Švýcarsko je nádhernou zemí, která se nachází v Evropě nedaleko naší země, ale má jednu velkou nevýhodu. Švýcarsko je neuvěřitelně drahé, ale na druhou stranu zase krásné. Spoustu lidí se sem jezdí dívat na nádherná města a průzračná jezera a celkově fantastickou přírodu, ze které vám spadne brada. Protože je ale taková dovolená finančně náročná, dáme vám tipy na to, jak ušetřit a procestovat tuto zemi levně. Určitě stojí za to vyjet sem alespoň na týden, abyste stihli vidět alespoň část nádher, která tu na vás čeká.10 tipů na to, jak procestovat levně Švýcarsko

švýcarskoFoto: pixabay

1. Spěte v levných kempech

Hotely a penziony jsou ve Švýcarsku opravdu drahou záležitostí, takže pokud nemáte na rozhazování, sbalte stan a vyražte do kempů. Samozřejmě si můžete pronajmout i chatku, ale to opět vyjde celkem draho. Švýcarské kempy jsou krásné a vybavené a služby jsou zde na vysoké úrovni.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 🇨🇭 Гид по Швейцарии (@swissmadetravel),

2. Nakupte potraviny v Německu, Itálii nebo Francii

Stejně jako ubytování, je ve Švýcarsku drahé i jídlo a to pořádně. Doporučujeme si potraviny na dovolenou koupit v jiném státě, ideálně v Německu, kde je jídlo podstatně levnější. Pokud chcete nějaké chuťovky a delikatesy, zajeďte si do Itálie nebo Francie. Švýcarsko je opravdu drahé ve všech ohledech a za obyčejný oběd zde necháte klidně i 500 Kč.3. Nezapomeňte si vypnout datový roaming

Určitě víte, že od minulého roku jsou v Evropské unii data za stejnou cenu jako u nás. Nesmíte ale zapomenout, že Švýcarsko se nachází mimo Evropskou unii. Proto kdybyste internet používali zvesela dál, možná byste se ani nedoplatili. Takže buď se připojíte na místní wifi nebo si data raději vypněte.

airbnb sleva hory

4. Bydlete přes Couchsurfing

Je pro vá drahý i kemp a potřebujete ušetřit na ubytování? Neváhejte se obrátit na stránku couchsurfing.com, kde když budete mít štěstí, najdete ubytování zadarmo a to u někoho hodného, kdo vás nechá přespat a výhodou je, že vám často i ukáže skvělá místa, která byste sami vynechali. Vy mu na oplátku řeknete něco o sobě nebo mu třeba uvaříte, to už je na vaší domluvě. Jestli se chcete seznámit a zároveň ušetřit, tohle je ideální volba.

5. Hledejte levnější ubytování přes Airbnb

Jestli se vám couchsurfing nelíbí nebo se bojíte, kemp nechcete, ale hotel je moc drahý, můžete zkusit najít levné ubytování přes Airbnb. Najdete tady převážně byty a domy, ale vyplatí se vám si tady zajistit ubytování zejména tehdy, když plánujete delší pobyt, třeba minimálně 14 dní nebo 3 týdny.

airbnb sleva cesko

6. Vařte si místo chození do restaurací

Je známé, že chození do restaurací a kaváren je dražší, než vaření z vlastních zásob. Ve Švýcarsku opravdu zapomeňte na večeře v podnicích, i ta nejobyčejnější restaurace vás vyjde na hodně peněz. Určitě doporučujeme si vařit a pokud jedete autem, můžete si toho vzít spoustu z domova, případně nakoupit v levnějším Německu.7. Používejte BlaBlaCar

Víte, co je to BlaBlaCar? Je to služba, kterou poskytují lidé sami sobě navzájem. Trochu to můžeme přirovnat ke stopování. Jde o to, že se přidáte na cestu do auta k někomu, kdo má stejnou cestu jako vy a společně se podělíte o benzín. Můžete se seznámit apod. Rozhodně je to levnější forma dopravy.

8. Pořiďte si jízdenku InterRail

InterRail jízdenku si pořiďte v případě, že budete cestovat vlakem. Je to výhodná jízdenka, díky které můžete cestovat nejen ve Švýcarsku, ale také v celé Evropě a rozhodně se vyplatí. Na ceník se podívejte sem.9. Jezděte podle předpisů

Švýcarsko je také velmi drahé v souvislosti s pokutami. Pokud budete porušovat předpisy, můžete se těšit na opravdu tučné pokuty. Doporučujeme vám tedy jezdit podle pravidel a to samozřejmě vždy, za všech okolností a nejen ve Švýcarsku.

10. Pijte vodu z kohoutku

Jak už bylo řečeno, jídlo je v této zemi velmi drahé, to samé ale platí i o vodě. Švýcarská voda je velmi čistá, dobrá a obsahuje spoustu zdravých minerálů. Po celém Švýcarsku jsou k dispozici fontánky, kde si můžete vodu načepovat a napít se. Úplně zadarmo. Také se nebojte používat vodu z kohoutku.

Láká vás Švýcarsko?

Podívejte se na 10 míst, kvůli kterým musíte navštívit Německo!

airbnb sleva hory