Naše vlasy dostávají v létě dost zabrat – sluníčko, moře, chlorovaná voda a další faktory na vlasy nepůsobí příznivě a proto by péče o vlasy měla být v létě nadprůměrná. Pokud nechcete mít vlasy zničené a vysušené, následujte tyto tipy a vaše vlasy budou spokojené. Naučte se chránit svoje vlasy, aby byly zdravé a krásné! 20 jednoduchých účesů pro polodlouhé vlasy do 5 minut.

Letní péče o vlasy

péče o vlasyFoto: pexels

1. Zakryjte je!

Jakmile vystavujete vaše vlasy slunečnímu záření, je dobré je schovat pod klobouk, šátek nebo čepici. Klobouk je bude chránit před vysušováním a také vám vítr nezničí účes.2. Myjte je co nejméně

Pokud jste četli, že každodenní mytí vlasů jim prospívá, není to pravda. Zbavujete je jejich přirozené mastnoty. Ideální je tak 2-3x týdně. Samozřejmě, že pokud jste na dovolené a máte neustále ve vlasech písek a mořskou sůl a ještě ke všemu se potíte, myjte si je každý den, ale to je naštěstí jen pár dní v roce.

3. Snižte teplotu

Vlasy příliš tepelně neupravujte. Stačí, že jsou už tak vystaveny velkému teplu (slunce). Nepoužívejte fény, kulmy ani žehličky a nechte raději vlásky přirozeně uschnout.

4. Používejte sprej

Sprejem myslím například arganový olej smíchaný s vodou. Tato směs dodá vlasům vlhkost a výživu. V letních měsících také používejte olej, který vtírejte do konečků, abyste se vyhli vysušování.5. Používejte přírodní kondicionér

Ten vytvoříte smícháním vody a jablečného octa. Používejte ho kdykoliv během dne a vlasy budou spokojené.

péče o vlasyFoto: pixabay

6. Jablečný ocet pro skvělou barvu

Pokud máte světlé blonďaté vlasy, určitě víte, že když plavete v bazénu, který je plný chlóru, blonďaté odstíny mají tendenci zelenat. S tím vám také pomůže jablečný ocet. Stačí ho nastříkat na vlasy před vstupem do bazénu.

7. Použijte opalovací krém

Ano, do vlasů! Většina lidí zapomíná na kůži na hlavě, na pěšinku, která se také může jednoduše spálit a to potom opravdu bolí. A nebojte se, pokud budete vlasy namáčet, nebudou vypadat mastně.8. Používejte oleje

Avokádový, arganový nebo kokosový. Namočte do něj vlasy a nechte působit nejlépe přes noc. Ráno umyjte alespoň 3x, abyste všechno mastnotu dostali pryč a výsledkem budu hebké a lesklé vlasy, které budou zároveň hydratované.

9. Používejte hřeben s širokými zuby

Vlasy jsou v létě náchylné k lámání a třepení a proto bychom je měli co nejméně trápit. Místo klasického kartáče používejte hřeben se širokými zuby, který vlasy méně tahá.

Letní péče o vlasy by měla být důkladná a hodně pečlivá! Pokud máte další tipy, neváhejte nám je napsat. Co máte osvědčené vy?

Proč (ne)používat kokosový olej na vlasy?