Máte doma malé děti a nevíte, jak se s nimi zabavit, když venku prší, jsou nemocné nebo zkrátka potřebujete něco vymyslet? Vyrábění s dětmi je skvělou aktivitou, jak spolu můžete trávit čas a rozvíjet motoriku i myšlení dítěte. To, že se musíte dítěti věnovat asi nemusíme psát, ale pokud už spolu nějakou aktivitu vykonáváte, je fajn, když to bude něco smysluplného. Ukážeme vám 5 tipů na vyrábění s dětmi, které zabaví vás, ale hlavně vaše děti. Samozřejmě záleží, jak staré máte dítě, ale určitě si vyberete.

Přečtěte si také:12x nejlepší Disney pohádky pro děti5 tipů na vyrábění s dětmi, které vás neomrzí

vyrábění s dětmiFoto: pixabay

Přečtěte si také:15 mikulášských básniček pro děti

1. Puzzle

Tohle je aktivita, jejíž náročnost můžete přizpůsobovat věku vašeho dítěte. Začněte s něčím jednoduchým a přidávejte počet kusů a puzzle zvětšujte. Jako motivaci můžete slíbit, že dítěti složené puzzle zarámujete a dáte mu ho do pokojíčku jako dekoraci.

2. Vyrábění dárků

Děti rádi dávají dárky a vyrábějí věci, které mohou darovat druhým. Pokud se blíží něčí narozeniny, svátek nebo třeba Vánoce, společně vymyslete dárek a vyrobte ho. Je to od srdce a radost bude mít jak obdarovaný, tak dítě.

3. Vyrábění dekorací

Vyrobte s dětmi třeba ozdobičku na vánoční stromeček nebo do okna a potom ji někam vyvěste.

Přečtěte si také:Vyzkoušejte 4 recepty na drinky pro děti, které budou zbožňovat4. Vymýšlení příběhů

Pokud nechcete nic vyrábět rukama, ale spíše donutit dítě přemýšlet. Můžete společně vymýšlet příběhy. Dítěti se tak rozvíjí fantazie a pokud umí psát, může je i přepsat. Třeba z něj jednou bude spisovatel. 🙂

5. Poznávání

Jděte ven na procházku a poznávejte zvířata, barvy, stromy, květiny nebo třeba značky. Jako bonus se u toho budete hýbat.

Vyrábění s dětmi může být zábavné i naučné, pokud zvolíte ty správné aktivity. Co s dětmi děláte vy?

Přečtěte si také:5 znaků jak se projevuje postcovidový syndrom u dětí