Jedno z největších lákadel Chorvatska jsou Plitvická jezera, která nesmíte vynechat, když Chorvatsko navštívíte. Zajímá vás, kde se nacházejí, kde seženete ubytování, kolik zaplatíte za vstupné a co zajímavého vás tu čeká? Všechny tyto informace pro vás máme pohromadě právě teď v tomto článku.Krása jménem Plitvická jezera

plitvická jezera
Foto: pixabay

Základní informace

Plitvická jezera se nacházejí v Chorvatsku, mezi městy Karlovac a Zadar, blízko u hranic Bosny a Hercegoviny a není to název jen pro jezera, ale pro celý národní park, který je světovým dědictvím UNESCO. Jezera jsou rozložena po celém parku, který je velký 29 482 ha, z toho jezera zaplňují 200 ha. Najdete tu lesy, spoustu zvířat, vodopády, jeskyně a samozřejmě i jezera, kterých je tu velkých 16 a pár dalších malých.

Pokud máte rádi průzračnou vodu, která v sobě odráží nejrůznější odstíny modré, zelené a tyrkysové, bude to něco pro vás. Bohužel Plitvická jezera už nejsou tak čistá, jako tomu bývalo dříve a k jejich znečištění došlo v důsledku přílišného turismu a výstaveb.

Můžete tu zahlédnout nepřeberné množství přísně chráněných rostlin, jako jsou lilie či orchideje a park je také domovem zvířat, například lišek, medvědů, rysů, vlků, prasat nebo různých druhů ryb a raků.

Park je otevřený každý den po celý rok, včetně víkendů a svátků. V letním, nejnavštěvovanějším období, je park otevřen od 7 hodin ráno do 20 hodin. Na jaře a na podzim od 8 do 18 hodin. 

Aktuální informace naleznete na oficiálních stránkách. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený B E Ā T E P A U L A💯 (@beate_paul),

Vstupné

Ceny vstupného se liší podle období, měsíce a podle toho, jestli platíte za dospělého, za dítě, rodinu nebo skupinu. Přesné ceny naleznete tady. 

Za jednodenní vstup o prázdninách zaplatíte za dospělého člověka 250 kun (870 Kč) a za dítě 120 kun (416 Kč). Dítě do 7 let má vstup zdarma a studenti, senioři a skupiny mají možnost zvýhodněného vstupného. Také si můžete zakoupit dvoudenní vstupenku.

Park si můžete projít sami nebo s průvodcem a taktéž můžete mít sebou psa, který ale musí být na vodítku. Pokud přijedete autem, je zde možnost parkování, ale pozor – musí se platit zvlášť, parkovné není součástí vstupenky do parku.Mapa

Na mapu Plitvických jezer se můžete podívat tady.

Ubytování

Ubytovat se můžete přímo v hotelovém komplexu, který se nachází v národním parku. Hotel se jmenuje Bellevue a za jednu noc za 2 dospělé zaplatíte 2000 Kč a v ceně máte i snídani. Další možností je hotel Plitvice holiday Resort, kde zaplatíte za jednu noc 1500 Kč, je to ale bez snídaně.

Využít také můžete autokemp Korana a Borje.Zaujala vás Plitvická jezera?

Podívejte se na utajená místa v Chorvatsku, kde najdete málo turistů.