V dnešní době si hledat nové koníčky a zájmy je celkem složité, ale přece jenom jich stále je dost, které můžeme dělat i přesto, že třeba nikam moc nemůžeme vyrazit. Jestli se nudíte nebo byste chtěli zkusit něco nového, co vás bude bavit, můžete si vybrat nějaké koníčky z našeho seznamu. Pokud vás nenapadá nic, co by vás mohlo zaujmout, pojďte se podívat na naše tipy a třeba si vyberete.

Přečtěte si také: Jak vyrobit lapač snů: jednoduchý návod krok za krokemHledáte nové koníčky? Tady je 20 nejčastějších a nenáročných

koníčky
Foto: pixabay

1. Cvičení

Možná si říkáte, že to není nic pro vás, ale zkuste to a třeba vás to chytne. Pohyb je zdravý a podpoříte jím váš zdravotní stav, také přijdete na jiné myšlenky, uděláte něco pro vaše tělo a zpevníte postavu. A to nejdůležitější, po cvičení budete mít dobrou náladu a dobrý pocit. Cvičit můžete sami doma, venku, ve fitku, s trenérem, ve dvojici, ve skupině a náročnost je také na vás. Je možné, že to zkusíte a zjistíte, že vás to tak baví, že si dáte pravidelné cvičení každý den a možná, že už bez toho časem nebudete moci být.

2. Pečení

Pečení sladkých i slaných dobrot je super! Zabavíte se, naučíte se něco nového a ještě uděláte radost nejen svým chuťovým buňkám a také radost těm, pro které něco upečete. Upečte si třeba chleba nebo dort.

3. Četba

Nemusíte hned číst odborné knihy nebo učebnice, ale zkuste třeba nějakou detektivku nebo romantický román. V nějakém příběhu se třeba najdete a rozšíříte si slovní zásobu. Je to skvělý relax nebo čas strávený před spaním.

4. Fotografování

V dnešní době vám stačí jen telefon na to, abyste vyfotili dobrou fotku. Zkuste jít ven za dobrého světla a něco vyfotit, případně se domluvte s někým dalším, že budete fotit sami sebe. Zároveň pak můžete zkusit fotky nějak pěkně upravit, sdílet na sociálních sítích a zeptat se lidí, co na to říkají. Třeba máte talent a budete se tím živit nebo to dělat jen tak pro radost. 🙂

5. Malování

Kdy jste naposledy zkoušeli něco namalovat? Jestli to bylo v 10 letech, zkuste se do toho ponořit znova a třeba zjistíte, že je to to, co vám pomáhá od stresu a baví vás.

6. Scrapbooking a vytváření alb

Máte hodně fotek, vstupenek, lístků a dalších vzpomínek? Vytvořte si vzpomínkové album. Malujte, pište, lepte, cokoliv.. takové album může být také skvělým osobním dárkem.

7. Běhání

Běhání buď nesnášíte nebo milujete. Zkuste za hezkého počasí vyběhnout, pustit si do uší oblíbenou hudbu, která vás nemotivuje a uvidíte, jestli vás to bude bavit. Pokud budete mít chuť druhý den vyběhnout znova a překonat se, je to něco pro vás. Pohyb je navíc zdravý a budete tak hezky formovat vaší postavu.8. Psaní

Jste pisálek? Zkuste napsat nějaký příběh, básničku nebo třeba článek. Můžete se tím také živit, zkuste tedy vaše práce nějak rozeslat.

9. Práce na zahrádce

Tohle bude bavit spíš ženské pohlaví. Představte si, že si na jaře zasadíte třeba nějakou zeleninu nebo ovoce a ono vám vyroste a pak jí také sníte. To je super představa, že? Vyzkoušejte to a třeba vás to chytne tak, že se budete starat o celou zahradu.

10. Poslech hudby

Tohle patří mezi hodně časté a levné koníčky. Také ale hodně zábavné. Udělejte si pohodlí, vezměte si sluchátka a pusťte si do uší to, co máte rádi.

Přečtěte si také: 18 tipů na vlastnoručně vyrobené dárky, které potěší

11. Tanec

Když už budete poslouchat tu hudbu, můžete vstát a tančit. Najděte nové styly a hýbejte se. Budete mít dobrou náladu a třeba se i zapotíte, takže uděláte něco pro své tělo.

12. Plánování a organizování

Jste organizační typ? Co třeba kompletně naplánovat nějakou akci? Pokud se zrovna akce nekonají, můžete si plánovat výlety, dovolenou, svatbu, své narozeniny nebo si udělat třeba plán na zkouškové období.

13. Programování

Jste IT specialista a rozumíte počítačům? Programujte! Můžete se tím také dobře uživit.14. Plavání

Plavání je jen z nejzdravějších sportů, věděli jste to? Běžte do bazénu nebo třeba do místního rybníka a zlepšujte si koníčku, užívejte si vodní prostředí a třeba i hezké počasí. A pokud je zima, můžete se jít zkusit otužovat, to ale konzultujte se svým lékařem.

15. Vybarvování

I když jste dospělí, můžete vybarvovat. Dneska už seženete omalovánky pro dospělé, které vám mají pomoci zbavit se stresu.

16. Pletení/háčkování

To nemusí být aktivita jen pro babičky. Zkuste se to naučit a uháčkovat si třeba čepici, budete mít radost a můžete tak tvořit dárky pro druhé.

17. Deskové hry

Tohle take patří mezi koníčky. Pokud jste s kamarády nebo rodinou, navrhněte jim, že si společně něco zahrajete. Potrénujete mozek a přijdete na jiné myšlenky.18. Jóga

Jestli byste rádi zkusili nějaký klidný sport, během kterého se protáhnete, trochu zapilujete a třeba i uklidníte, zkuste jógu. Není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá!

19. Učení se nových jazyků

Co si třeba vybrat nějaký nový jazyk, který se začnete učit? Učení jazyků může být zábavné a díky novým aplikacím a nástrojům, které vám s učením pomohou. Zkuste třeba Duolingo.

20. Zpěv

Ať už umíte nebo neumíte zpívat, ale baví vás to, rozhodně to dělejte. Udělejte si doma vlastní karaoke a třeba se ve zpěvu i zlepšíte. Víte, že pokud zpívat neumíte, dá se to natrénovat a dost zlepšit?

Tyhle koníčky jsou hodně nenáročné a určitě jste je všechny ještě nezkoušeli. Které zkusíte?

Přečtěte si také: Buďte kreativní: Vzpomínky ve dřevěném hávu, které nevyblednou