese Znojmo, přírodní koupaliště, s volným vstupem. Rybník má travnatý břeh a bahnité dno. přírodní koupalištěFoto: kdesekoupat.cz


5. Splav Cvrčovice – mapa

Zažijte koupačku a zábavu na splavu, na řece Jihlavě. Můžete se ubytovat a občerstvit tady. Nechybí ani nabídka sportovních aktivit.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený evča.wittman. (@evca.wittma)

4. Přírodní koupaliště Lužák – mapa

Přírodní koupaliště Lužák s dřevěnými ochozy a občerstvením na místě. Nachází se v blízkosti města Hodonín a vstup je zdarma. přírodní koupalištěFoto: turistika.cz

3. Lom Antonka – mapa

Zatopený lom Antonka u Kamenice nad Lipou je poklad uprostřed přírody. Je bez jakéhokoliv vybavení a zázemí, zato koupání si tu užijete opravdu prvotřídní. To je samozřejmě na vlastní bezpečí. Neváhejte lom vyzkoušet, pokud už nevíte, kam vyrazit. Vstup zdarma.

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

  Příspěvek sdílený Visit Czech Republic (@visitcz)

 

2. Lom Borek – mapa

Kouzelný zatopený lom Borek se nachází uprostřed Vysočiny nedaleko obce Golčův Jeníkov u Havlíčkova Brodu. Má nádherou tyrkysovou vodu a je obklopen malebnými balvany a lesíkem.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista)
1. Lom Drysice – mapa

Poslední tip na přírodní koupaliště je zatopený kamenolom Drysice, kam je vstup zdarma. Najdete zde velmi příjemné prostředí, vhodné ke koupání a také potápění. Občerstvení si musíte zajistit vlastní.

přírodní koupaliště lom Drysice

Foto: Zkal

Znáte nějaká další krásná přírodní koupaliště?

Vyberete si z našeho seznamu nejlepších přírodních koupališť? Dejte nám vědět, jak se vám líbí. Rádi si vaše názory a postřehy přečteme v komentářích. A pokud znáte nějaká další skvělá přírodní koupaliště, dejte nám o nich vědět a my je přidáme do dalšího článku.

Hledáte tipy na výlety v okolí Prahy? Inspirujte se tady.airbnb sleva hory