Jaro už ťuká na dveře – začíná být teplo, sluníčko a příroda se probouzí. Tohle krásné kvetoucí období je jako dělané pro výlety do přírody a tak byste toho měli využít. Ať už máte nebo nemáte děti, rodinu, jste sami nebo s kamarády, neseďte doma a jeďte si udělat hezký den někam kousek za Prahu nebo zůstaňte v Praze. Možná nevěříte, ale kolem Prahy i přímo v ní je opravdu nádherná příroda a je tu nespočet míst k výletování a užívání si prvních slunečných paprsků.TOP jarní výlety do přírody nedaleko Prahy

výlety do přírody
Foto: pixabay

Milíčovský les a mini zoo

První tip na výlet se nachází na okraji Prahy, na Jižním Městě. Nenajdete tady jen paneláky a sídliště, nebojte.  Zajděte si na procházku do lesa, nakrmte labutě u rybníka a prohlédněte si koně. Na kraji lesa se zastavte v mini zoo, kde si s dětmi můžete prohlédnout husy, slepice, králíky, koníky, ovečky nebo třeba prase a nutrie. V areálu je malé bistro se stolečky, kde si můžete dát něco k pití nebo k jídlu a děti si mohou pohrát na písku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lorriss (@lorrisss),

Karlštejn

Karlštejn je jeden z nejznámějších a také nejnavštěvovanějších hradů u nás. Vydejte se sem vlakem nebo autem (cesta potrvá kolem 45 minut), které nechejte dole na parkovišti a užijte si procházku do kopce a nevynechejte ani prohlídku hradu. Nově se organizují i noční prohlídky s překvapením. Velmi doporučuji se projít kolem řeky Berounky a dát si oběd nedaleko od hradu v restaraci U Máni.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jirka Král (@jirkakral),

Hora Říp

Navštivte horu Říp ve středočeském kraji! Nahoru zvládnou vyšplhat i děti. Dostanete se sem za necelou hodinku jízdy autem. Vyjděte si na celkem 4 vyhlídky, například na rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adam Gebrian (@agebrian),

Velká Amerika

Vsaďte na lom Amerika, který se nachází blízko hradu Karlštejn. Nachází se v okrese Beroun a místo s takovou energií budete jen těžko hledat. Do lomu se sice nesmí (někteří to i přes zákaz porušují), ale výhled je nádherný. U lomu je parkoviště a na co se rozhodně můžete těšit, je krásně průzračná čistá voda. Tento lom je hodně oblíbený a tak čekejte i velkou návštěvnost, sami zde asi nebudete.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ThisMagical.world (@thismagicalwrld),

Další tipy na výlety v Praze najdete tady.

Terezín

Máte rádi historii a dozvídání se nových věcí? To, co se dělo v Terezíně, by měl vědět i vidět každý a neváhejte sebou vzít děti, které by se měli učit už od utlého věku. Terezín je krásné město, nacházející se v okrese Litoměřice. Udělejte si zde procházku a nevynechejte ani komentovanou prohlídku, pakliže se chcete dozvědět, jak to tu dříve chodilo a co se tady stalo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Denys Sabanadze (@denys.sabanadze),

Vyhlídka Máj

Na tuto snad nejznámější vyhlídku se dostanete asi za 50 minut autem od Prahy. Jeďte se podívat na jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu. Je to opravdu krásný pohled, co říkáte?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený KRYŠTOF PETERKA (@krystofpeterkafotovideo),

Průhonický zámek

Další tip na výlet přímo v Praze. Projděte se krásným parkem a procházku zakončete u nádherného průhonického zámku, kde si můžete dát kávu a něco dobrého v místní kavárně. Park se zámkem je jeden z nejvíc navštěvovaných přírodních památek v okolí Prahy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Josep Maria Torres (@jmtorresbelmonte),

Skanzen – Vysoký Chlumec

Navštivte toto muzeum v přírodě a podívejte se jak se bydlelo na vesnici, bude to určitě bavit i starší děti. Ve Vysokém Chlumci jste autem za hodinu z Prahy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Benda (@martinbenda),

Jevany

Jeďte do Jevan na krásnou procházku lesem a zakončete ji u rybníka Vyžlovka, kde se každoročně na podzim koná výlov ryb z rybníka a je to také přírodní koupaliště. V létě se zde výborně jezdí na kole a můžete si zahrát šipky, fotbálek atd.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Montanariová (@montanari_eva),

Nejlepší výlety v okolí Prahy najdete tady.

Zámek Nelahozeves

Navštivte Nelahozeves, kde můžete vidět krásný zámek a rodné místo Antonína Dvořáka. Věnujte pozornost oblíbenému festivalu, který se koná od jara do podzimu a nazývá se Dvořákova hudební Nelahozeves.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petra Skálová (@petulka_skalka),

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně by měl znát každý, už jste tam byli? Nádherná přírodní památka, která se nachází asi 30 km jihozápadně od Prahy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Mikula (@jan.miku),

Hrad Žebrák

Hrad Žebrák se nachází nedaleko hradu Točník a bylo to oblíbené místo Václava IV. Vede sem turistická stezka a dominantou tohoto místa je vysoká věž, která slouží jako rozhledna. Hrad Žebrák patří mezi výlety do přírody, které jsou kousek za Prahou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Castles_&_LookOutTowers (@daniel.krob.3),

Přiznejte se, jezdíte na výlety více v létě, když je pořádné vedro nebo dáváte přednost kvetoucímu jaru? Konečně je počasí na to, abychom si dopřáli jarní výlety do přírody!

Tohle jsou naše tipy na výlety do přírody, vyberete si? Napište do komentáře další tipy na výlety.

Přečtěte si: 15 tipů na výlety s dětmi.