Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších období v roce a všichni je chceme prožít v klidu a pohodě, užít si volno, pohádky, rodinu, cukroví a dárečky. Pro spoustu lidí jsou ale Vánoce spíš bláznivým svátkem, kdy nic nestíhají. To je ale škoda, dá se tomu předejít, pokud Vánoce začnete řešit už teď. Ukážeme vám 10 tipů na krásné Vánoce, které si opravdu užijete a nebudete se zbytečně stresovat.

Přečtěte si také: 5 úžasných tipů na minimalistický vánoční stromeček10 způsobů, jak si zařídit krásné Vánoce

krásné Vánoce
Foto: pixabay

1. Finance si naplánujte dopředu

Vánoce jsou finančně náročná záležitost, proto dopředu vše propočítejte a ukládejte si peníze bokem, ať jste pak v klidu.

2. Nepřehánějte to s jídlem

Nemusíte vyvářet jak na 14 dní dopředu, stačí udělat pár jídel, ale vážně dobrých. Třeba to, co máte oblíbené a osvědčené, nemusíte se pouštět do ničeho nového.

3. Nachystejte si recepty

Pokud ale přece chcete zkusit něco nového, recepty si připravte dopředu a nehledejte na poslední chvíli.

4. Dárky řešte několik měsíců předem

Není nic horšího než honit dárky na Štědrý den, to pak chápeme, že jste ve stresu. Vše si rozmyslete už třeba v září a v říjnu začněte pořizovat. Užijete si pak i balení a ten klid v duši, že už něco máte.

5. Za ničím se nehoňte

Pokud je vám něco proti srsti, třeba nějaké tradice, do kterých vás celý život nutili, nedělejte je. Dělejte jen to, co je vám příjemné a co máte rádi.

Přečtěte si také: 20 úžasných receptů na vánoční cukroví, po kterém se slehne zem6. Výzdoba stačí malá

Opět platí, že nemusíte doma 14 dní lítat, abyste měli tu nejhezčí domácnost. Stačí decentní výzdoba, bude se vám pak lépe i uklízet.

7. Pokud nestíháte, nechte si pomoct

Nemusíte všechno dělat sami, pomůže vám rodina, kamarádi nebo třeba profesionálové, pokud na to máte finance.

8. Doma rozdejte úkoly

Jen zapojte i rodinu, včetně dětí. Dejte každému úkoly a vy budete mít o pár starostí méně. Více si pak Vánoce užijí, protože na jejich přípravě budou mít podíl.

9. Místo návštěv všechny pozvěte k sobě

Také nemáte rádi četné návštěvy a obíhání rodiny? Co kdybyste všechny tentokrát pozvali k sobě domů a měli to z krku za jeden den? Myslíme, že to vůbec není špatný nápad.10. Vychutnejte si vánoční svátky v klidu

Nejen svátky, ale i dny předtím. Choďte s kamarády na svařák a pokud nebude vše dokonalé, to přece vůbec nevadí.

Chcete mít krásné Vánoce? Nic nenechejte náhodě a vše si připravte.

Přečtěte si také: Jak našetřit na Vánoce: 5 tipů, které fungují