Procházka je nedílnou součástí našich životů a v téhle době více než jindy. Smí se snad kvůli pandemii jen do přírody a tak nás procházka dokáže aspoň trochu rozveselit a dovolí nám načerpat energii. V Česku je spoustu nádherných míst, která jsou jako stvořená pro procházení se. Ukážeme vám 10 míst po celé České republice, kam si vyražte vyčistit hlavu. Sami, s partnerem nebo s dětmi. Schválně, jestli znáte všechna místa.

Přečtěte si také: 20 fascinujících míst v Česku, o kterých jste neměli tušeníProcházka v přírodě: 10 míst, která vás nadchnou

procházka

1. Šumava – mapy

Šumava a šumavské lesy je jedna z nejoblíbenějších destinací, kterou si lidé vybírají k procházkám a my se vůbec nedivíme. Je tu totiž nádherně, spousta přírodních úkazů. Doporučujeme Povydří, je to taková stezka lesem kolem řeky a je tady nádherně.

2. Olšina – mapy

Naučná stezka po chodníčcích, to je procházka s přidanou hodnotou. Ocení hlavně děti.

3. Čihadla v Praze – mapy

Znáte tohle místo v Praze? Vůbec to jako v Praze nevypadá, ale je tu klid a ideální místo pro procházku.

4. Hřensko – mapy

Obecně celé České Švýcarsko je super místem, protože je tam hodně lesů a dá se najít i nenáročný terén, kam se dá pohodlně i třeba s kočárkem.

5. Rolava – mapy

Krušné hory bývají zapomenuté a to je škoda. Vydejte se sem a projděte je křížem krážem.


Přečtěte si také: Šumava, jak jí neznáte: 20 známých i neznámých míst

6. Vestecký rybník – mapy

Další klenot v Praze přímo v Jesenici. Vestecký rybník se nachází ve Vestci a můžete sem s dětmi, s kočárkem, ale i třeba na kole.

7. Karlštejn a okolí – mapy

Vyražte třeba vlakem k Berounu a projděte se kolem Berounky. Můžete vylézt na Karlštejn, ale samozřejmě nemusíte, krásná místa jsou i kolem něj.

8. Český ráj – mapy

Pokud si chcete užít dlouhé a klidné procházky, vsaďte na Český ráj, který je plný pohádkových míst. Zkuste Prachovské skály, Vesec u Sobotky nebo údolí Plakánek.

9. Pálava – mapy

Morava je jako stvořená pro procházky, hlavně při západu slunce.

10. Ticháčkův les – mapy

Toto místo se nachází v Královehradeckém kraji a jako cíl své procházky si můžete zvolit třeba tuhle nádhernou kapličku.

Procházka v přírodě je snad to nejlepší pro naše tělo i mysl. Vypravte se na ta nejkrásnější místa.

Přečtěte si také: Jizerské hory a 15 nejkrásnějších míst, která navštívit