Pochybujete často o své inteligenci? Ukážeme vám 12 znamení, které dokazují, že jste daleko inteligentnější, než si myslíte. Určitě se najdete alespoň ve dvou případech.1. Chodíte na hodiny hudby

Četné studie ukazují, že učení se na hudební nástroje pomáhá k rozvoji inteligence u dětí. Jedna z těchto studií tvrdí, že hudební lekce mohou výrazně zlepšit skóre testů dětí a usnadnit jim studium. Hrál jsi na housle, když jsi byl malý? Možná je to důvod, proč jsi dnes tam dobrý!

inteligentnější
Foto: pexels

2. Jste nejstarší ze sourozenců

Jeden zajímavý výzkum ukázal, že starší sourozenci mají mírně vyšší IQ ve srovnání s jejich mladšími sestrami a bratry.

3. Jste štíhlí a fit

V roce 2006 bylo proveden neobvyklý výzkum, který ukazuje zajímavé spojení mezi konstrukcí těla a inteligencí. Čím je člověk silnější, tím tím nižší jsou jeho kognitivní schopnosti. U štíhlých postav je pravděpodobnější, že tito lidé lípe studují a snaží se lépe vzdělávat.

4. Jako malí jste byli kojeni

Vědci z Velké Británie zkoumali kolem 3000 dětí a zjistili, že děti, které byly kojeny, získaly v testech IQ o 7 bodů, než ti, kteří nebyly. Takže pokud chcete mít chytré děti, kojte je!

5. Čtete knížky

Je hodně pravděpodobné, že jste chytří, pokud rádi čtete a číst jste začali ve věku, kdy jste byli ještě v plenkách. Autoři jedné studie věří, že čtení od raného věku zlepšuje slovní a nonverbální schopnosti člověka a také slovní zásobu. Takže pokud chcete být inteligentnější, rada zní: ČTĚTE!

inteligentnější
Foto: pexels

6. Jste levák

Některá data naznačují, že mezi zločinci je velký počet těch, kteří píší levou rukou. Experti tento jev ještě nedokázali vysvětlit. Na druhé straně nejnovější výzkum naznačuje, že lidé, kteří píší levou rukou, mají tendenci ke kreativnímu myšlení, které se používá k řešení problémů a náročným úkolům. Leváci jsou často vynalézavější a lépe vědí, jak se dostat z těžkých situací. Není to znamení velkého intelektu?

7. Máte často obavy o něco/někoho

Lidé, kteří se často starají o jiné věci, mohou být inteligentnější. Nejspíše je to důsledkem skutečnosti, že často přemýšlejí o možných důsledcích svých činů a proto se snaží zajistit co nejhladší cestu.

8. Jste vysocí

Je dokázáno, že vysocí lidé se lépe učí, mají vyšší postavení a vydělávají více peněz. Takže se narovnejte – a buďte hrdí!

9. Jste vtipní

Ukázalo se, že smysl pro humor je spojen s vysokou inteligencí. V rámci jednoho výzkumu absolvovalo asi čtyřicet studentů zpravodajský test, po kterém museli vymýšlet titulky pro komiksy s karikaturami. Můžete hádat, které titulky se ukázaly být zábavnější?

10. Jste zvědaví

Zvědavost je prý významnou vlastností chytrých lidí. Zvědaví lidé mají rafinovanější způsob myšlení a z dlouhodobého hlediska mají zájem objevovat nové věci.

11. Chcete být dokonalí

Inteligentní lidé jsou obvykle perfekcionalisté. Nikdy nejsou se vším skutečně spokojeni. Pokud se věnují nějakému sportu, budou trénovat tak dlouho, dokud nebudou nejlepší. A pokud nejsou spokojeni se svým vzhledem, podniknou nějakou změnu, ostříhají si vlasy, obmění šatník. Zkrátka na sobě neustále pracují.

inteligentnější
Foto: pixabay

12. Jste noční sova

Ponocujete? Hurá! Noční sovi jsou totiž chytřejší než ranní ptáčata. Schopnost pracovat a být kreativní v noci nám nebyla přirozeně dána. A právě proto jsou noční sovy inteligentnější, protože dokáží být produktivní i v čas, kdy máme spát.

 Jaké máte skóre? Jste inteligentnější, než jste si mysleli?

Zajímá vás více článků o kreativitě? Podívejte se na náš článek o tom, jak společnost ničí naši kreativitu.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.