Jak ušetřit? Říkáte si často tuhle větu? V nedávném průzkumu vyšlo najevo, že převážná většina Čechů nemá žádné nebo jen minimální úspory a jen osmina Čechů by bez příjmu dokázala vydržet pouhých 6 měsíců. Do jaké skupiny patříte vy? Žijete od výplatě k výplatě a svůj měsíc si nedokážete představit bez nakupování nového oblečení, kosmetiky nebo kafíčkování ve Starbucks? Nebo jste naopak spořiví a je vám líto utrácet své peníze za malichernosti?

Podívejte se, jak si vydělat peníze online.
Podívejte se na náš jednoduchý návod, jak ušetřit peníze

Pokud vás zajímá, jak ušetřit každý měsíc peníze a vytvořit si finanční rezervu, vyzkoušejte tyto 2 jednoduché kroky.

jak ušetřit
Je to jednoduché! Stačí si každý večer spočítat úspory a „vynulovat“ je. Například se rozhodnete, že je chcete vynulovat na dvě nuly. Podívejte se, jak ušetřit tímto způsobem.

Večer máte:

  • 5385 Kč v hotovosti
  • 23 292 Kč na účtu

Co byste měli udělat: Odečtěte poslední dvě čísla z každého čísla, abyste dostali číslo, které končí na dvě nuly. Je samozřejmě jednodušší toto provést s penězi, které máte v hotovosti někde v prasátku. S penězi na účtu to můžete udělat tak, že je převedete na spořící účet, pokud ho máte.
Příklad

jak ušetřit

Můžete také vynulovat číslo na více nul, třeba na tři

4

Blogerka Blueberry Pink radí, jak šetřit a ušetřit

Podívejte se na její blog pro skvělé rady a tipy.
–> blueberrypink.cz

Co dělat, když se nudíte a nemáte peníze?
jak ušetřit

Vynulujte peníze na účtu ještě před výplatou! To, co vám zůstane, můžete vše ušetřit, jelikož víte, že vám přijde výplata! 🙂Výhody naší metody „jak ušetřit“

  1. Každé ráno víte, kolik máte peněz a vždy končí na nulu.
  2. Můžete si kontrolovat utrácení a přestat nakupovat zbytečnosti
  3. A to nejdůležitější, ušetříte peníze!

Vyzkoušejte tuto metodu a dejte nám vědět, jestli u vás zafungovala!

Pokud je to pro vás moc složité, nechce se vám počítat, tak zkuste jiné způsoby jak ušetřit. Založte si třeba účet, kam si každý měsíc budete posílat určitou částku a na tyto peníze nebudete vůbec sahat. Po roce můžete mít našetřenou slušnou sumu.
Přečtěte si také na naše související články:

Co jsou to kryptoměny a lze na nich zbohatnout?

Jak vydělávat na Instagramu: jednoduchý návod krok za krokem.Jak ušetřit na cestu kolem světa za pár měsíců – návod tady.