Kapverdy jsou rok od roku turisticky oblíbenější a zajímavější destinací! Protože ještě nejsou tak známé, rozhodli jsme se, že vám ukážeme několik důvodů, proč byste je měli navštívit! Je vhodné tam jet jak v létě, tak i v zimě, s rodinou, s dětmi, ve dvou nebo dokonce sami. Pokud jste tam byli, napište nám do komentářů, jestli se vám tam líbilo a jestli se tam někdy plánujete vrátit. Na Kapverdách je neustále krásné počasí, a tak můžete na cestu vyrazit kdykoliv.Proč navštívit Kapverdy v létě i zimě

kapverdy
Foto: pixabay

Počasí

Na Kapverdy můžete vyrazit kdykoliv v roce. V létě je tam samozřejmě nejtepleji, kolem 30ti stupňů, ale pokud vyrazíte v lednu nebo v únoru, můžete se těšit na příjemných 23 stpňů, což je vhodná teplota pro výlety a objevování!

Jídlo

Co se týče gastronomie, můžete se těšit na mořské plody vylovené přímo z moře! Ryby, humři, krevety a další.Pláže

Říká se, že jsou tu jedny z nejhezčích pláží na světě. Přesvědčete se, jestli je to pravda. Černý i bílý písek a na některých plážích budete doslova sami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cape Verde Islands 🇨🇻 (@capeverde_),

Pico do Fogo

2300 metrů vysoký kužel vulkánu můžete také navštívit. Jedná se o velmi náročný výlet, který trvá celý den a trasa je docela náročná. Pokud máte v plánu takové výlety, rozhodně doporučujeme vyrazit začátkem roku, kdy tam není takové vedro.

Surfování

Pokud jste milovníci sportu, určitě budete nadšení ze surfování. Moře je tu na to přímo ideální – těšte se na velké vlny!Moře

Moře je tu nádherné – průzračné, čisté, teplé a nekonečně modré.

Kapverdy jsou vhodné pro ty, kteří dávají přednost odpočinku a relaxu, ale i pro ty, kteří milují sport, dobrodružství a nedokážou moc dlouho ležet na pláži a nic nedělat.

Lákají vás Kapverdy k návštěvě? Nejlepší na tom je, že jsou tu opravdu skvělí a milí lidé, takže se nemusíte bát nepřátelského chování.

Proč vidět Maroko? Tohle jsou ta nejhezčí místa.