Horké letní dny si říkají o dvě věci – pořádné osvěžení v podobě bazénu nebo pláže a úžasně ledové pití. Zkoušeli jste už letní osvěžující drinky? Jsou jednoduché, zvládne je připravit opravdu každý a pokud jimi pohostíte návštěvu, bude nadšená. Některé jsou vhodné i pro děti, najdete zde jak bez alkoholu, tak alkoholické pro dospělé. Pokud připravujete bazénovou párty, připravte osvěžující drinky ve velkém množství.Osvěžující drinky, které vás v horkém letním dnu perfektně zchladí

osvěžující drinkyFoto: pexels

1. Melounový drink

osvěžující drinkyFoto: pinterest

Jeden z letních drinků pro dospělé, dá se udělat i pro děti bez alkoholu. Je skvělý, zdravý, bez cukru a přitom sladký a plný vody. Budete tedy doplňovat vodu a pochutnávat si na sladkém pití. Základem je meloun a melounová šťáva. Smíchat s nadrceným ledem, přidat kusy melouna a pokud nechcete drink tak sladký, přidejte šťávu z grapefruitu. Pro dospělé přidejte jednoho panáka vodky na jednu sklenici.2. Borůvkový osvěžující drink

osvěžující drinkyFoto: pinterest

Borůvky jsou superpotravina plná antioxidantů, jsou tedy velmi zdravé. Základem tohoto drinku je borůvkový domácí sirup. Potřebujete hooodně borůvek, čím více, tím lépe. Svařte je s cukrem a postupně dolévejte vodu, která se bude postupně odpařovat. Poté přeceďte, do sirupu můžete přidat i skořici, pokud máte rádi.

Sirup potom stačí smíchat s vodou, ledem a s limetkovou šťávou.

3. Jahodovo-malinový drink

osvěžující drinkyFoto: pinterest

Tentokrát nebudeme vyrábět sirup, ale použijeme čerstvé jahody a maliny, které rozmačkáme a zalijeme vodou s ledem. Přidáme citronovou šťávu, plátky citronu a můžeme doladit kapkou ginu.

4. Levandulový drink

osvěžující drinkyFoto: pinterest

To je barvička, viďte? Vytvořte sirup z cukru, levandule a citronové šťávy, poté dolijte vodou, přidejte led a dolaďte brčky do barvy.5. Citronovo-mátový koktejl

osvěžující drinkyFoto: pinterest

Bílý rum smíchejte s citronovou a limetkovou šťávou. Přidejte třtinový cukr a dolaďte skleničky. Do drinku vhoďte pár lístků máty a marakuju. Díky limetce a citronu je tento drink velmi osvěžující a vhodný do parných dnů.

6. Drink s lesním ovocem

osvěžující drinkyFoto: pinterest

Základem na tento osvěžující drink bude sirup z lesního ovoce. Dejte do něj vše, co máte – jahody, maliny, borůvky, ostružiny nebo třeba rybíz. Sladkost dolaďte cukrem a poté dolijte vodou, doplňte led a gin, pro děti alkohol vynechejte.

Zkusíte naše osvěžující drinky? Pošlete nám fotku!

Pijte tyto drinky před spaním a zhubnete břicho mnohem rychleji!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.