Nemůžeme říct o normálním člověku, zda je schizofrenik jen podle vzhledu.  Mnoho psychiatrických testů a metod se používá k zjištění toho, co se děje v hlavě pacienta a zda potřebuje pomoc. Připravili jsme pro vás dvě jednoduché otázky, na kterou dokáže odpovědět pouze schizofrenik nebo génius. Co jste vy?schizofrenik nebo génius?

Důležité! Abyste získali co nejpřesnější výsledky, odpovězte na otázky podle svých pocitů. Snažte se soustředit na to, co vidíte a ne na to, co byste měli vidět. Pozorně si prohlédněte obrázky a zodpovězte otázky.

1. Je maska vypouklá na jedné nebo na obou stranách?

schizofrenik2. Točí se maska v jednom nebo ve dvou směrech?

schizofrenik
Odpovědi

schizofrenik

1. Maska je vypouklá pouze na jedné straně!

2. Maska se otáčí směrem doprava.

Jste schizofrenik nebo génius?

Pokud jste odpověděli na obě otázky špatně, nemějte strach: jste zcela zdravý člověk. Pravdou je, že mozek zdravého člověka má tendenci k sebeklamu. Zohledňuje umělé tvary a další stíny, „opravuje“ obraz.

Schizofrenici tuto fantazii nemají. Jejich mozky si nemohou spojit detaily. Vidí masku takovou, jaká opravdu je. Pro ně je maska konkávní a rotuje pouze jedním směrem a to doprava.


A jak přemýšlí génius? Geniální osobnosti mají oba typy myšlení: zdravé i schizofrenní. Vidí věci tak, jako normální člověk, ale když chtějí, přejdou do druhého typu myšlení.
Podívejte se na článek 12 znamení, že jste inteligentnější, než si myslíte.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.