Co si představíte, když se řeknou Velikonoce? Určitě jednou z věcí budou kraslice, které už nejsou až tak časté, jako byly dříve. To je ale škoda, určitě je to jedna z krásných tradic, které bychom měli dodržovat. Ať už máte nebo nemáte děti, je to velká zábava, hlavně pro kreativní duše se smyslem pro detail, můžete se na tom pořádně vyřádit. Jestli ale nejste tak zruční nebo nemáte trpělivost a nebo třeba hlavně chcete, aby se zabavily děti, vyzkoušejte jednodušší způsoby. A nebojte, koledníčci přijdou i téhle těžké době, alespoň někdo.

Přečtěte si také: Velikonoční beránek: recept, který si oblíbíte

7 zajímavých způsobů jak ozdobit kraslice

velikonoce
Foto: pixabay

1. Přírodní kraslice

Tohle je asi nepřírodnější způsob, jak ozdobit vajíčka. Jděte ven a sesbírejte větvičky, lístečky apod. Potom vezměte syntetickou punčochu, vždycky jedno vajíčko do ní zabalte a mezi vajíčko a punčochu dejte lístečky tak, jak je budete chtít mít ve výsledku. Potom dejte do kastrůlku vodu, kterou přiveďte k varu a přidejte do vody slupky z cibule, která vodu obarví na hnědou barvu. Nechte vajíčka plavat ve vodě asi 10 minut, poté vyndejte, nechte vychladnout a sundejte punčochy. Tadáá.

2. Jednoduché kraslice

Tohle vypadá efektně a přitom je to tak jednoduché. Stačí vám černý fix a zlatý sprej, kterým nastříkáte třeba jen půlku vajíčka. Jsou to takové moderní kraslice.

Přečtěte si také: Velikonoční menu podle tradičních receptů

3. Kraslice s kamínky a perličkami

Tohle jsou hodně holčičí kraslice, které vypadají složitě, ale nejsou vůbec. Je to trochu piplačka, ale záleží, jak moc si s tím chcete pohrát. Vajíčka můžete nechat bílá nebo je postříkat sprejem a nalepit kamínky a perličky. Můžete použít třeba ty nalepovací na obličej

.

kraslice

Koupit kamínky.

4. Barevné kraslice

Chcete obarvit vajíčka pouze barvami a rádi byste se vyhnuli chemickým barvivům? Zkuste ta přírodní. Tady je, čím přírodním můžete vejce obarvit:

  • červené víno
  • špenát
  • cibule
  • kurkuma, mrkev
  • červená řepa
  • červené zelí
  • káva
  • borůvky
  • petržel
  • šafrán

Přečtěte si také: Velikonoční mazanec: nejlepší recept, který se jinému nevyrovná

5. Tmavé kraslice

Obarvěte kraslice na tmavo. Můžete to udělat pomocí inkoustu, tlusté černé fixy nebo černého uhlí, které rozpustíte ve vodě. Poté vytáhněte bílou fixu a tvořte. Jednoduché a vypadá to krásně.

6. Prasátka

Tato vajíčka nemusíte ani barvit! Stačí přidělat čumáček, ouška, namalovat oči a přidat ocásek. Jednoduché, kreativní, srandovní.

7. Barevná vajíčka

Pokud jste opravdu kreativní, je tohle něco pro vás. Obarvěte vajíčka jakoukoliv barvou a potom si na pomoc vezměte tenký štěteček a husté barvy. Fantazii se meze nekladou!

Barvíte vajíčka? Pošlete nám vaše výtvory! Jsme zvědaví, jak moc jste kreativní 🙂

Přečtěte si také: Pomlázka za pár minut! Jednoduchý návod, jak uplést pomlázku