Vánoce jsou skoro tady a vy ještě nemáte vymyšlené, jak bude vypadat letošní vánoční stromeček? Nechcete utrácet za drahé vánoční ozdoby a přitom chcete mít něco nového? Mám pro vás 15 tipů na vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby. Jsou krásné a originální a lehce zapojíte i děti. Věřte, že se vám vánoční stromeček bude líbit o moc víc, než kdybyste pověsili kupované vánoční ozdoby. A navíc to zvládne každý 🙂

Vyráběním rozvíjíte a podporujete svojí kreativitu, zapojte i děti a stravte tak společně hezké odpoledne.

15 tipů na vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby

Foto: pexels

1. Vánoční ozdoby z víček

Jednoduché vánoční ozdoby z víček. Určitě máte doma muže, který si rád občas dá pivo. Řekněte mu, ať víčka nevyhazuje a schovává je. Až jich budete mít dostatek, můžete se pustit do vyrábění. Přilepte kvalitním lepidlem tři víčka k sobě a nakreslete oči, nos, pusu a knoflíky. Z oranžového papíru vystřihněte malou mrkvičku a tu také přilepte. Obmotejte kolem víček stužku s knoflíkem, která bude sloužit jako šála. Teď stačí už jen hrotem ostrého nože vytvořit dírku (děti pozor!) a provléknout provázek, za který ozdobu pověsíte na stromeček. Sněhulák je hotov! Jak se vám líbí?

2. Stromečky
K vyrobení této vánoční ozdoby potřebujete drátek, zajímavé korálky a malé hvězdičky, které se dají zavěsit. Jednoduše navlékneme korálky v libovolné barevné kombinaci na drátek a vytvarujeme ho do trojúhelníku. Konec drátku obmotáme kolem sebe a zabrousíme, aby konce nebyly ostré. Na závěr přilepíme hvězdičku a máme hotovo.

Podívejte se také na: 50 nápadů na originální dárky pro ženy v roce 2017

3. Andělíčci

 

Kupte si větší perličku s očkem (v korálkárně), provázek a potřebujete jakýkoliv papír se zajímavým motivem. Z papíru si vystřihněte velké kolečko a dvě malé. Přepulte a udělejte klasickou harmoniku. Přilepte k sobě tak, jak vidíte na obrázku  a společně s perličkou a očkem provlékněte provázek na pověšení.

4. Sobi

Potřebujete jakoukoliv průhlednou kouli, sobí uši (koupíte), očíčka a červený korálek na nos. Vše přilepte a máte krásnou ozdobu třeba na stromeček nebo ji darujte jako dárek.

5. Papírové vánoční ozdoby

 

Velmi jednoduché a levné ozdoby, které vyrobíte pomocí papírů, lepidla a nůžek. Jak vidíte na obrázku, dají se vytvořit opravdu krásné ozdoby jen ze zajímavě barevných papírů. Můžete je použít i jako jmenovky na dárky.

6. Mořské koule

 

Připomeňte si i o vánočních svátcích léto a moře. Máte schované mušličky a písek? Výborně, teď je můžete využít. Prodávají se průhledné koule, které můžete rozdělat, dát do nich, co se vám líbí a zase zavřít. Naplňte pískem a malými mušličkami. Bude to vypadat velmi dobře a vy si připomenete chvíle strávené u tyrkysového moře.

Podívejte se také na: 20 originálních vánočních dekorací, které vám všichni pochválí

 

7. Zlaté šišky
K výrobě těchto přírodních ozdob potřebujete šišky, zlatý sprej a třpytky. Ozdobte je podle své libosti a přidělejte pomocí kleští háček.

8. Hvězdičky

 

Ozdobičky, do jejichž výroby můžete krásně zapojit děti. Potřebujete barevné čtvrtky, lepidlo a knoflíky. A jen stříhejte, lepte a kombinujte.

9. Látkové vánoční ozdoby

 

Něco trochu náročnějšího pro šikovné jedince, kterým není jehla a nit cizí. Šijte, vyšívejte a vyplňte vatou. Krásné tradiční vánoční ozdoby. Můžete věnovat jako dárek 🙂 Na stromečku budou vypadat opravdu krásně.

10. Papírové vločky

 

Tyto krásné vločky se dají využít i jako ozdoby, které můžeme zavěsit třeba na okno. Postupujte podle návodu na obrázku.

Podívejte se na super tip: Vyrobte si adventní věnec za pár korun z ramínka na oblečení!

11. Přírodní šišky

Opět šišky, ale v přírodní verzi. Pouze připevníme mašli, kterou buď můžeme koupit nebo vlastnoručně vyrobit. Přiděláme ještě přírodní provázek a máme hotovo. V jednoduchosti je krása!

12. Perníčky

 

Perníčky jsou klasika, kterou můžeme využít i jinak,  než jako cukroví – jako vánoční ozdoby. Do těsta nezapomeňte udělat dírku, kterou po upečení a nazdobení provléknete provázek. A zdobení se meze nekladou, určitě opět zapojte děti.

13. Perličkoví andělé

Skočte do korálkárny, kde seženete vše, co potřebujete k vyrobení – písmenka, pružný drátek, perličky. Jsou to vánoční ozdoby pro mírně pokročilejší, ale věřím, že to zvládnou všichni. Nevypadá to krásně? Opět lze použít jako dárek – ručně vyráběný a od srdce.

14. Barevné kouleNejsou obyčejné jednobarevné koule, které běžně koupíte v obchodě, trochu nuda? Kupte je, ale zkrášlete je podle svého vkusu. Pomalujte je fixami na sklo, polepte samolepkami a obrázky, posypejte třpytkami, je to jen na vás!

15. Stromečky

Ozdoby, které jsou jednoduché a také levné, vyrobíte je totiž z přírodních větviček a klacíků od nanuků. Stačí pak přidělat šňůrku a nějaké ty malé ozdobičky a je hotovo. Dětem se určitě budou líbit a mohou vám pomoct.

Zkusíte nějaké vánoční ozdoby vyrobit?

Podívejte se také na: 20 originálních vánočních dekorací, které vám všichni pochválí

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.