Rádi byste uměli kreslit, ale myslíte si, že pro to nemáte talent a nikdy se to nenaučíte? To jste na omylu, kreslit se může naučit skutečně každý, chce to jen jistou dávku trpělivosti a snahu. Chce to nepřestávat, pořád kreslit a nevzdávat to. Dáme vám 10 tipů na to, jak se naučit kreslit, i pokud jste úplní začátečníci.Jak se naučit kreslit

jak se naučit kreslit
Foto: pixabay

Následujte těchto deset tipů a naučte se kreslit co nejrychleji. Čím více tipů realizujete, tím dříve budete umět kreslit. A tohle nejsou rady pro děti, ale také pro dospělé! Pamatujte, že nikdy není pozdě začít dělat něco nového nebo něco, co vás baví.

1. Kupte si základní vybavení

Určitě si pořiďte skicák nebo sešit, který budete plnit vašimi malůvkami. Ke kreslení potřebujete kvalitní tužku, kterou koupíte ve každém papírnictví. Podle toho, co chcete kreslit, si vyberete také tvrdost tužky. Pokud budete hodně stínovat, vyberte si tu nejměkčí, to znamená tužku číslo 1.

2. Naučte se základy

Je důležité, abyste chytli grif a osvojili si nejzákladnější tvary. Zkoušejte proto tedy nejdříve čáry a různé geometrické tvary. Není to nic zábavného, ale hodně vám to dá a využijete to při kreslení.

3. Trénujte každý den

Při každém učení se je důležitá pravidelnost. Vyhraďte si denně alespoň půl hodiny na kreslení a trénujte.

4. Kreslete podle Pinterestu

Na Pinterestu naleznete návody, jak krok po kroku nakreslit cokoliv si přejete. Do vyhledávače zadejte „how to draw“ a doplňte, co byste si rádi nakreslili.

5. Kupte si speciální sešity

Existují sešity, které vás provedou nejrůznějšími cvičeními a jsou sestavené tak, abyste se toho co nejvíce naučili.

jak se naučit kreslit
Foto: heureka
Porovnejte ceny v českých eshopech.6. Naučte se techniku stínování

Jakmile budete umět základy, můžete se pustit do stínování – na to doporučujeme jednoznačně velmi měkkou tužku.

7. Kreslete něco, co se vám líbí

Máte rádi zvířata? Kreslete je! Nebo jste snad vyznavači módy? Kreslete šaty. Hlavně kreslete to, co se vám líbí a ne něco, u čeho byste se nudili. Kreslíte přece pro sebe a proto, že vás to baví.

8. Nesnažte se být dokonalí

Nebuďte takoví perfekcionalisti a nelpěte na dokonalosti. Nic není dokonalé, ani vaše kreslení. Buďte spokojení se vším, co nakreslíte.9. Kreslete v příjemném prostředí

Je důležité, abyste se cítili u kreslení dobře. Pusťte si hudbu, dejte si k tomu něco dobrého a relaxujte u toho.

10. Vyzkoušejte kurzy kreslení

Pokud nejste samouci nebo vás nebaví se něco učit sami doma, můžete vyzkoušet kurzy kreslení. Vyzkoušejte třeba tento kurz „Nauč se kreslit“.

Tohle jsou tipy na to, jak se naučit kreslit.

Konec nudy při cestování! Vyberte si ideální hru na cesty.