Většina balkonů vypadá tak, že na nich nic není, možná dvě plastové židle a nějaké květiny, které občas někdo zaleje. Připomíná vám to váš balkon? Možná na něm ani nejste tak rádi, protože se tam zkrátka necítíte dobře. Balkon se dá nádherně upravit, zvelebit a zdokonalit tak, abyste chtěli celý den trávit snad jen tam. Hlavně v letních měsících je to nezbytnost, pokud nemáte zahradu. Ukážeme vám, jak si to můžete udělat krásné na balkoně svépomocí a možná budete překvapení, jak se dá změnit. Není to jen o tom, přidat tři květináče a polštář na židli, ale můžete si na balkon dát závěsná křesla, ozvláštnit barevnými polštáři, dekami a přidat světýlka, uvidíte sami. 🙂

 

Přečtěte si také: 20 skvělých designových nápadů pro stylový a útulný balkon8 způsobů, jak si zvelebit balkon

balkon
Foto: pixabay

Boho balkon

Stačí přidat pár doplňků a hned je z toho krásný balkon, kam bude chtít i vaše návštěva. Do boho stylu patří barvy jako zelená, žlutá, hnědá a béžová, to jsou základní barvy. Na balkon dejte koberec, pár květin, proutěná křesílka s polštářky a doplňte o skleněný stoleček, nezapomeňte na dostatek dřeva.

Romantika na balkoně

Další z boho balkonů, ale více romantických. Stačí rozprostřít po balkoně svíčky a ladit ho do světlých barev. Dokážete si tady představit rande při západu slunce? Já tedy ano. Dbejte na to, abyste zůstali v bezpečí kvůli svíčkám a zabezpečte je tak, aby nedošlo k požáru.

Balkon se světýlky

Světýlka se používají hlavně na Vánoce, ale není to škoda? Zkuste naaranžovat světýlka tak, aby visela ze stropu, bude to krásná podívaná nejen pro vás, ale i pro kolemjdoucí.Moderní balkon

Pokud máte na balkoně prostor pro tohle vajíčko, jděte do něj. Ověste ho světýlky (velké koule) a doplňte sametovými polštářky ve výrazné barvě. Nábytek laďte do tmavých barev.

Přírodní balkon

Dřevo, hodně květin a bílá barva, to působí nádherně a světlá barva bude způsobovat dobrou náladu. Pokud nejste rádi, když na vás kolemjdoucí koukají, dejte si tam světlounké, skoro průhledné závěsy, budete mít větší soukromí.

Bílý balkon

No nevypadá to nádherně? Čistá bílá působí skvostně, je ale trochu nepraktická. Pokud jste ochotní často uklízet, jděte do toho. Tenhle styl za to stojí a garantujeme vám, že fotky tady budou vypadat bezkonkurenčně.Útulný balkon

Pokud se chcete na vašem balkoně cítit opravdu útulně, dejte tam gauč s polštářky a dekou. Přidejte pár světel a květiny, pokud se o ně rádi staráte. Vybírejte si ty barevné.

Světlý balkon

Jednoduché sezení z palet, stůl pro dobrou snídani nebo svačinku, světýlka a papírový lustr. Je to jednoduché, ale vypadá to krásně, tak šup do toho.

Jednoduchý balkon

Pokud bydlíte v něčem luxusnějším, byla by škoda balkon přehnat a udělat ho tak, aby se tam stylově nehodil. Do skleněného balkonu dejte čistě bílý stoleček a jednoduchý gauč. Do rohu květinu v květináči, pár svícnů na stůl a úplně to stačí.

Nezáleží na tom, jestli máte velký nebo malý balkon, vždy se dá zvelebit a udělat tak, že se tam budete cítit krásně a bez ostychu tam vezmete i návštěvu.

Přečtěte si také: Jak si užít grilování doma na balkóně