Napadlo vás někdy, že byste si mohli udělat dovolenou v Německu? Německo je blízko, není drahé a má nádherná místa, ze kterých budete paf. To, že se Německo nachází hned vedle nás je rozhodně výhoda pro ty, kteří cestují s dětmi a chtějí se do destinace dostat rychle a nebo pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou létat. Ukážeme vám 10 míst v Německu, která by vás mohla přesvědčit k tomu, abyste tady strávili dovolenou.Proč navštívit Německo?

německoFoto: pixabay

1. Schwarzwald

Schwarzwald neboli černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to místo jako dělané pro ty, kteří milují přírody a turistiku v přírodě, výlety apod. Můžete se kochat nádhernou krajinou, vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. Takže pokud si rádi vezmete pohorky a batoh se svačinou na záda a chodíte, tohle je ideální místo. Také zde pramení řeka Dunaj.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený blackforestgraphers (@blackforestgraphers),

2. Lausitz

Vyražte do historického města Lužice, jehož podstatná část se nachází právě na Německém území. Město se nachází nedaleko Drážďan, kousek za českými hranicemi a pokud vás zajímá historie a máte rádi procházení se městy, sledování architektury a podobně, určitě se tady zastavte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Saxony Tourism (@saxonytourism),

3. Saské Švýcarsko

V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českým územím tvoří Českosaské Švýcarsko. Pokud by vás zajímalo České Švýcarsko, podívejte se na nejhezčí místa, která tam najdete, zde. Bude se tu líbit dětem i dospělým, můžete pozorovat zvířata, rostliny a stromy, které tady rostou a kochat se přírodou. Určitě nevynechtejte vyhlídku Bastei nebo pískovcový masiv Chrammstein.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Honza Kábrt (@cestovanisfotografem.cz),

airbnb sleva cesko

4. Bavorský les

Další německý národní park, který za to stojí, je Bavorský les, který se nachází v blízkosti české Šumavy. Můžete tu chodit pěšky nebo si vzít kola, přímo se tu ubytovat a strávit tak krásnou dovolenou uprostřed krásné přírody. Udělejte si čas na prohlídku westernového městečka Pullman.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TheExploreR. 🇨🇿 (@the.explorer.cz),

5. Horní Bavorsko

Horní Bavorsko je jedním ze sedmi vládních obvodů v Bavorsku. Najdete tady krásné zámky, hrady, hory nebo třeba všemi známé město Mnichov. Pokud hledá jedno ideální místo pro dovolenou v Německu, právě Horní Bavorsko je ideální volbou, využití tu najdou všichni. Na fotce můžete vidět město Mnichov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený IG ⊕ MUNCHEN_NÜREMBERG ® (@igmunchen_nuremberg),

6. Thüringer Wald

Z Norimberka se rychlodráhou dostanete do Durynského lesa, který je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu velké množství rostlin a zvířat a také umělu jeskyni Marienglashoehle.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Claudia Sch. (@clauschi32),

7. Spreewald

Vydejte se do lesnaté oblasti Blata, která se nachází v Braniborsku a ochutnejte typické tradiční Spreewaldské okurky. Nachází se zde hodně cyklostezek, takže pokud jste milovníci kol, zkuste to projet tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený lxt_fotografie (@lichtexot_fotografie),

8. Rujána

Vydejte se k německému moři, které je sice studenější, ale pokud vám to nevadí, není co řešit. Navštivte německý ostrov Rujána, který se nachází v Baltském moři. Můžete se tu ubytovat v hotelu, dopřát si místní gastronomii a bude se tu líbit i dětem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený private (@ja0nov),

9. Porýní

Okuste romantické Porýní! Pokud jste milovníci vína a dobré gastronomie, určitě jeďte sem, nejlépe se svojí drahou polovičkou. Určitě nevynechejte romantický hrad Eltz, který jako by z pohádky vypadl.

10. Allgäu

Jestli toužíte po opravdu nedotčené přírodě a dechberoucí krajině, jeďte sem. Stačí vám jedna fotka a bude vás jasné, že sem musíte. Zavítejte sem v létě, ale i v zimě kvůli zimních sportům. Nevynechejte ani zámek Neuschwanstein.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Best Places To Go (@bestplaces_togo),

Tak co, láká vás Německo k návštěvě?

Podívejte se na 18 nejhezčích míst v Evropě, která letos musíte navštívit!

airbnb sleva cesko