Minimalismus se v poslední době stává čím dál tím víc populární. Je to všude – řeší se to na Instagramu, Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích. Minimalismus nemusí být o extrémní změně a věřte, že tento životní styl je neuvěřitelně osvobozující, protože základem je zbavení se nepořádku, hluku a rozptýlení ve vašem životě a udělání prostoru pro věci, na kterých záleží. Je to také o respektování životního prostředí a snížením nákupů i o produkování méně odpadu.

V tomto článku se nedozvíte na čem je minimalismus založen, ale spíše co vám přinese. Jsou to pozitivní změny, tak alespoň vyzkoušejte být minimalističtí a uvidíte, zda se vám tento styl života zalíbí.Tohle je pět způsobů, jak se může váš život zlepšit, pokud budete vyznávat minimalismus.

Minimalismus a změny, které přináší do života

minimalismus
Foto: pexels

 Budete mít víc času na věci, na kterých záleží.

V dněšní době je populární být neustále něčím zaneprázdněn. Říkáme to proto, abychom ukázali, jak jsou naše životy plné úspěchu a zážitků.

To je ale jenom povrchní, měli bychom žít tak, abychom měli dostatek času řešit naše zdraví, lásku a štěstí.
Zkrátka zbavit se věcí, které nám zabírají hodně času, ale náš život nijak neobohacují. Ano, musíme pracovat, spát a jíst. A co zbytek? Pokud budete vyznávat minimalismus, už nebudete říkat, že jste zaneprázděni a nemáte čas na věci, na které byste si ho měli udělat.

Budete méně vystresovaní.

Minimalismus není jen o tom, že vlastníte pouze pár materiálních věcí. Jde i o soustředění se na věci, které nám přinášejí štěstí a dávají životu smysl.

Zeptejte se sami sebe, jste šťastní? Pokud odpovíte ne, co vám přidělává stres a starosti? Odpovědí možná bude práce nebo peníze. Žijeme totiž v době, kdy se úspěch měří podle toho, jak velký máme dům nebo jakou značku auta vlastníme. Velikost a cena materiálních věcí by nás nemělo ovlivňovat ve štěstí. Jde o skromnost a o to, být vděčný za to, co máme. Vyhýbejte se zdrojům, které říkají, že štěstí je o penězích, majetku a moci.Zaměříte se na vaše priority.

Jako minimalista byste si měli vytvořit hodnotový žebříček, kam zahrnete alespoň 5 priorit. Může zahrnovat cokoli – rodina, zdraví, cestování, vaření, cvičení – vše, co vás dělá šťastným a záleží vám na tom.

Tím, že si priority napíšete, okamžitě se na ně začnete soustředit, na opravdu důležité věci. Pokud například na prvním místě máte rodinu a trávíte s ní jen 5 % volného času, změňte to a začnete se na tuto prioritu soustředit.

Budete úspěšnější.

Jakmile se začnete na věci soustředit, dáte do nich 110 % energie. Spíše než abyste trávili čas nakupováním a kupením věcí, můžete například číst knihy a tím se zároveň vzdělávat, rozšiřovat slovní zásobu a dělat něco užitečného pro sebe.

Pokud se rozhodněte investovat svůj čas do věcí, které milujete, uvidíte, jak se vám jich bude dosahovat jednodušeji.Budete zdravější a šťastnější.

Nebudete myslet na zbytečnosti a povrchní věci. Soustřeďte se na svoje zdraví a stravování. Jezte méně průmyslově zpracovaných potravin, kupujte bio potraviny na trhu. Začněte sportovat, hýbat se. Dělejte cokoli – jógu, pilates, tanec nebo běh.

Zalíbil se vám minimalismus? Vyzkoušejte a nebudete litovat.

Navykněte si na tyhle 4 rituály a budete šťastnější.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.