Venkovské dekorace jsou in. Ať už žijete na venkově nebo ve městě, můžete mít krásné dekorace ve venkovském stylu a můžete si je vyrobit úplně sami.

Dali jsme dohromady seznam 25 nejlepších DIY projektů, které dodají vašemu domovu nádech venkova. Můžete zde najít všechno od čela postele a rámečků na fotky až po skříňky a police z dřevěných palet.

Najdete zde vše, co si dokážete představit pod pojmem venkovský vzhled. Spousta těchto projektů je velmi snadná a zvládnete je za méně než den. Z některých budou perfektní dárky, takže pokud znáte někoho, kdo má rád venkovský styl, vyrobte pro něj něco, co ozvláštní jejich dekorace. V projektech jsou využívány všechny možné materiály, spousta z nich je levná a cenově dostupná.Rustikální čelo postele

Pokud sháníte nové čelo postele a chcete své ložnici propůjčit venkovský vzhled, můžete si vyrobit čelo, které vypadá jako dveře od stodoly. Tento projekt můžete realizovat s jakýmkoliv materiálem, ale nejlepšího venkovského vzhledu dosáhnete s paletami a starým dřevem.

Zdroj – Hometalk

Motouzem obmotané úchyty skříněk

Motouz je levný a můžete toho s ním spoustu vyrobit. Pokud chcete vylepšit své skříňky, proč jednoduše neobmotat úchytky motouzem? Propůjčí to vaší kuchyni rustikální vzhled a je to jeden z nejjednodušších projektů vůbec. Potřebujete jen motouz, lepidlo a barvu a hned máte tyto skvělé úchytky hotové.

Zdroj – Ilovethatjunk

Podívejte se také na: 20 originálních vánočních dekorací, které vám všichni pochválíPolice z palet

Staré palety je celkem snadné sehnat a jsou taky velmi levné. Nejlepší na nich je, že s nimi toho můžete spoustu udělat. Třeba tyto rychlé a snadné police z palet. Na jednu polici budete potřebovat přibližně 3 hodiny a jen pár věcí. Můžete je natřít barvou, jakou chcete, aby zapadaly do stávajícího stylu.

Zdroj – Thenest

Lavice z dřevěných palet

Pokud máte k dispozici nevyužité palety, můžete je použít na výrobu lavičky do předsíně. Až budou hotové, obruste je a natřete barvou a máte krásnou lavici, která vás nestojí skoro žádnou námahu.
Zdroj – Mysophiaryan

Rustikální rámečky na fotky

Staré dřevěné rámečky na fotky můžete předělat do venkovského stylu jen s minimem námahy. Můžete použít jutu místo plátna a pak přidat černobílé fotky, monogram nebo cokoliv chcete. Pokud je chcete trochu víc ozdobit, můžete přidat i saténové stužky. Tyto rámečky jsou velmi snadné a vypadají skvěle v každé místnosti.
Zdroj – Pinterest Originals

Stojan na víno z dřevěných palet

Pokud opravdu chcete oživit kuchyni nebo jídelnu, pak z dřevěných palet vyrobte tento krásný stojan na víno. Jedná se o další snadný projekt, který vypadá úžasně. Budete muset vyrobit polici, na které bude stát víno a potom pomocí vrtačky vyrobit závěsnou část na skleničky.

K dispozici na – Etsy Wooden Pallet Wine Rack

Podívejte se také na: Úžasné podzimní dekorace, které inspirují a zútulní váš bytRámeček z provazu

Starý plastový rámeček na obrázky můžete předělat do venkovského stylu jen s použitím provazu nebo lana. Jen přilepíte provaz k rámu tak, abyste úplně zakryli původní rámeček. Jedná se o skvělý nápad na dárek. Tento rámeček bude vypadat dobře v pokojíčku každého malého kovboje.

Zdroj – Celebrations

Jutová lampa

Jakoukoliv starou lampu můžete změnit v rustikální kousek jen s minimem námahy. Jutové nebo lněné lano funguje skvěle a jediné, co musíte udělat, je lampu úplně zakryjete lanem, které budete průběžně lepit na lampu. Dejte lampě nové stínidlo a máte krásnou novou lampu, která vás skoro nic nestála.

Zdroj – AmyallenderRustikální odkládací stolek

Pár dřevěných latí, které ani nemusí mít stejnou barvu, můžete dát dohromady a vytvořit krásný odkládací stolek. Slepte jednotlivé latě k sobě a upevněte malými hřebíky. Pak k této desce jen musíte přidat nějaké nohy a máte draze vypadající stolek, který je levnější, než vypadá.
Zdroj – Brooklyntowest

Dřevěný rám na fotky

Jakýkoliv rám na fotky můžete přeměnit na rustikální tím, že prostě přidáte pár kousků dřeva. Pokud žádné nemáte, pak jednoduše nařeže na kousky větve, které najdete za domem. Pomocí lepicí pistole je pak připevněte na rámeček.
Zdroj – Gingerflair

Skvělý rustikální dárek na den otců

Děti milují tvoření, zvláště když své výtvory pak mohou dále rozdávat jako dárky. Můžete svým dětem pomoci vyrobit perfektní rámeček na fotku jako dárek ke dni otců. Potřebujete jen pár větviček a lepicí pistoli, kterou připevníte větvičky na rámeček, který pak necháte dětem ozdobit, jak budou chtít. Použijte jutu jako plátno a centropen pro napsání vzkazu.

Zdroj – HgtvKamenný „ostrůvek“ do kuchyně

Ok, tenhle projekt bude vyžadovat o něco víc peněz a o hodně víc času, ale rozhodně za to stojí. Pokud máte ostrůvek v kuchyni, nebo jste jej vždycky chtěli mít, vyrobte si ho z cihel nebo kamenů. Díky tomu získá vaše kuchyň venkovský vzhled a tento projekt je mnohem snazší, než si myslíte.

Zdroj – Lizzyandmewesterndecor

Dřevěná stěna

Kusy dřeva dohromady vytvoří krásnou ozdobnou stěnu, která bude středem pozornosti v každé místnosti. Můžete tak ozdobit už stávající stěnu v interiéru nebo postavit příčku, abyste místnost opticky rozdělili tam, kde potřebujete.

Zdroj – Houzz

Dřevěné hodiny

Hodinové strojky můžete sehnat v obchodech pro kutily. Dále si obstarejte kus dřeva, nalakujte ho a pak přidejte hodinový strojek, abyste vytvořili krásné dřevěné hodiny. Tento kousek je skvělý do obýváku, ale bude také vypadat dobře v kuchyni, koupelně nebo ložnici.

Zdroj – Houzz

Stojánek na svíčku z větviček

Pokud máte zahradu plnou větviček, použijte je. Můžete větvičky přilepit na skleněné nebo plastové stojánky na svíčku a vytvořit tak krásnou rustikální dekoraci. Jakmile budou přilepené, zavažte kolem nich jutovou nebo saténovou stužku, abyste je ozvláštnili.

Zdroj – Pinterest OriginalsDřevěný držák na poštu

Dodejte svým stěnám rustikální vzhled pomocí dřevěného držáku na poštu. Nejen, že dobře vypadá, ale je taky velmi praktický a pomáhá udržovat vě věcech pořádek. Potřebujete jen pár kusů dřeva a pár věšáku na zavěšení klíčů. Natřete na libovolnou barvu a máte velmi praktický a zároveň dobře vypadající držák.
Zdroj – Vintagenewsjunkie , Foxhollowcottage

Stěna z dřevěných planěk

I když nežijete ve srubu, můžete ve svém domově vytvořit iluzi, jako byste v něm žili, tím, že jednu ze stěn pokryjete dřevěnými plaňkami. Jedná se o relativně jednoduchý projekt. Stačí si jen vybrat stěnu, kterou chcete upravit, a přidejte dřevěné plańky, které levně seženete v obchodech pro kutily. Pokud chcete, můžete stěnu natřít a hned si budete připadat jako ve srubu.

Zdroj – Thriftydecorchick

Rustikální lavička do chodby

Za pár korun můžete vyrobit krásnou lavičku do vaší chodby, která vašemu domovu propůjčí venkovskou atmosféru. Potřebujete jen pár prken a máte vše, co je potřeba. Jen sestavte dohromady, ohoblujte a natřete na libovolnou barvu.

Zdroj – Shanty-2-chic

Lavička na verandu

Tato lavička je také velmi snadná a levná. Jen potřebujete koupit dřevo a složit vše dohromady. Nohy ve tvaru X z ní dělají perfektní kousek s venkovským vzhledem.

Zdroj – Sawdustgirl

Dřevěná krbová římsa

Pokud máte krb a chcete dosáhnout rustikálního vzhledu, pak vyměňte původní kamennou krbovou římsu za dřevěnou. Je to relativně snadný projekt, který okamžitě změní vzhled celé místnosti.

Zdroj – RemodelaholicUvítací cedule z žehlicího prkna

Pokud se vám na trhu podaří najít staré dřevěné žehlicí prkno, kupte ho. Můžete z něj udělat skvělou uvítací ceduli před váš dům. Natřete ho a obruste a napište svůj vzkaz pomocí šablon a barvy. Skvělý způsob, jak uvítat návštěvy do vašeho venkovského domu.

Zdroj – Therusticpig

Dřevěný držák na hrnky

Z kusu dřeva a pár háčků snadno vytvoříte krásný držák na vaše oblíbené hrnky. Jen na dřevo přidejte háčky, natřete a pověste na stěnu. Tento projekt zabere jen málo času a také málo stojí, pokud máte vlastní dřevo.  Stačí jen koupit háčky, které jsou relativně levné.

Zdroj – Scoutmob

Dřevěný věšák na ručníky

Z pár kusů dřeva a několika háčků také vyrobíte krásný věšák do koupelny. Stačí jen připevnit háčky ke dřevu. Vršek věšáku slouží k uložení ručníků a háčky se zase hodí na župany.

Zdroj – Ryobitools

Věšák na oblečení z naplaveného dříví

Stačí kus dřeva, pár háčků a nějaké naplavené dříví a můžete vyrobit krásný věšák na oblečení, který určitě zaujme pozornost. Pokud nemůžete sehnat naplavené dříví, pak můžete věšák ozdobit například parožím. Připevněte naplavené větve nebo paroží na dřevo, připevněte háčky a hotovo.

K dispozici na – Etsy Driftwood Coat Rack

Dřevěná lavička na kovové konstrukci

Ze starých palet vytvořte lavičku a tu potom připevněte ke spodní kovové konstrukci. Doplňte o polštářky ve venkovském stylu a máte příjemné místo k sezení, které vypadá rustikálně a zaujme svým vzhledem.

Zdroj – Welke

Zdroj: DIY & Crafts.