Během prosince vidíme adventní kalendáře všude a u každého doma, milují je totiž jak děti, tak dospělí. Princip spočívá v tom, že každý den otevřete jedno okénko a v něm se skrývá překvapení, většinou nějaká sladkost a to trvá až do 24. prosince, ale vím, že všichni víte, jak to funguje. Pak jsou tu ale lidi, kteří v prvním prosincovém týdnu otevřou všechna okénka a mají po tom kouzelném odpočítávání, ale to není náš případ! Adventní kalendáře jsou hodně drahé, ale přesto stojí za to, abychom si je koupili.

Přemýšleli jste ale někdy, že byste pro někoho, třeba pro své děti nebo pro svou drahou polovičku adventní kalendáře vyrobili? Je to zábava a nevyjde vás to tak draho, jako ten kupovaný. Hádám, že udělá i mnohem větší radost. Nejlepší na tom je, že je můžete naplnit čím chcete. Jsme tu s nápady na vlastnoručně dělané adventní kalendáře!Tipy na vlastnoručně vyrobené adventní kalendáře

adventní kalendáře
Foto: pixabay

1. Šuplíčkový kalendář

adventní kalendáře
Foto: pixabay

Pokud jste zručnější a máte čas, pusťte se do tohoto kalendáře, kdy každé okénko znamená jeden šuplík, ve kterém bude ukryto překvapení. Budete potřebovat nějakou krabici, karton, lepidlo a nůžky a pak také kreativitu :).

2. Vláček

adventní kalendáře
Foto: pixabay

Děláte adventní kalendáře pro děti? Pak určitě ocení a budou nadšené z tohoto vláčku, kdy každý z nich má své číslo a nese dáreček! Vláčky asi nevyrobíte, tak buď nějaké máte doma nebo je musíte koupit.

3. Tašky

adventní kalendáře
Foto: pixabay

Jednoduché, ale efektní! Naplňte taštičky nějakým překvapením a očíslujte je!4. Krabičky

adventní kalendáře
Foto: pixabay

Krabičky budou také fungovat, naplňte je nějakými dobrotami.

5. Balíčky

adventní kalendáře
Foto: pixabay

Každý dáreček můžete zabalit do krabičky a obdarovaný ani nepozná, co je v jaké, protože budou všechny vypadat stejně a může se těšit na ten poslední, největší!

6. Pytlíčky

adventní kalendáře
Foto: pixabay

Tohle vypadá úžasně a pokud je ve vás kus švadlenky, zvládnete to celé sami doma! Pytlíčky vyplňte třeba vatou a malým dárečkem. Poté všechny pověste.

7. Zavěšené dárečky

adventní kalendáře
Foto: pixabay

Dárečky vypadají jako bonbóny, viďte? Tvar je samozřejmě na vás, ale je to vše zabalené do papíru a zavěšené, postupně tak dárečky budou ubývat.8. Klasický

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hero Arts (@heroarts),

Jestli vám nechybí zručnost, můžete zkusit napodobit klasické adventní kalendáře a dát do nich kousek čokolády.9. Papírové sáčky

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Francesca Rinaldi (@dillidalliblog),

Taková dospělejší verze, sáčky můžete koupit, jen si vyhrát s čísly a naplnit nějakými maličkostmi.

10. Dárek

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Niinannaa (@niinannaa),

Tohle je trochu těžší, ale určitě to zvládnete, potřebujete nějaké krabice, nůžky a lepidlo. Je to i hezká dekorace. Uvidíte, že i vy budete mít větší radost z vlastnoručně vyrobeného kalendáře než kdybyste ho kupovali. Je to také krásný osobní dárek!

Ptáte se, čím adventní kalendáře naplnit? Záleží na vašich financích, kreativitě a také pro koho kalendář je. Můžete tam dát čokoládu, jiné sladkosti, kosmetiku, vzkaz, fotky nebo pokud ho vyrábíte pro někoho, kdo má rád alkohol, proč mu tam nedat miniatury oblíbeného pití, s tím ale opatrně. 🙂 Dalším tipem je, že kalendář můžete naplnit lístečky s přáními, které můžete dotyčnému splnit.

Pokud se nemůžete rozhodnout, co tam dát a chcete, aby to bylo hodně zajímavé, dejte do každého okénka, pytlíčku nebo šuplíčku něco jiného – čokoládu, minci pro štěstí, pytlík s čajem, rolničku apod.

Líbí se vám takové adventní kalendáře a zkusíte některý? Pokud ano, pošlete nám fotku!

Zkuste si vyrobit i vánoční dekorace.