Máme pro vás odpověď na otázku, proč letecké společnosti chtějí, aby cestující měli letadlové okénko bez rolety při vzlétnutí i přistání. Zároveň musí být i zhasnuto.Proč musí být letadlové okénko bez rolety?

okénka bez rolety
Foto: pexels

Je vyžadováno, aby každé letadlo bylo připraveno být evakuováno za 90 sekund nebo méně. Znamená to, že posádka letadla má jen 90 sekund na to, aby nasměrovala cestující k nouzovým východům. Proto kdyby se něco stalo a evakuace by byla zapotřebí, stevardi žádají cestující, aby byla všechna okénka bez rolety během přistání i vzlétnutí.„Pokud se naskytne nouzová situace, musíme vidět přes okna ven, abychom posoudili aktuální vnější podmínky. I když se to zdá jako zbytečnost, v nouzové situaci se každá vteřinka počítá. Je potřeba vidět ven a mít všechna okna bez rolet“, říká letuška.

Vysvětlení najdete v následujícím videu:

Okénko bez rolety tedy musíme mít kvůli případné nouzové situaci. 

A proč musíme mít při přistání i vzlétnutí vypnutý telefon? Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.