I váš nos se chce naladit na vánoční atmosféru 🙂 Pojďme se podívat na vánoční vůně, kterými můžete provonět domov a Vánoce u nás doma budou nejen vidět, ale i cítit.

Typické vánoční vůně

vánoční vůně
Foto: pixabay

1. Pomeranč a pryskyřice

Abyste svůj domov za chladných zimních večerů příjemné provoněli, zkuste povařit silné plátky citrusů s rozmarýnem a pryskyřicí.

Návod najdete na Mother Thyme.

vánoční vůně
Foto: pexels


 

2. Sáčky s jehličím

Větvičky, které ustřihnete při úpravách vánočního stromku, zabalte do látkových sáčků. Pomocí těchto sáčků pak můžete provonět skříně a zásuvky.

Návod na jejich výrobu najdete na webu Cook Quilt Make and Bake.

vánoční vůně
Foto: pixabay


 

3. Potpourri na zahřátí

Sdílejte své oblíbené vánoční vůně se svými blízkými a darujte jim vlastnoručně vyrobené potpourri ve sklenici. Na blogu Delia Creates najdete tři krásné a levné kombinace, které nejen dobře vypadají, ale také úžasně voní, když je zahřejete.

Návod na výrobu najdete na Delia Creates.

 

 

4. Vánoční girlanda

Zapojte své děti do výroby této vánoční girlandy. Nejprve v troubě upečte tenké plátky ovoce. Přidejte perníčky, které vyrobíte ze směsi skořice, hřebíčku a jablečného pyré. Všechno pak navlečte na kus provázku a vytvořte tak voňavý řetěz.

Návod najdete na Fireflies + Mud Pies

 

 

5. Voňavé skořicové ozdoby

Vyrobte si voňavé skořicové ozdoby. Na „těsto“ budete potřebovat jablečné pyré, lepidlo a skořici. Směs přeneste na pečící papír a použijte svá oblíbená vykrajovátka na cukroví a vykrájejte z něj jednotlivé tvary. Nakonec ozdoby ozdobte barvou na látku a máte trvanlivé ozdoby na stromek, které navíc pěkně voní. Můžete si je také dát do šuplíku nebo skříně s oblečením. Bude po tom opravdu krásně vonět.

Návod najdete na Creative Me Inspired You.

vánoční vůně
Foto: pixabay


 

6. Vlastnoručně vyráběné svíčky s rozmarýnem a levandulí

Tyto vlastnoručně vyráběné sojové svíčky jsou velmi jednoduché a zároveň vydrží déle, než svíčky z obchodů. Navíc si můžete přizpůsobit intenzitu vůně tím, že upravíte množství esenciálních olejů, které přidáte do vosku.

Návod najdete na Live Simply.

vánoční vůně
Foto: pixabay

 

 

7. Věnec ze šalvěje

Vše, co potřebujete na výrobu tohoto vánočního věnce, je větší množství šalvěje a polystyrenový základ na věnec. Hotový věnec zavěste pomocí široké stuhy nad vchodové dveře.

Návod najdete na Handmade in the Heartland.

 

 

8. Navoněné borové šišky

V lese posbírejte několik borových šišek a nastříkejte na ně olej s vůní skořice a nechte zaschnout. Tyto šišky rozmístěné ve vašem bytě váš domov provoní sladkou, kořeněnou vůní.

Návod najdete na Kleinworth & Co.

 

 

  9. Vánoční hrnec

Neexistuje nic snazšího, než v hrnci povařit krásně vonící vánoční ingredience. Nejlepší na tomto receptu je, že můžete použít cokoliv, co máte zrovna při ruce.

Návod najdete na Half Baked Harvest.

 

Jaké vánoční vůně máte rádi a které si vyberete pro letošní Vánoce?

Převzato z webu Countryliving.