Vánoce jsou za dveřmi a již se blíží čas vánočních svátků. Kdo se těší? My rozhodně ano, světélka svítí, nakupujeme dárky a pečeme cukroví. Ale co vánoční dekorace? Už je čas na plánování útulného domova počas Vánoc! Načerpejte u nás inspiraci a podívejte se na pár tipů na vánoční dekorace. Co se týče trendy barevných kombinací, pokud zvolíte klasiku jako je červená, zlatá nebo zelená, neuděláte chybu. Klidně ale experimentujte a zkuste jiné barvy – skvěle vypadá bílá, dokonce černá a nebo odstíny hnědé. V roce 2018 bude o Vánocích trendy červená a také stříbrná.

Inspirace na vánoční dekorace pro rok 2019

Vyzdobte si originálně kuchyň, dveře, krb, postel, vánoční stromeček a zabalte stylově dárky. Tyhle vánoční dekorace letos frčí a ohromíte jimi nejednu návštěvu.

Vánoční stromeček

vánoční ozdoby
Foto: pexels

Vánoční stromeček neodmyslitelně patří k Vánocům. Ať už umělý nebo živý stromeček, který nádherně voní, by měl být ozdobený. Zvolíte květiny, velké skleněné koule nebo tradiční slaměné ozdoby? Stromeček laděný do bílé barvy dodá pocit zasněžených stromů, naopak červené ozdoby a řetězy vyniknou ve velkém prostoru. Kterou možnost si vyberete vy?

V roce 2019 jsou trendy zlatá, bílá, ale také tradiční červená nebo zelená barva.

Vánoční ozdoby do oken

vánoční dekorace
Foto: pexels

Nezapomeňte svátečně ozdobit i okna, potěší Vás i kolemjdoucí. Využijte samolepky, světélka nebo dekorace, které budou za okny vidět, skvěle vypadají stromečky nebo dárky. Můžete zkusit vyrobit papírové vločky, které pověsíte do oken.

Podívejte se také na: 15 úžasných podzimních dekorací

Balení dárků

vánoční ozdoby
Foto: pexels

Tipy pro milovníky papírnictví a balení dárků. Znám spoustu lidí, kteří se snaží dárečky zabalit originálně a obdarovaného potom potěší nejen to, co je uvnitř, ale i styl zabalení. Perfektně vypadá balení ve spojení s přírodními prvky – zastrčte kousek větve za stužku nebo mašli. 🙂

Podívejte se také na: 9 způsobů, jak provonět domov Vánocemi.

Adventní věnec

vánoční dekorace
Foto: pixabay

Chystáte adventní věnec? Doufám, že ano, období adventu se totiž blíží a je spoustu možností, jak si takový věnec utvořit, nemusíte nutně vázat věnec ze stromových větví, ale můžete umístit svíčky na zajímavou desku a přidat pěkné barevné dekorace. Vidíte sami, že i černé svíčky vypadají skvěle a nenavozuje to pohřební náladu, což si hodně lidí myslí.

Podívejte se také na: Vyrobte si krásný a jednoduchý adventní věnec z ramínka na oblečení.

Vánoční ozdoby do kuchyně

vánoční dekorace
Foto: pexels

Vaše kuchyně dostane vánoční atmosféru už ve chvíli,kdy začnete péct cukroví a vše bude vonět. Proč tuto atmosféru nedoplnit dekoracemi? Zde se žádné meze nekladou. Vyberte si vánoční dekorace jako ubrousky, utěrky, ubrusy, svíčky, vánoční nádobí,… Vytvořte si nádhernou atmosféru i při štědrovečerní večeři, ať za to stojí! Pozor na svíčky na stole. Může se lehce převrátit a krásná štědrovečerní večeře a příjemná atmosféra je ta tam!

Podívejte se také na: 25 nápadů na dekorace ve venkovském stylu

Útulný vánoční krb

vánoční dekorace
Foto: pexels

Ty z vás, kdo máte krb, máte velkou výhodu, krb totiž dokáže snadno vyvolat pocit teplého a útulného domova. Představte si situaci kdy máte chlupaté ponožky, cukroví a horký čaj nebo čokoládu. Sednete si před krb sami s knížkou nebo společně s rodinou a posloucháte praskání ohně. Nádhera!

Vánočně laděná ložnice

vánoční dekorace
Foto: pexels

Svoji postel si vylepšete hebkými a pletenými dekami s vánočními a zimními motivy, přehozy se soby a polštáře s vločkami a barvami jako je červená, šedá, bílá nebo hnědá. Dají se kombinovat snad všechny barvy.

Vánoční ozdoby na dveře

vánoční ozdoby
Foto: pexels

Dveře v žádném případě nesmí zůstat holé, ozdobte je mohutným věncem, může jich být i více, jak vidíte na fotce, nevypadá to vůbec špatně. Nalákali jsme vás na plánování a vymýšlení vánočních dekorací? Dejte nám vědět do komentářů, jak se těšíte na Vánoce! 🙂

Pokud budete varábět nějaké vánoční dekorace, neváhejte nám poslat jejich fotografii.

Podívejte se také na: 15 nápadů na vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby, které musíte vyzkoušet

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.