Ještě váháte kam tento rok na dovolenou? Představujeme vám jeden z nejkrásnějších italských regionů. Najdete ho v samém srdci Itálie. Malebné Toskánsko lemují na východě majestátné Apeniny, na západní straně ho omývá průzračná voda Ligurského a Tyrhénského moře. V dokonalé harmonii se tady snoubí umění, kultura, historie a krásná příroda. Pokud si z dovolené chcete odnést více než jen požitek z oddychu na pláži, vydejte se právě sem. Dovolená v Toskánsku je skvělou volbou.

Toskánsko náměstí

Poznejte bohaté historicko-umělecké dědictví Toskánska

V Toskánsku na každém kroku přijdete do kontaktu s historickými mistrovskými díly, které jsou rozesety po celé oblasti. Region se často označuje jako kolébka renesance a hrdě se pyšní více než polovinou italského uměleckého dědictví. Nenajdete tady jen známou šikmou věž v Pise, ale i další ikonická díla, mezi které bezpochyby patří slavná socha Davida, most zlatníků Ponte vecchio, nebo Duomo ve Florencii. Dovolená v Toskánku je snem.

Florencie Toskánsko

Je až překvapující, kolik světoznámých geniů pochází z Toskánska. Věděli jste, že například Galileo Galilei, Giacomo Puccini, Leonardo da Vinci i Michelangelo jsou toskánští rodáci? V Toskánsku to uměním a kulturou přímo dýchá. Nachází se tady až 600 muzeí. Do světového dědictví UNESCO jsou zapsané takové skvosty jako historická centra měst Florencie, Siena, San Gimignano, Pienza, dále Piazza del Duomo v Pisa, údolí Val D´Orcia a čtrnáct vil a zahrad rodu Medicejských. Na dovolené v Toskánsku nebudete vědět, co obdivovat dřív a jedna návštěva vám nebude stačit.

Seznamte se s toskánskou gastronomií

Vyznačuje se jednoduchostí a kvalitními surovinami. Mezi světově proslulé speciality patří florentinský biftek s kostí připravený jen se solí a olivovým olejem, aby vynikla přirozená chuť masa. Typické jsou i vydatné zeleninové polévky s chlebem ribollita a papa al pomodoro, nebo speciality z lanýžů. V letních měsících je na osvěžení výborný salát panzanella z chleba nasáknutého balzamikovým octem, smíchaný s cibulí, rajčaty, bazalkou a olivovým olejem.

Jako předkrm doporučujeme ochutnat crostiny, tousty s kuřecími játry. Z dezertů vyzkoušejte castagnaccio, tradiční koláč z kaštanové mouky, hroznový koláč, nebo sušenky cantuccci. A k výbornému jídlu jednoznačně patří i výborné víno. Místní lahodné Chianti bude tou správnou “třešničkou na dortu”.

Ponořte se hlouběji do vnitrozemí

Vlnící se kopce poseté vinicemi, cesty lemované cypřiši a na samotě stylové kamenné usedlosti, v kterých jako by se zastavil čas, to je typická scenérie toskánského vnitrozemí. Pokud se vydáte na dovolenou do Toskánska, zažijete tuto atmosféru na vlastní kůži. Jedinečný pohled na malebnou toskánskou krajinu vám poskytne sedadlo kola. Región je doslova protkaný velkým množstvím cyklotras, které vás zavedou na různá historická místa.

Toskánsko krajina

Doporučujeme například návštěvu zachovalých středověkých měst Volterra nebo San Gimignano. Kola si půjčíte pohodlně i na místě, nemusíte se trápit s jejich převozem. Pokud si cyklovýlet spojíte i s ochutnávkou místních vín nebo olivového oleje, určitě přesvědčíte k nasednutí na kolo i zaryté nesportovce.

Toskánsko je láskou na celý život

Kdo tento nádherný kraj jednou navštívil, chce se vracet znova a znova. Poznejte, v čem tkví jeho kouzlo, a nasajte během vaší dovolené pohodovou atmosféru, kterou oplývá. Ať už vás zláká toskánská gastronomie, historické památky nebo okouzlující příroda, Toskánsko nikdy nezklame. Široký výběr hotelů i apartmánů na pobřeží i stylových usedlostí ve vnitrozemí naleznete na stránkách cestovní kanceláře Ludor.

Toskánsko pláže

Podobné příspěvky