Pomlázka neodmyslitelně patří k Velikonocům, ale dneska už si ji jednoduše můžete koupit hotovou v obchodě. Víte ale, jak uplést pomlázku? Vraťte se o pár let zpět a vžijte se do situace, kdy se pomlázka koupit nedala a jste odkázáni jen na vlastní výrobu. Pojďte se s námi podívat, jak se plete pomlázka. Určitě překvapíte a budete na sebe pyšní.Jak uplést pomlázku – krok za krokem

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbora Šorsáková (@fotim_s_laskou),

  1. Budeme potřebovat 10 prutů – 8 silných a stejně dlouhých a 2 slabší, které necháme stranou a budou sloužit na uvázání konců.
  2. Všech osm prutů dáme silně k sobě a jedním slabým proutkem je svážeme. Svažte je velmi pevně, pokud tak učiníte, neměly by se rozvázat.
  3. Rozdělíme silné pruty na dvě poloviny – tedy na čtyři a čtyři.
 1. Čtveřici prutů na jedné straně rozdělíme na dva a dva, mezi ně zapleteme první prut.
 2. Ten stejný prut kolem dvou omotáme a vrátíme se na opačnou stranu.
 3. Opět utvoříme mezeru mezi čtyřmi pruty, tentokrát na druhé straně. Opět mezi ně vložíme jeden prut a vrátíme se zpátky.
 4. Pokračujte takto až do konce, ale nechte dostatek místa na svázání.
 5. Přesahující pruty zastřihneme.
 6. Máme hotovo. Jak se plete pomlázka? Takhle.

Vypadá to těžce, ale když se do toho dostanete, půjde vám to. 

Pomlázka do ruky a může se jít koledovat!

Umíte uplést pomlázku? Pošlete nám do komentářů fotku!
Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.