30. dubna se každoročně slaví pálení čarodějnic! Převleky, stavění májky, velký oheň a opékání buřtů – to vše k tomu patří. Přemýšlíte, co podniknete? Dáme vám 10 tipů na to, kam letos vyrazit, abyste si to užili vy i vaše děti!Pálení čarodějnic! 10 tipů, kam letos vyrazit na čarodějnice

pálení čarodějnicFoto: pixabay

1. Čarodějnice na Ladronce

30.4. bude od 14 hodin čarodějnický slet na Ladronce (Praha 6), kam se můžete přijít podívat na představitelku Saxany, Petru Černockou. K poslechu bude hrát rocková skupina TH!S a vstup je zdarma.2. Pálení čarodějnic na Pankráci

Chcete se pobavit a také se něco nového dozvědět, vzdělat se? Doražte v 15 hodin do parku Na Pankráci a buďte součástí open air akce, kde je dobrovolné vstupné. Téma akce je duševní zdraví – letošním tématem jsou předsudky a stereotypy. Těšte se na stánky s dobrotami, na fotokoutek a další.

3. Kemp Pražačka

Vezměte děti a jděte do kempu Pražačka, kde na vás bude čekat ve 20:30 Olga Lounová a její koncert a také tradiční opékání špekáčků. Program je od 15 hodin a děti se mohou těšit na kouzelnické triky.

4. Střížkov

Chcete se podívat, jak se tradičně staví májka i upalují čarodějnice? Tak to můžete vidět od 16 hodin na Střížkově. Celý program bude zakončen ohňostrojem pro děti i dospělé. Spousta jídla a zábavy je samozřejmostí.

5. Letňany

V 15 hodin se všichni sejdou před letňanskou radnicí, odkud se půjde průvod až k nákupnímu centru. Tam na vás bude čekat bohatý program i se soutěží o nejhezčí čarodějku! Nenechte si ujít pestrý program.6. Kbely

Pokud jste z okolí, neváhejte se zúčastnit akce v Kbelích, která začíná již v jednu hodinu odpoledne. Stánky, zábava, hudba – na tohle všechno se můžete těšit.

7. Žluté lázně

Již tradičně se pálení čarodějnic odehrává i ve Žlutých lázních v Podolí. Ve 14 hodin zde začíná akce pro děti i dospělé. Malování na obličej, hudba, o kterou se postará František Nedvěd, skvělé jídlo, sport i zábava. Počkejte si i na tradiční velký oheň.

8. Praha 1

Zúčastněte se čarodějnického průvodu Prahou, kde jsou vítány všechny čarovné i strašidelné kostýmy. Průvod bude procházet až do parku Kampa, kde bude připraven pestrý a bohatý program.9. Prosek

Ve 14 hodin začíná program u bobové dráhy. Těšit se můžete na hry, soutěže, vymalovávání a spoustu dalších zábavných atrakcí pro menší i větší děti. Na velký oheň se můžete těšit o 19 hodině. Grilování a opékání špekáčků a dalších dobrot bude také součástí.

10. Jureček – Říčany

Vyražte kousek za Prahu do Říčan, kde se odehrává pálení čarodějnic v restauraci na Jurečku. Těšte se s dětmi na hry, dovádění, opékání buřtů a další. Tahle filipojakubská noc bude stát za to!

Kde strávíte pálení čarodějnic vy?

Nejlepší cyklostezky v Praze najdete tady.