Dlouhé vlasy jsou snem snad každé z nás. My vám ukážeme 15 tipů a triků, jak mít dlouhé vlasy a to co nejrychleji. Nepředstavujte si dlouhé vlasy za měsíc, ale tyto tipy vám je mohou pomoci výrazně prodloužit. Doporučujeme zkoušet co nejvíce tipů najednou. Někomu rostou vlasy rychle sami od sebe, ale některé vlasy potřebují větší péči.Jak na dlouhé vlasy?

dlouhé vlasy
Foto: unsplash

1. Přidávejte do vlasů olej

Minimálně dvakrát týdně vmasírujte do konečků vlasů olej, který je pomůže obnovit a vyživit. Často se totiž stává, že se vám povede dosáhnout dlouhých vlasů, ale konce jsou zničené, tudíž jste nuceni je zase ustřihnout. Abyste nemuseli, pravidelně na ně nanášejte například kokosový olej a to ideálně před spaním. Až se vzbudíte, vlasy budou vyživené a hydratované.

2. Masírujte pokožku hlavy

Růst vlasů podpoříte nejlépe hned u kořínků. Dopřávejte si masáž hlavy pomocí prstů. Hlavně ji provádějte u mytí hlavy, nesmíte ale v žádném případě používat nehty. Pomocí masáže stimulujete kořínky a růst vlasů bude podpořen.

3. Umývejte si vlasy 2krát týdně

Používání šampónů umožňuje, aby přírodní oleje, obsažené v něm, pronikly do vlasů a hydratovaly je. Jeho účelem je odstranění nečistot, ale pokud jej budete používat každý den, může se vám stát, že vaše vlasy budou suché a křehké, což vede k lámání. Umývejte si vlasy 2-3x týdně a nepřetěžujte je.

4. Minimalizujte tepelné úpravy

Přestaňte používat fény, žehličky, kulmy. Nechte vlasy dýchat a odpočinout si. Mokré vlasy nechte volně uschnout na vzduchu a pokud nevydržíte bez vln, najděte alternativu kulmy (například zapletené copánky, natáčky). Navíc používáním žehličky si vlasy trháte, pálíte a lámete.

dlouhé vlasy
Foto: pexels5. Používejte balzám

Po umytí vlasů klasickým šampónem naneste kondicionér, díky kterému krásně vlasy rozčešete a vyživíte. Balzám můžete střídat s maskou, kterou je ale potřeba nechat na vlasech působit delší dobu.

6. Umývejte vlasy studenou vodou

Nejlepší je vlažná voda se studenou na konci. Horká voda totiž nedělá dobře jak vašim vlasům, tak ani pokožce. Navíc vlasy vysušuje. Vlažná až studená voda pomůže vašim vlasům rychleji růst.

7. Opatrně vysušujte vlasy

Jak bylo zmíněno, nepoužívejte fén, ale nechte vlasy volně uschnout. Mnoha žen má ten zvyk, že zabalí vlasy do ručníkového turbanu a sundá po deseti minutách. To je ale špatně, vlasy se zapaří a mnohem snadněji se lámou. Vlasy pouze ručníkem jemně vysušte a zbytečně je nedrťte.

8. Nečešte mokré vlasy ani s nimi nechoďte spát

Obojím si způsobíte lámání vlasů a pokud mají vaše vlasy tendenci k vypadávání, zapomeňte na česání mokrých a vlhkých vlasů! Nechoďte s nimi ani spát, zacuchají se a zapaří. Mimochodem nechoďte spát ani s drdolem, opět to podporuje lámání vlasů a tím pádem i jejich zkracování.9. Dlouhé vlasy díky pravidelnému stříhání

Nezapomeňte si často stříhat konečky, ideálně jednou za tři měsíce. Pokud jste šikovní, klidně si je stříhejte sami, ale pozor na zuby!

10. Přestaňte zatěžovat vlasy

Nepoužívejte laky, gely ani žádné jiné stylingové přípravky. Zkuste je na tři měsíce vynechat a nepoužívat. Uvidíte, jaký bude rozdíl v kvalitě vašich vlasů. Používáním těchto přípravků se připravujete o další cenné centimetry.

11. Chraňte vlasy

Ve všech ročních obdobích! V létě před sluníčkem a v zimě před mrazem. Nezapomínejte proto na pokrývku hlavy.

12. Vyhněte se vysokým drdolům

Vysoce posazené účesy vypadají úžasně, ale nejsou prospěšné pro naše vlasy, dávají zabrat zejména kořínkům. Každý vlas má svůj přirozený směr růstu a pokud se ho budete snažit změnit, akorát si uškodíte.

13. Zkuste vitamíny

Jistě znáte doplňky stravy, které mají posílit vaše nehty, vlasy a zpevnit pokožku. Zkuste je! Rozhodně tu není záruka, že pomohou zrovna vám, ale také vám neuškodí. Můžete si vybrat od těch nejlevnějších z drogerie až po dražší, které by měly být kvalitnější.14. Používejte kvalitní produkty

Vybírejte si hlavně přírodní produkty, které budou prospěšné pro vaše vlasy. Zapomeňte na levné přípravky z drogerie a zainvestujte do kvalitnějších produktů. Uvidíte, že tato investice se vám vrátí.

15. Vyhněte se stresu

Tato rada se lehce píše, ale hůře provádí. Stres se odráží na všech stránkách, včetně vlasů. Snažte se být v pohodě a umět odpočívat, relaxovat a zapomenout na starosti.

Tohle byly tipy na to, jak mít dlouhé vlasy a dosáhnout jich.

Podívejte se na 10 chyb, kterým byste se měli vyvarovat, když chcete mít krásné vlasy.

 

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.