Říká se, že Český Krumlov je druhá Praha nebo klenot České republiky. Teď máte jedinečnou možnost tam vyrazit a nepotkat davy asijských turistů, které sem s oblibou každoročně jezdí. Český Krumlov je takové velké pohádkové město, které má nezapomenutelnou atmosféru a dovolí vám ztratit se ve svých kouzelných uličkách. Pokud se tam chystáte, ukážeme vám místa, která v žádném případě nesmíte vynechat a která jen tak někde nenajdete (jsou to naše tajné osobní tipy). Vydejte se sem a slibujeme vám, že budete nadšení stejně tak jako my. Tahle místa jsme totiž osobně navštívili a proto se za ně můžeme zaručit!Zažijte Český Krumlov bez turistů! 10 kouzelných míst, která neminout

český krumlov
Foto: pixabay

1. Zámek a hrad Český Krumlov

Naprostou dominantou Českého Krumlova je hrad a také rozlehlý zámek, který musíte navštívit. Je z něj vidět úžasný výhled na celé město a i vevnitř stojí za to. Neváhejte si zaplatit prohlídku, i děti budou nadšené. V noci je hrad nádherně osvícen, vypadá to jako z pohádky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nikki (@nikki.919),

2. Zámecká zahrada

U zámku najdete obrovskou zámeckou zahradu, která je jako stvořená pro procházku. Můžete se kochat nejrůzněji upravenými keři, květinami všech barev a uprostřed zahrady je kašna. Pokud projdete celou zahradu až dozadu, narazíte na rybník s lekníny, kde můžete nakrmit kachny a ryby – najdete tu kapry i karasy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Libor Svacek (@fotograf_libor2),

3. Šatlavská Krčma

Pokud přemýšlíte nad tím, že byste chtěli ochutnat místní kuchyni, určitě doporučujeme navštívit Krčmu v Šatlavské ulici. Dělají tady pokrmy na ohni a co můžeme do nebes vychválit, jsou BBQ žebírka, která jsou servírovaná na prkénku spolu se zeleninou a měkkounkým voňavým chlebem. Vevnitř zažijete tu pravou atmosféru s vůní ohně a dobovou hudbou. Často je plná aijských turistů, tak tam zajděte ještě teď, kdy potkáte jen pár Čechů a obecně vám bude mnohem příjemněji.

Pokud tu budete na více dní, místní doporučují restauraci Jelenku nebo Papa’s.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 음식기록장🙈 (@lovelypiggy_),

4. Palačinkárna u zámeckých schodů

U zámeckých schodů narazíte na creperii, kterou doporučujeme jako místo, kde si dáte dezert po obědě. Vybrat si můžete z různých druhů slaných i sladkých palačinek a garantujeme vám, že vaše chuťové buňky budou jásat. Palačinka je opravdu velká, proto si klidně dejte jednu ve dvou lidech. Dále můžete zkusit wafle nebo domácí limonádičku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @joymimmyeatingout,

5. Tip na ubytování – loft s výhledem na historické centrum

Máme pro vás tip na opravdu jedinečné ubytování, které si troufneme říct, že je vůbec jedno z nejlepších v Českém Krumlově. Proč? Je luxusní, za přijatelnou cenu, s naprosto dechberoucím výhledem, který si užijete přímo z ložnice. Je tu neuvěřitelné ticho a klid a to právě proto, že se jedná o ubytování, které je cca 10 minut od centra. To oceníte hlavně v noci a ve chvíli, kdy si budete chtít odpočinout. Třešničkou na dortu je skvělá hostitelka, která je příjemná, se vším pomůže a dokonce i doporučí místa, která nikde jinde nenajdete. Ubytujte se tu klidně ve dvou nebo i v sedmi lidech, nechybí tu nic a v lednici vás bude čekat úžasná snídaně. My jsme si to tu užili a doporučujeme dál.

český krumlov
Foto: airbnb6. Bylinková zahrada u zámecké zahrady

Kousek od zmíněné zámecké zahrady (kde je mimochodem bezplatné parkování, ale pšt) najdete bylinkovou zahradu, která je naučnou zahradou pro všechny zájemce o bylinky, včetně dětí a jejich rodičů, kteří najdou místo ve stinné části zahrady a součástí je také krámek s bylinnými produkty, které si zde můžete zakoupit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Bubenčík (@to.bu),

7. Seminární zahrada – krásný výhled na celý Český Krumlov

Pokud toužíte po opravdu jedinečném výhledu na Krumlov a potřebujete místo, kde vytvoříte nezapomenutelné fotografie, jděte na Seminární zahradu, která je hodně profláklá a bývá tu většinou hodně lidí. Bez turistů je ale prázdná a kolikrát tu můžete být úplně sami a tudíž mít i fotku bez lidí, kde není ani noha. Naproti Seminární zahradě najdete kavárničku, kde si můžete koupit produkty domácí výroby (například mýdla z ovčího mléka) nebo se vyfotit s Krtečkem v kalhotkách :D.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bumsung Lee (@bumsung),

8. Historické centrum

Historické centrum jako takové je plné nádherných kouzelných úzkých uliček, které svádí k hodinovému toulání a kochání se místní architekturou, která je opravdu jako z pohádky. Samozřejmě tady najdete i několik „klasických obchodů“, které se sem až tak nehodí, ale to musíte přehlédnout, pak vám to celkový dojem určitě nezkazí. Můžete zavítat do několika muzeí, obchůdků s loutkami nebo českým sklem. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Путешественники Витя и Люба (@trvlizm),

9. Klidné místo u řeky na Ostrově

Určitě přijde chvíle, kdy si chcete v klidu sednout k řece a pozorovat nerušeně, co se děje kolem. Krumlovem protéká řeka Vltava, na které najdete vodáky a také několik mostů. Jděte k jednomu z mostu a sejděte pár metrů podél řeky. Místo se jmenuje na Ostrově (je tu hodně turistických restaurací, které jsou dražší, ale na druhou stranu jsou situovány na krásném místě, odkud budete mít výhled na řeku i na celý hrad/zámek). Můžete se tu posadit, pozorovat tekoucí řeku a hrad, který je ze spodního pohledu zase o trochu jiný a zajímavý. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lia Holland (@holland.lia),

10. Lávka pod zámkem

Jeden z mostů, které tady najdete, je lávka pod zámkem, ze kterého zažijete jednak krásný pohled na hrad a také na řeku a jez. Není nic hezčího než zurčení jezu. Také vás pohled na vodní hladinu uklidňuje?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brian Jeong (@formlive97),

Nalákal vás Český Krumlov? Určitě si tam udělejte výlet. Napište nám, které místo se vám líbí nejvíce.

Autoři náhledových fotografií: @travelask  @the_tourism_express

Podívejte se na 15 nejzajímavějších míst v ČR!