Ať už se teprve chystáte svou milovanou požádat o ruku, nebo vám své „ano“ už řekla a nyní vás čeká svatební den, jednou z nejdůležitějších věcí, na které nelze zapomenout, je výběr vhodných šperků. Podíváme se tedy na zásnubní a snubní prsteny. Víme, že každý pár považuje svou lásku za výjimečnou, proto by tomu měly odpovídat i svatební klenoty. A zatímco najít nevšední zásnubní prsten podle vkusu budoucí nevěsty není tak těžké, u snubních prstenů může být originalita větší oříšek. Věříme však, že několik našich tipů v následujícím článku vám pomůže vybrat takové šperky, kterými upoutáte pozornost a zdůrazníte vaši osobitost. S těmito šperky bude spokojená jak budou nevěsta tak i ženich.

3 tipy na netradiční zásnubní i snubní prsteny

 

Buďte originální

Toužíte po originálních snubních prstenech, které zároveň zohlední i fakt, že muži vyžadují jednoduchost? Sáhněte například po zlatých prstenech s otisky prstů nebo po působivých kroužcích s reliéfním povrchem v černé, růžové či zlaté barvě.

Oblíbené je také gravírování. Například milovníci cestování si mohou zvolit prsteny ozdobené mapou světa a romantici kroužky se symbolem srdce. V případě, že toužíte po hravém a nápaditém stylu, trefou do černého budou obroučky s vyříznutými motivy. Tohle je opravdu hodně originální!

snubní prsteny

Dva v jednom

Zásnubní prsten s tím snubním není vždy jednoduché zkombinovat. Přesto k sobě tyto dva kousky mohou ladit stejně dokonale jako vy dva. Nevěříte? Unikátní zásnubní sety byly šikovnými designéry vytvořeny tak, že do sebe oba kroužky krásně zapadnou a nevěsta je může bez obav nosit na jednom prstu.

Nutno také dodat, že kromě bezchybného stylu skýtá tato varianta své výhody i pro pány, kteří ušetří cestu do klenotnictví.  Stres při hledání vzájemně ladících šperků a samozřejmě i finance. Pro svatební den nakonec muži pouze doplní partnerčiny kroužky jednodušším modelem z barevně ladícího kovu.

snubní prsteny

Na přání

Máte pocit, že toužíte po něčem výjimečném, co nemá žádný jiný pár? Pak si vytvořte vlastní návrh a svěřte ho do rukou zkušených klenotníků, pro které nic není nemožné. Zapojte svou představivost a do šperku zahrňte společný koníček, symbol místa, které vás svedlo dohromady či třeba zvíře, které vystihuje váš vzájemný vztah.

Své myšlenky pak klenotníkovi předneste a on vám spolu s dalšími odborníky pomůže nápad dotáhnout k dokonalosti a vytvořit umělecké dílo přesně na míru. V případě, že se vám bude motiv opravdu líbit, můžete jej rovnou použít také na další šperk pro nevěstu či třeba její kamarádku, například v podobě náušnic nebo zlatého přívěsku.

snubní prsteny

Už máte vymyšlený vzhled pro vaše zásnubní a snubní prsteny? Můžete vybírat mezi stovkou variant – buďte originální.

Na svatbě jsou důležité také květiny. Podívejte se na pravý význam květin a nějakou věnujte.