Rakousko je krásná země vhodná k dovolené, i když se zde nenachází moře. Jsou tam úžasná místa, která rozhodně stojí za to vidět – jak města, tak i příroda. Je to blízko, ale ne všude je levno. Dáme vám 10 tipů, jak si užít dovolenou v Rakousku a ušetřit. Proč jet zrovna do Rakouska? Je to blízko a nachází se tu krásná místa, o kzerých se vám ani nezdálo.Rakousko levně

rakousko
Foto: pixabay

1. Pořiďte si turistickou kartu

Chcete cestovat levněji, mít levnější vstupy a ušetřit spoustu peněz? Pokud chystáte aktivní dovolenou, turistickou kart si určitě pořiďte. Zaplatíte jednorázový poplatek, který se odvíjí od počtu dnů, na které si kartu koupíte a pak můžete využívat výhody. Kartu zakoupíte například tady.

2. Pijte vodu z kohoutku

Voda v Rakousku je velmi čistá, zdravá a plná minerálů a prospěšných látek. Nekupujte si proto balenou vodu, je to zbytečné, drahé a šetříte planetu tím, že nebudete spotřebovávat plasty. Jednoduše si vodu čepujte z kohoutků. Najdete je také na některých veřejných místech.

3. Spěte v kempech

Hotely jsou drahé, to je jasné. Pokud chcete ušetřit na ubytování, spěte v kempech, kde si můžete rozložit stan nebo si pronajmout chatku a nebo třeba karavan.4. Vyhněte se hlavní sezóně

Hlavní sezóna je nejdražší ve všech ohledech – ubytování, vstupy na atrakce, ale i jídlo. Vyhněte se proto hlavní sezóně a vyražte do Rakouska ve vedlejší, bonusem bude to, že tam nebude takové množství lidí. Rakousko je (bohužel) oblíbené jak v létě, tak i v zimě a proto ceny tolik neklesají. Hlavní letní sezóna je od poloviny června do poloviny září. Pokud chcete ušetřit, vyrazte na podzim.

5. Hledejte levnější ubytování přes Airbnb

Hotely, penziony, chaty, apartmány – tohle všechno je v Rakousku drahé. Zkuste se podívat na stránky Airbnb, kde často můžete nalézt levnější ubytování. Využijte naší slevu na první noc v ubytování právě teď.

6. Vyzkoušejte Couchsurfing

Určitě jste už slyšeli o couchsurfingu. Jde o to, že vás někdo místní nechá přespat zadarmo a na oplátku vy mu třeba uvaříte nebo mu řeknete něco o sobě. Výhodou je, že máte ubytování bez placení, seznámíte se a ještě můžete dostat tipy na dobré restaurace nebo hezká místa, která nejsou až tak známá.

7. Vařte si

Je známé, že když budete chodit do restaurací a jiných podniků, rozhodně se vám to prodraží. Nakupte si potraviny v Německu, v Rakousku nebo si je přivezte z domova a vařte si, ušetří vám to hodně peněz.

8. Nechte si poradit od místních

Není nic lepšího, než se seznámit s někým, kdo v dané zemi žije už dlouhou dobu a vyzná se. Lidé vám mohou poradit místa, o kterých další nevědí, dají vám tip na dobrou restauraci, ubytování nebo turistické atrakce, které stojí za to.

9. Jeďte autem

Rakousko je opravdu velmi blízko, tak nelétejte letadlem, ale vyrazte autem. Stačí si koupit dálniční známku a můžete s autem úplně všude.10. Pojistěte se

Pokud plánujete horskou turistiku a chození po horách, určitě se vám vyplatí sjednat si členství v Rakouském horském svazu, v rámci kterého máte cestovní pojištění a zároveň i další bonusy jako slevy na ubytování v horských chatách, slevy na lanovky apod.

Rakousko se dá procestovat i levně a dovolená tam bude vážně stát za to. Vyrazíte tam?

Jak procestovat levně Švýcarsko? Tipy, které se vám budou hodit.