Každý druhý Čech jezdí do Chorvatska, nemám pravdu? Není to ale škoda, když jsou kolem další skvělé země? Proč každý rok vidět to samé, když můžete objevovat nová místa a možná mnohdy lepší? Jednou ze zemí, kterou můžete vyměnit za nudnou klasiku je Černá hora. Nebojte, od Chorvatska není daleko, sousedí spolu. Můžete se koupat v Jadranském moři a navštívit hlavní město Podgorica. Pojďte se podívat, proč je Černá hora lepší a proč se vyplatí jí vidět. Budete překvapeni. I maličká země může mít své krásy.

Velkou výhodou je to, že na rozdíl od Chorvatska vás v Černé hoře nebude čekat hlava na hlavě a davy turistů!Černá hora a její krásy

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @toursinmontenegro,

První jasnou výhodou, kterou má Černá hora oproti Chorvatsku je, že tam potkáte rozhodně méně lidí a taky Čechů. Je ten pravý čas, jet se tam podívat, než toto skvělé místo objeví i ostatní! Tohle jsou místa, která nesmíte při své návštěvě vynechat.

Do Černé hory se dostanete s platným občanským průkazem, platí se tu eury a domluvíte se stejně dobře jako v Chorvatsku. Ceny jsou též příjemné.Nádherné pláže

Pokud vyhledáváte klasickou plážovou dovolenou, i tady si si přijdete na své. Krásné čisté moře, skoro prázdné pláže a klid. Nebudete se mačkat s jinými turisty a zažijete ráj. Pláže jsou dlouhé přes 70 kilometrů a najdete tu písečné nebo oblázkové pláže, které jsou vhodné i pro děti, mají totiž pozvolný vstup do moře. Slovenska Plaža, Mogren nebo Jaz jsou pláže, které rozhodně stojí za vidění.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Марина (@veryhappylama),

Hory

Lákají vás hory, dlouhé tůry, ale nechcete cestou potkat 23642 lidí? Jeďte do černohorských hor! Durmitor nebo Prokletije jsou místa, která byste měli vidět!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nadine Charity (@nadinesuecharity),

Lyžování

Moře už vás nebaví a raději byste zkusili zase nějaký zimní sport? Jste tu správně, dá se tu i lyžovat! Je tu několik vleků a tak si můžete užít zimních radovánek dosytosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rahel (@rahel_blub),

Kaňon řeky Tara

Jste přírodní nadšenci a zároveň máte rádi akční sporty? Můžete se pokochat touto nádherou a zkusit si rafting. Nebojte se, že byste se utopili, jsou zde specialisté, kteří vám vše vysvětlí a vy se v pořádku doplavíte a užijete si zábavu a budete mít zážitek. Pokud by se vám kaňon líbil natolik, že byste chtěli vidět další, zkuste ten řeky Morača, který můžete vidět na druhé fotce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alex Jårger (@swedish_lion),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anastasia (@rusradoinja),

Podgorica

Pokud navštívíte černohorské hlavní město, nabízí se zde spoustu památek, divadlo, muzea nebo si můžete zarybařit. Třeba chytíte nějakého pstruha. Dáte si tu dobrý oběd a v noci navštívíte nějaký klub. Nečekejte, že tu strávíte 5 dní a stále budete mít co dělat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Share Balkan (@share.balkan),

Letiště Tivat

Tady budete naprosto nadšení, pokud mezi vaše zájmy patří letadla a letiště. Z pláže můžete letadla pozorovat, budou totiž hodně blízko vašich hlav.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aerodromi Crne Gore (@aerodromi_cg),

Prokletije

Máte rádi přírodu a chození po horách? Navštivte toto pohoří, které se nachází na hranicích s Albánií a kde naleznete nejvyšší bod Černé hory. Pohoří je tvořeno nádhernými horami a hřebeny, které jsou jako dělané pro vysokohorskou turistiku.


Když už zde budete, byla by škoda neudělat si výlet do Albánie, která sousedí s Černou horou. Albánie je vnímána dost rozporuplně, ale uvidíte fantastickou přírodu a zajímavou kulturu. Opravdu to stojí za to a věřte, že budete překvapeni, ja krásné to tu je a vůbec ne tak nebezpečné, jak se říká.

Zalíbila se vám Černá hora? Podíváte se sem? Schválně, jestli se vám tu bude líbit více než v Chorvatsku.

Přečtěte si 10 důvodů, proč navštívit asijské Thajsko.