Víte, kde je Patagonie a proč je tak skvělá a kde vlastně je? Nachází se na v jižní Americe, na území Chile a Argentiny a každý, kdo ji navštíví, jí propadne a chce se tam vracet. My vám ukážeme deset důvodů, proč byste ji měli navštívit! Můžete se tam vydat ještě letos nebo si tam naplánovat dovolenou na příští rok. Rozhodně se vám tam bude líbit. Ti, kteří už tam byli, nám jistě dají za pravdu. Pokud vám bude něco v našich bodech chybět, neváhejte nám do komentářů napsat váš důvod, proč právě vy milujete Patagonii a rádi se tam vracíte nebo proč se vám tam líbilo.

Určitě to je vhodná destinace pro dobrodruhy, horaly a ty, kteří se vyžívají v náročných výletech a mají rádi opravdovou holou přírodu.Proč byste se letos měli vydat do Patagonie

patagonie
Foto: pixabay

1. Hory

Jestli milujete hory, tohle bude něco pro vás. Můžete zde absolvovat túry a treky různé obtížnosti. Budete si přitom užívat nekonečné výhledy na tyrkysová jezera a naponičenou přírodní krásu. Zvládnete projít celé Andy? 🙂 Jestli ano, máte náš obdiv.

2. Příroda

Příroda je tu opravdu nádherná a absolutně neporušená! Budete se kochat tak, že na tyhle pohledy nikdy nezapomenete. S největší pravděpodobností zde uvidíte i zvířata ve svém přirozeném teritoriu.

3. Ledové království

Někdo miluje moře a teplo, někdo ledovce a zimu. Pokud patříte do té druhé skupiny, určitě sem vyražte. Ledovec Perito Moreno už na vás těší! Je to pýcha celé Patagonie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marina Helguera (@marina.helguera),

4. Ohňová země

Ačkoliv by si někdo mohl myslet, že vám tu bude opravdu velké teplo, opak je pravdou. V ohňové zemi, které se někdy přezdívá konec světa, je zima. Určitě stojí za vidění! Těšte se na mořské bouře a holou přírodu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CK Mundo (@ck_mundo),

5. Zima

Pokud míte raději zimu a chladné počasí než horko a léto, je to destinace pro vás. Zde je počasí opravdu velmi studené a setkáte se tu také se silným větrem. Nezapomeňte se tedy řádně vybavit.

6. Sport

Můžete slézat hory, vyrazit na raft a sjíždět řeky nebo si prohlédnout přírodní úkazy z koňského sedla.

7. Fjordy

Fjordy nenjdete pouze na Islandu, ale také tady. Můžete kolem nich jet lodí a vychutnat si ty krásné pohledy.

8. Adrenalin

Pokud se sem vydáte, buďte si jisti, že to nebude procházka růžovou zahradou. Je to sice nádherná podívaná, ale pěkně náročná a někteří si sáhnou i na dno svých fyzických sil. Často jdete i několik dní opravdu náročným terénem a těžkým batohem na zádech. Ale ten pocit potom, když to zvládnete? K nezaplacení.9. Ostrov Magdalena

Jste milovníci zvířat? Vyražte na lidmi neobydlený ostrov, na kterém najdete až 60 000 párů tučňáků, kteří se pohybují v koloniích a cca v lednu vyráží se svými mláďaty na moře. Jsou vážně roztomilí.

10. Východ slunce

Tak ten je krásný asi všude, ale už jste ho zažili tady? Opravdu se vyplatí přivstat si. Představte si ty ohňové sluneční paprsky, dopadající na ledové kry

Láká vás Patagonie? Co vás táhne nejvíce?

Tipy na dovolenou: kam vyrazit ještě letos?