Prázdniny jsou skoro tu a děti před nimi každoročně dostávají vysvědčení, to znamená ohodnocení toho, jak se ve škole celý rok učili a jak se jim dařilo. Pokud mají vaše děti dobré vysvědčení, měli byste jim dát nějakou odměnu, která bude sloužit jako motivaci do dalších let. Pokud si nevíte rady s tím, co jim dát, máme pro vás pár tipů, které vám přijdou vhod.

Pokud vaše dítě přijde se špatným vysvědčením, odměnu nedávejte, ale ani netrestejte. Stačí, když si společně řeknete, co bylo špatně, proč dítě nedostalo dobré známky a co je potřeba zlepšit. Můžete ho ale motivovat slíbením odměny.Co dát dětem za vysvědčení?

vysvědčení
Foto: pixabay

1. Cukrárnu

Navštivte s dětmi cukrárnu a dopřejte jim, aby si daly do nosu – zmrzlina, dort nebo marcipán? Děti sladkosti milují a pokud mají dobré vysvědčení, mají právo na to, se přecpat cukrem, no ne? Jednou jim to neublíží.2. Dobrý oběd

Máte děti, které zase tolik nemusí sladké a dávají přednost slaným dobrotám? Uvařte jim něco oblíbeného nebo je vezměte do restaurace. Jídlo je zkrátka vždycky dobrá odměna.

3. Oblečení

Máte větší děti, které si potrpí na tom, co mají na sobě a jak vypadají? Navrhněte jim, že jim koupíte oblečení podle jejich výběru.

4. Společenskou hru

Aby se děti v létě nenudily a zároveň procvičovaly mozkové závity, vybavte je nějakou super hrou, kterou si budete moct zahrát s nimi, celá rodina nebo děti se svými kamarády.

5. Výlet

Materiální dárky jsou skvělé, ale co je vzít na výlet, aby zažily dobroružství a měly zážitek? Strávíte společně čas a děti se zabaví. Vezměte je třeba na nějaký hrad, do aquaparku nebo do ZOO.6. Hračku

Pokud máte menší děti, určitě je potěší hračky – panenky, auta nebo plyšáci.

7. Dětskou párty

Děti milují jiné děti a hlavně společně strávený čas. Uspořádejte ji třeba zahradní párty se spoustou jídla a zábavy a řekněte jim, ať si pozvou kamarády, spolužáky. Uvidíte, že budou nadšené!

8. Jazykový pobyt

Starší děti budou rádi za jazykový pobyt někde v zahraničí – zlepší si jazyk a podívají se do cizí země, kterou budou mít možnost aspoň trochu procestovat.

9. Letní výbavu

Vybavte je na léto – kupte jim nové plavky, potapěčské brýle a třeba nějaké vtipné nafukovačky.

10. Sluchátka

Sluchátka jsou jedny z nejoblíbenějších dárků, které děti dostávají. Tak jim dejte vybrat, ať mohou poslouchat hudbu s kvalitními sluchátky.11. Sladkosti

Nakupte dětem pořádnou zásobu sladkostí, které milují, ať mají co mlsat. Po tom dlouhém školním roce si to zaslouží.

12. Lístky na akci

Mají nějakého oblíbeného interpreta? Kupte jim třeba lístky na koncert nebo do divadla, pokud ho mají rádi. Kultura je také vzdělávání!

13. Kino

Vytáhněte děti za odměnu do kina, přidejte velkou porci popcornu a coly a uvidíte, že je uspokojíte.

14. Tarif s daty

Děti jsou v dnešní době neustále na telefonech a internetu. Udělejte jim radost tím, že jim dopřejete spoustu dat, které budou moct využívat. Ale opatrně na závislost.15. Knihu

Většina dětí nechce o prázdninách knihy ani vidět, ale pak se najdou ty, které rády čtou a knihy přímo milují. Jestli máte takové děti, udělejte jim radost knihou.

A co dáte svým dětem za vysvědčení vy?

Další inspiraci najdete v článku s tipy, čím potěšit děti na Den dětí.