Kudrnaté vlasy jsou krásné, ale zpravidla ti, co je mají je nechtějí a naopak. Vlastníci kudrnatých vlásků vědí, jak náročné je se o ně starat a udržet je v tom tvaru, který jim lichotí. Máme pro vás 6 tipů, jak si kudrnaté vlasy udržet krásné a dodat jim to, co jim chybí. Schválně nám do komentářů napište, jak to máte vy. Líbí se vám kudrnaté vlasy nebo ne a pokud je máte, jste za ně vděční nebo byste je nejradši vyměnili?

Přečtěte si také: 15 skvělých a jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy, které zvládne každý6 tipů jak se starat o kudrnaté vlasy

kudrnaté vlasyFoto: pixabay

Lidé s kudrnatými vlasy si na ně většinou stěžují nebo si pochvalují velký objem. Čím kratší vlasy budete mít, tím větší objem budou mít. Nedoporučuje se ofina, kratší mikádo ani krátké vlasy. Nejlépe vypadají kudrnaté vlasy dlouhé, i když pokud jste muž, asi těžko to budete chtít.

Přečtěte si také: 4 důvody, proč (ne)používat kokosový olej na vlasy

1. Vlasy si nečešte

Pokud vlastníte kudrnaté nebo vlnité vlasy, hřebenu se vyhněte velkým obloukem. Způsobíte si obrovský objem a neupravené vlasy. Někdy vlasy učesat ale potřebujete. Udělejte to těsně před mytím vlasů.

2. Vlasy fénujte bez hřebenu

Ideálně u fénování vlasy mačkejte prsty s tužidlem. Vyhněte se všem hřebenům a česání i u fénování. Případně nechte vlasy jednoduše uschnout.3. Použijte speciální péči o kudrnaté vlasy

Prodávají se speciální mléka, séra a spreje pro vlnité vlásky, které odtrhnout jejich strukturu a vylepší vzhled loken. Mrkněte třeba sem.

Přečtěte si také: 20 jednoduchých účesů pro polodlouhé vlasy do 5 minut

4. Umyjte vlasy studenou vodou

Studená voda způsobí, že se vlasy budou lesknout a neplatí to pouze pro ty kudrnaté, ale vesměs pro všechny typy. Nejdříve vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí a poté pokračujte se studenou vodou, které vlasy pouze opláchněte.

kudrnaté vlasyFoto: pixabay

5. Používejte přípravky jen pro váš typ vlasů

Pokud máte vlasy s lokny, nepoužívejte přípravky pro rovné vlasy nebo třeba barvené. Nedodají vlasům to, co právě kudrnaté potřebují. Čtěte si vlasové řady a vyberte si ten, co se hodí právě pro vás.6. Používejte ochranné přípravky před teplem

Protože kudrnaté vlasy vyžadují hodně péče, včetně té tepelné, je potřeba je chránit, aby nebyly vysušené a bez lesku. Stačí vlhké vlasy nastříkat tepelnou ochranou a až poté fénovat, kulmovat nebo žehlit.

7. Při fénování podpořte vlny

To, že nemáte používat hřeben jsme už zmínili výše, ale i při věnování používejte to, co máte neustále u sebe, vaše ruce a prsty, kterými vlasy mačkejte a kudrny tak podpořte.

Máte kudrnaté vlasy? Takhle byste se o ně měli starat a budou vypadat stále skvěle! Zkuste to.

Přečtěte si také: 10 účinných rad jak si udržet dlouhé vlasy krásné a zdravé