A je to tady, zábavná podzimní aktivita, kterou můžete dělat i s dětmi a náramně se tak společně zabavíte – dlabání dýně. Možná, že už jsi si dýni koupili a koukáte na ní a přemýšlíte, jak byste ji mohli vydlabat a co byste vymysleli. Pokud vás tohle trápí a potřebujete nějakou inspiraci, protože vás samotné nic moc nenapadá, tak jsme tu my a šest stylů, jak můžete pojmout dlabání dýně. Můžete si třeba vybrat jen jen styl nebo jich zvolit víc a styly nakombinovat, to už je jen na vás. Ukažte varianty dětem a uvidíte, co jim bude nejvíc líbit. Nebo zkuste dýní vydlabat víc. Nádherně vypadají venku, když do nich dáte svíčky nebo třeba světýlka a dáte je ke dveřím, kde budou svítit. Další variantou a možností je samozřejmě exteriér nebo terasa či balkon. Tak jdeme na to, kreativní chvilka přichází.

Přečtěte si také:Jak oslavit Halloween: nápady na masky, dýně, výzdobu a halloweenské party6 stylů dlabání dýně, které můžete použít

dlabání dýněFoto: pixabay

Přečtěte si také:Pečená dýně jako výborná příloha i hlavní chod

Na dlabání dýně budete potřebovat pouze dýni, velkou lžíci a nůř. Vždy udělejte díru nahoře, dejte pryč poklop a vydlabejte dýni co nejvíce to jde. Pak se pusťte do obličeje a zdobení po stranách. Protože pracujete s ostrým nožem, buďte vždy opatrní a asistujte dětem.

1. Zubatá dýně

2. Bláznivá dýně

3. Strašidelná dýně

4. Dlabání dýně s použitím provázku

5. Kočka

6. Dýně s párátky

Dlabání dýně je zábava na dlouhou dobu, ale může to být i nebezpečné. Buďte opatrní a užijte si vyrábění. Pokud se vám dýně povede, můžete nám ji poslat, budeme rádi.

Přečtěte si také:7 chuťovek, které připravte na Halloween