Začátek prosince se nemilosrdně blíží a s ním je spojená i jedna věc, kterou milují nejen děti, ale i dospělí a která nám pomáhá s odpočítáváním dnů do Vánoc. Už dávno jsou pryč doby, kdy jsme v kalendáři našli jen čokoládu, která ještě navíc nebyla dobrá. Teď už jsme se v kreativitě posunuli trochu výše a obsah kalendáře i obal může zůstat čistě v naší režii. Už vás napadlo, že byste pro děti, pro sebe nebo třeba pro partnera vytvořili vlastnoručně vyrobený adventní kalendář? Takový který bude podle vašich představ a který naplníte tím, co má dotyčný rád? Myslíme si, že je to vážně skvělý nápad a potěšíte tím nejednu duši. Pokud vám chybí inspirace, můžete se inspirovat níže.

Přečtěte si také: 30 nápadů na vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace10 nápadů na vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

vlastnoručně vyrobený adventní kalendářFoto: pexels

1. Adventní kalendář z ruliček

Díky ruliček od toaletního papíru a přírodního balicího papíru vytvoříte krásný adventní kalendář, který bude radost rozbalovat.

2. Balíčkový adventní kalendář na kolíčkách

Každou věc, kterou chcete dát do adventního kalendáře zabalte a poté připevněte na provázek kolíčkem. Je to i hezká dekorace.

 

3. Adventní kalendář s punčochami

Pokud jste manuálně zruční, vezměte do ruky jehlu a nit a ušijte 24 punčoch, které naplňte překvapením. Samozřejmě punčochy můžete koupit a ušetříte tak dost času.

 

4. Krabičkový adventní kalendář

Krabičky můžete také vyrobit nebo koupit a polepit čísly a hezkými ozdobnými papíry. Krabičky volte podle velikosti dárků, které budete vkládat dovnitř.

 

5. Adventní kalendář se šuplíky

Takový vlastnoručně vyrobený adventní kalendář je krapet náročnější, ale o to hezčí. Opět můžete vyrobit, ale i koupit a vyhrát si se zdobením. Každý šuplíček vystelte třeba vatou nebo slámou, aby byl schovaný dáreček.

 

6. Adventní kalendář s lahvemi

Tento vlastnoručně vyrobený adventní kalendář se hodí spíše pro dospělé. Samozřejmě pokud ho naplníte něčím nealkoholickým, můžete ho věnovat dětem, ale dospělí z něj budou mít zajisté větší radost.
7. Látkový adventní kalendář

Ušijte látkový kalednář s kapsičkami, do kterých schovejte nějakou drobnost. Tou může být malá čokoládka, bonbony, čaj nebo svíčka.

Vlastnoručně vyrobený adventní kalendář

8. Adventní kalendář s fotkami

Tohle je hodně osobní a dokáže potěšit i dojmout. Každý den odkryjte jedno políčko s fotografií a hezkou vzpomínkou, která vám připomene krásné chvíle, které jste prožili vy nebo ten, komu kalendář věnujete.

 

9. Přírodní adventní kalendář

I vlastnoručně vyrobený adventní kalendář může vypadat krásně a zároveň být jednoduchý, i když to tak vůbec nevypadá. Prostě na silnější větev přidělejte provázky, na které zavěšte balíčky a taštičky s dárky.

 

10. Pytlíčkový adventní kalendář

Oživte komodu nebo skříňku krásným závěšným adventním kalednářem, který je vytvořený z pytlíčků, do kterých opět vložíte nějakou milou maličkost, která potěší a každý den rozveselí.

Čím vlastnoručně vyrobený adventní kalendář naplnit?

Fantazii se meze nekladou a tak ho můžete naplnit snad čímkoliv. Dejte tam to, co má ráda obdarovaná osoba. Příkladem mohou být čaje, kávové kapsle, malé lahvičky s alkoholem, papírek s hezkým vzkazem, bonbóny, samozřejmě čokoláda, nějaký malý doplněk jako jsou třeba naušnice.

Přečtěte si také: Vyrobte si adventní věnec z ramínka na oblečení

Nechce se vám vyrábět adventní kalendář? Kupte si hotový!

Inspirujte se následujícími kalendáři a kupte ten nejoriginálnější.1. Adventní kalendář Harry Potter

vlastnoručně vyrobený adventní kalendářFoto: Heureka

Tenhle kalendář ocení děti i dospělí milovníci kouzelníka Harryho! Každý den otevřete jedno políčku a najdete postavičku ze známé kouzelnické ságy.

Koupit adventní kalendář s Harry Potterem

2. Adventní kalednář se svíčkami

vlastnoručně vyrobený adventní kalendářFoto: Heureka

Svíčky milují zejména ženy a značka Yankee Candle je v poslední době opravdu oblíbená. Nabízejí kvalitní svíčky s krásnými unikátními a zajímavými vůněmi. Dopřejte někomu provoněný domov!

Koupit adventní kalendář se svíčkami

3. Luxusní čokoládový adventní kalendář

adventní kalendář

Foto: Heureka

Adventní kalendáře s alkoholem jsou klasika, která neomrzí, zvlášť pokud vyberete nějakou moc dobrou, která opravdu potěší chuťové buňky. Ale pozor, jen pro dospělé.

Koupit rumový kalendář.

4. Kosmetický adventní kalendář

adventní kalendář

Foto: Heureka

Ženy milují kosmetiku, a tak je určitě potěší adventní kalendář s různými beauty přípravky. Každý den na ně bude čekat nový.

Koupit kosmetický kalendář.

5. Adventní kalendář pro muže

adventní kalendář

Foto: Heureka

I na muže se myslí! Pokud o to bude stát, potěšte ho adventním kalendářem! Snad žádný muž nepohrdne sladkým, ale taková kosmetika pro muže může také udělat radost.

Koupit adventní kalendář pro muže.

Budete vytvářet vlastnoručně vyrobený adventní kalendář nebo ho koupíte? V obou případech vsaďte na originalitu.

Přečtěte si také: Jak vyrobit adventní věnec krok za krokem