Advent už ťuká na dveře a je čas na adventní věnec, který by neměl chybět v žádné rodině a žádném domově. Můžete si ho samozřejmě buď koupit anebo ta lepší varianta, vyrobit! Ukážeme vám tipy a nápady na to, co je letos trendy a jak si udělat krásný adventní věnec. Nebojte se, není to nic náročného a zvládne to každý, dokonce vás to možná i bude bavit, včetně dětí, které vám mohou pomoct.

Přečtěte si také: Vyrobte si adventní věnec z ramínka na oblečeníDokonalý adventní věnec: nápady a tipy

adventní věnecFoto: pixabay

Jak si adventní věnec vyrobit?

Nejjednodušší je si v květinářství koupit již hotový věnec bez ozdob a doplnit si je tam sám, ale pokud jste zručnější, zajděte do papírnictví nebo domácích potřeb, kupte si polystyrenové kolo, venku nasbírejte větvičky a obalte jimi kolo. Větvičky připevněte drátkem v zelené barvě.

Nápady na adventní věnec

Věnec do zlaté barvy

Věnec můžete vyrobit i z jiného materiálu než jsou živé větvičky. Zlatá je navždy barva Vánoc, a tak s ní nikdy nešlápnete vedle. Sobíky a zlaté hvězdičky přilepte tavnou pistolí.Přírodní věnec se zlatou barvou

I přesto, že jste si vybrali zlatou barvu, může váš věnec vypadat stále přírodně. Stačí udělat věnec z živých větviček a přidat třeba sušené ovoce jako jsou pomeranče nebo jablka. Hezky vypadají i šišky nebo svitky skořice.

Přečtěte si také: Jak našetřit na Vánoce: 5 tipů, které fungují

Americký věnec

Americké dekorace jsou vždy trochu kýčovité, ale k Vánocům se perfektně hodí. Věnec je laděn do červena, což je také typická vánoční barva a je doplněn o ozdůbky jako plyšáčci nebo botičky, do kterých Santa Claus dává sladkosti.

Věnec na dřevěném kole

Kdo řekl, že musíte mít klasický adventní věnec? Zkuste úplně vynechat kruh a svíčky posadit třeba kus dřeva. Vypadá to krásně!

Přečtěte si také: 21 tipů na vlastnoručně vyrobené dárky, které potěšíPerníkový adventní věnec

Takový věnec si můžete také upéct, což dá hned jiný rozměr pocitu, který budete s věnce mít, jelikož bude opravdu vyrobený. Dá se udělat v různých velikostech, a tak ho můžete věnovat i ve zmenšené verzi jako dárek.

Moderní věnec

I růžová je letos trendy. Kuličky si můžete vyrobit nebo jednoduše koupit a na věnec nalepit.

Který adventní věnec se vám líbí nejvíce a který byste si vybrali vy? A schválně, letos ho koupíte nebo si ho zkusíte vyrobit?

Přečtěte si také: Jak vyrobit adventní věnec krok za krokem