Lapač snů má duchovní význam, pomáhá lépe spát a zahání špatné sny a noční můry. Pokud na tohle nevěříte, minimálně krásně vypadá jako dekorace a doplní tak vaší ložnici nebo pokoj, kde spíte. Lapače snů bývají drahé, a proto jsme se rozhodli, že ho vyrobíme sami. Podívejte se na návod, jak vyrobit lapač snů levně a jednoduše. Zvládne to každý, kdo je aspoň trochu manuálně šikovný a to jste určitě vy všichni. Nakupte si všechny potřebné věci a hurá do toho. Může to být také krásný dárek! A pamatujte, že fantazii se meze nekladou.

Pokud se bojíte, že to u vás doma bude vypadat jako někde v Indii, tak se nemusíte bát. Může to být decentní doplněk, dá se udělat přírodní, barevný, jednobarevný, se třpytkami nebo s korálky.

Přečtěte si také: 16 geniálních nápadů jak využít obyčejné věci naprosto neobyčejným způsobemJak vyrobit lapač snů: jednoduchý návod krok za krokem

jak vyrobit lapač snůFoto: pixabay

Přečtěte si také: 15 nápadů na jarní dekorace domů i na zahradu

Co budete na výrobu potřebovat?

 • dřevěný kruh
 • něco na obmotání – kůže nebo provázek
 • peříčka
 • bavlnku na vytvoření sítě uvnitř kruhu
 • kamínek doprostřed kruhu
 • provázek pro vytvoření poutka na zavěšení
 • korálky, perličky

jak vyrobit lapač snůFoto: Heureka

Koupit bílá peříčka tady.

jak vyrobit lapač snůFoto: Heureka

Koupit křišťálový kámen tady.

jak vyrobit lapač snůFoto: Heureka

Koupit korálky tady.

westwing slevový kód

Jak vyrobit lapač snů?

Vezměte dřevěné kolo a obmotejte ho kůži nebo jakoukoliv šňůrkou. Pomocí drhnutí nebo háčkování vytvořte síť uprostřed a doprostřed umistěte váš zvolený kámen. Na kolo umistěte provázky a dolů přivažte peříčka spolu s korálky, pokud si je zvolíte k ozdobení. Nakonec vytvořte poutko, za které lapač snů zavěsíte. Klaďte důraz na kámen, který zvolíte. Symbolizuje to vás, tak aby správně fungoval, musíte zvolit kámen, který se k vám hodí. Pokud to nevíte, zvolte ho intuitivně.Jakou barvu vybrat pro lapač snů?

Pokud chcete prožívat klidné noci, při kterých budete relaxovat, odpočívat a nabírat síly, vyberete si bílou barvu. Zelenou si vyberte, pokud chcete být zdraví a mít pohodu ve vztazích. Jestli naopak chcete mít ve vztazích, hlavně v těch partnerských, vášeň a dobrodružství, zvolte červenou. Modrá barva vyjadřuje klid a pohodu a fialová magii. Pokud jste duchovně založení a vyžíváte se v magických věcech, klidně si vyberte právě fialovou. Jestli chcete mít štěstí a optimismus, hodí se žlutá. Jestli jste mladí a toužíte po hvězdné kariéře, tak se zaměřte na oranžovou. A jestli máte problém v lásce nebo naopak si ji chcete udržet, zvolte růžovou.

Pokud se chcete zaměřit na jednu konkrétní oblast, můžete si vytvořit jednobarevný lapač snů, ale samozřejmě lze i barvy nakombinovat, vše je na vás a na tom, na co chcete klást důraz nebo jednoduše na tom, co se vám líbí. Doporučujeme vyhnout se barvě černé, která, jak asi tušíte, neznačí příliš optimismu.

Přečtěte si také: Úžasné podzimní dekorace, které inspirují a zútulní váš byt

Co je na lapači snů důležité?

 • kámen

Jak už bylo řečeno, kámen vyjadřuje vás, je to symbol vaší osoby, na kterou je lapač zaměřen. Můžete si vybrat kámen podle vaší povahy, podle znamení nebo zkrátka ten, který se vám líbí.

 • síť

Síť, která je umístěna uprostřed lapače, je velmi důležitá část, protože má zachytávat špatné sny a negativní energii. Síť by měla být pravidelná, aby byla zaručena vyváženost a harmonie.

 • peříčka

Přes peří se do lapače snů dostávají klidné a hezké sny, které zaručují pohodový a kvalitní spánek.

 • kruh

Kruh, který je obmotán kůží nebo provázkem, symbolizuje a představuje svět a vesmír, ve kterém se odehrává váš život.

 

Fantazii se meze nekladou, a tak můžete lapač vyrobit takový, jaký chcete. Velikost je na vás, barva je na vás, i přidané dekorace, jako jsou právě korálky nebo třeba květiny. Dbejte ale na zvolené množství, nedoporučuje se jich mít v pokoji více než 2, je to pak až příliš energie.

Nechce se vám lapač snů vyrábět? Kupte si ho!

Zelený lapač snů

jak vyrobit lapač snůFoto: Heureka

Koupit zelený lapač snů.Bílý lapač snů

jak vyrobit lapač snůFoto: Heureka

Koupit bílý lapač snů.

Modrý lapač snů

jak vyrobit lapač snůFoto: Heureka

Koupit modrý lapač snů.

Doufáme, že se vám náš návod na to, jak vyrobit lapač snů, líbí a vyrobíte si ho. Kterou barvu zvolíte?

Přečtěte si také: 20 nápadů na ručně vyrobené dárky pro jakoukoliv příležitost