V poslední době se setkáváme s tím, že se rozrůstají skupiny lidí, které čím dál tím více řeší své stravování. Přibývá lidí, kteří se živí zejména vegetariánsky, vyznávají raw diety, paleo diety nebo je mezi námi už hodně veganů. Vegan je člověk, který se stravuje pouze rostlinně a vynechává všechny živočišné produkty. Pokud patříte mezi ně, určitě vám přijdou vhod veganské podniky, kterých v Praze není moc, ale jejich počet se neustále zvyšuje. Vybrali jsme pro vás 7 skvělých veganských podniků, kde se dobře najíte a dáte si i nějakou tu sladkou dobrotu, která bude čistě veganská. I ti, kteří se nestravují vegansky, tyto podniky chválí a doporučují je. Jedná se o podniky, které nenabízejí pouze veganské pokrmy.Veganské podniky v Praze, které si zamilujete

veganské podniky

Moment

Tuto stoprocentní veganskou kavárnu a bistro najdete na Praze 2. Nemusíte se bát, že by někdo u vedlejšího stolu pojídal něco, co vy nejíte, pokud vám to vadí. Opravdu jsou zde pouze veganská jídla – všechna! Na své si tu přijdou dokonce i bezlepkáři. Ochutnejte zde i netradiční nápoje, jako je například Kombucha. Z jejich nabídky mě upoutal hummus, burger, bagel, toast s tempehem nebo míchaná tofíčka. Těšit se můžete také na útulný, moderní a moc hezký interiér, který se na instagramu bude jen vyjímat.

Mezi srnky

Vyrazte do Sázavské ulice a vychutnejte si opravdu zdravé pokrmy. Těště se na čerstvou zeleninu ze zahrádky, vše od farmářů, tudíž o kvalitě potravin nemůžeme ani pochybovat. Ať už zajdete na snídani, brunch nebo limču, budete nadšení a budete odcházet spokojeně najedení a bez výčitek. Toto místo není čistě veganské, ale i vegan si zde vybere. Doporučuji navštívit!

Puro Gelato

Pokud jste vegan nebo člověk, který například emůže laktózu a máte chuť na něco sladkého, zajděte do Puro Gelato, které se nachází hned u Náplavky u Vltavy. Je libo nějaký nápoj, dortík a nebo přímo zmrzlinu? Vždy u každé zmrzliny máte napsáno, zda je veganská nebo ne. Většinou jsou to ty ovocné a jsou opravdu poctivé s velkým podílem ovoce. Koupíte si za 40 Kč jednu porci a dostanete dvě příchutě, to už je výhodné, ne? A pozor! Nejsou to jen tak ledajaké kopečky, ale opravdu velké porce!

Etno svět

Restaurace dělaná přímo pro vegetariány a vegany! S masem se tady opravdu nesetkáte. Zajeďte si opět na Prahu 2 a pořádně si pochutnejte. Dopřejte si degustační menu, tradiční večeři nebo koktejly. Pokud si dáte předkrm a hlavní chod, dostanete slevu 30 % a to už se vyplatí, ne?

Loving Hut

Loving Hut je opět čistě veganské a mezinárodní tentokrát bistro. Můžete si tu dát naprosto bezkonkurenční veganské sushi, předkrmy, polévky, ale i saláty, dokonce české speciality jako je například přírodní řízek se smetanovou omáčkou (už jste to zkoušeli??) a další speciality – asijské, italské a také dezerty. Můžu vám zaručit, že si vybere opravdu každý. A bude tu chutnat i neveganovi!

Myraw café

Mezi veganské podniky patří i raw podniky. Vyrazte na Prahu 1 a objevte tento skvělý podnik – Myraw café. Pokud toužíte po něčem opravdu zdravém, tohle je to pravé místo. Žádný lepek, cukr ani laktóza. A jestli milujete snídaně tak, jako já a to klidně i přes den a ne jen ráno, tady je podávají celý den! Mléčné koktejly, smoothie, palačinky, lívance, chlebíky, polévky atd. Už vás to taky nalákalo?

Secret of raw

Další raw podnik, který nabízí skvělé jogurty, kaše, koktejly, sorbety, ale i vína, střiky, teplé nápoje i zmrzlinové poháry. Nabízejí také svatební dorty, které budou vážně dokonalé, slibuji!

Tohle jsou skvělé veganské podniky v Praze, které musíte navštívit a rozhodně si je oblíbíte! Znáte další?

Koukněte se na TOP zmrzlinárny v Praze! 

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.