Pokud chcete, aby byl váš spánek kvalitní a zdravý, musíte spát v příjemném prostředí. V ložnici byste měli mít adekvátní teplotu, také příjemné barvy a hlavně uklizeno. Prázdná ložnice ale vyvolává pocit úzkosti a neútulnosti. Dekorace do ložnice jsou důležitou součástí, na kterou byste se měli zaměřit. Jde o jednoduché dekorace, které dokážou zlepšit váš spánek i pocit strávený v ložnici v posteli. Nemusí se jednat o drahé dekorace do ložnice, ani přeplácané, uvidíte, že jde o maličkosti.10 nápadů na dekorace do ložnice, díky kterým se vám bude dobře spát

dekorace do ložniceFoto: pixabay

Přečtěte si také: 15 nápadů na jarní dekorace domů i na zahradu

1. Květiny

Do ložnice patří zelené květiny kvůli přísunu kyslíku. Zapomeňte na růže a tulipány, ale kupte si nějakou velkou pokojovku, kterou umístíte do rohu ložnice.

dekorace do ložniceFoto: Heureka

Koupit květinu.

2. Fotky

Na zdi umistěte fotografie vašich blízkých, rodiny, dětí a vzpomínek třeba na dovolenou, výlety nebo fotky vašich mazlíčků. Pokud si tam nechcete dávat osoby, zvolte pláž, hory nebo cokoliv máte rádi a zvedne vám náladu.

3. Obrázky

Západ slunce, vysněná dovolená nebo třeba jen černobílé obrázky? Dejte je do vkusných rámečků a pověste.

4. Designové poličky

Poličky v ložnici potřebuje každý. Na telefon, knížku nebo třeba vodu. Proč ale mít ty nudné? Zkuste něco designového.

dekorace do ložniceFoto: Heureka

Koupit poličky.5. Dekorační polštářky

Když ustelete, přehoďte peřiny přehozem a vyberte nějaké hezké polštářky, které se vám barevně budou hodit do ložnice. Hned se vám tam bude více chtít.

Přečtěte si také: 10 nápadů na zahradní dekorace, které si vyrobíte sami

6. Deka

Když byste chtěli trávit čas v posteli i mimo spaní, což se mimochodem moc nedoporučuje, pořiďte si deku, kterou přehodíte přes postel a na kterou si budete sedat.

7. Zrcadlo

Ne každý se chce po ránu hned vidět, ale pokud vy ano, pořiďte si nějaké vkusné zrcadlo.

dekorace do ložniceFoto: Heureka

Koupit zrcadlo.

8. Světýlka

Světýlka jsou trochu bezpečnější světlo než svíčky, které jsou na seznamu níže. Můžete jimi obalit čelo postele nebo třeba zrcadlo a nebo je umístit na okno. Vypadají krásně, i když nesvítí, takže určitě doporučujeme jako vhodnou dekoraci.

9. Samolepky na zeď

dekorace do ložniceFoto: Heureka

Koupit samolepku na zeď.10. Svíčky

Svíčky dokážou navodit krásnou romantickou atmosféru. Jen pozor, abyste je nezapomněli sfouknout, to by pak mohl být průšvih.

Dekorace do ložnice rozhodně patří, tak si některé vyberte a dolaďte interiér. Hned se vám bude spát lépe.

Přečtěte si také: Úžasné podzimní dekorace, které inspirují a zútulní váš byt