Předvánoční období je kromě těšení se na jedinečnou atmosféru svátků typické také přípravami, shonem a nákupem vánočních dárků. Ušetřete si letos dlouhé lámání hlavy nad originálními dárky pro vaše blízké a vychutnejte si klidný advent. Inspirujte se nápady e-shopu Laab, díky kterým připravíte osobité dárky pro každého z vašich blízkých. Bude vás to stát jen pár korun a trochu vašeho času. Finální hodnota dárku bude ale nevyčíslitelná!  Kouzlo fotografie totiž spočívá v tom, že uchová vzpomínku na výjimečný okamžik a zachytí jedinečnou atmosféru i neopakovatelné emoce. Není nic jednoduššího než tyto chvíle zhmotnit, zabalit do balícího papíru a u vánočního stromečku blízkým připomenout.

Nezapomeňte se také podívat na článek: Buďte kreativní: Vzpomínky ve dřevěném hávu, které nevyblednou

Jak vyrobit originální vánoční dárky z fotek? Je to snadné a potěšíte každého!

vánoční dárky z fotek

Polaroidky a malé fotky ve zlatém rámečku

Vytiskněte pro své blízké originální a stylové polaroidky, které dodají speciální kouzlo opravdu každé fotce. Použít ale můžete i fotky malých formátů bez retro bílých okrajů. Vložte jednu nebo více oblíbených fotek do skleněného rámečku s kovovými detaily a přidejte sušené květiny, listy nebo drobné větvičky. Skvěle budou vypadat i třpytivé vánoční prvky a dekorace, například ve tvaru vloček. Vaší kreativitě se ale meze nekladou! Prázdný prostor můžete vyzdobit podle svých představ a vkusu osoby, pro kterou je dárek určený.

vánoční dárky z fotek

Fotky v elegantní krabičce

Chcete svým blízkým vyvolat více než jen jednu fotografii, ale nevíte, jakým způsobem je originálně darovat? Vyzkoušejte elegantní prosklenou krabičku opět se zlatými detaily, které se k Vánocům dokonale hodí! Krabička vypadá slavnostně, ale je zároveň i velmi praktická. Fotky v ní lze totiž uchovat pohromadě na jednom místě a budou vždy po ruce. Pokud pořídíte krabičku větších rozměrů, můžete do ní přidat i drobnou maličkost nebo jiné fotodárky, třeba malé leporelo z fotek, které bude sloužit k vystavení na poličku.

 vánoční dárky z fotek

Fotka v dřevěném oboustranném rámu

Preferuje někdo z vašich blízkých spíše přírodní materiály? Pak sáhněte po dřevěném rámu. Ten je navíc v dostání nejčastěji v oboustranné variantě. Je tedy jen na vás, zda jej připravíte tak, aby byl použitelný variabilně nebo pouze z jedné strany. Vyzdobit ho můžete podobně jako kovový rámeček. Skvěle vypadají i originální samolepky. Pokud si troufáte, přidejte i ručně napsaný vzkaz nebo malou ilustraci. K tomu si však nezapomeňte pořídit odolný popisovač.

 vánoční dárky z fotek

Polaroidky a fotostripy v rámu

I do klasického rámu můžete umístit fotky tak, aby byly netradiční. Skvěle fungují malé polaroidky, ze kterých vytvoříte koláž, nebo retro fotostripy. Je jen na vás, zda zvolíte úhledné uspořádání, nebo se odvážete a fotky naaranžujete podle svých představ. Můžete ale vyvolat polaroidky či fotostripy pro každého člena rodiny a spolu s jmenovkami je použít při balení dárků. Připravíte tak drobnou maličkost opravdu pro každého ze svých nejbližších.

 vánoční dárky z fotek

Vánoční přání

Patříte mezi milovníky klasických zvyklostí? Místo sms zpráv, e-mailů nebo vzkazů v chatu popřejte svým blízkým krásné Vánoce prostřednictvím osobitého, ručně vytvořeného přání. To je milým dárkem jak pro členy rodiny, tak vaše kamarády a kolegy z práce. Připravte si malou polaroidku nebo fotostrip jako základ přání, které dále dozdobíte. Skvělým pomocníkem budou vánoční razítka, se kterými vám půjde tvorba pěkně od ruky.

vánoční dárky z fotek

Netroufáte si na výrobu vlastnoručních dárků? Nezapomněli jsme ani na ty, kteří chtějí vyřešit dárky bez starostí. V Laabu vám rádi s výrobou fotodárků pomůžou. Z vybraných fotek vyrobí designové kalendáře, které budou blízkým dělat radost po celý následující rok, malé leporelo v dřevěných deskách, velkou fotku na plátně, stylový fotoplakát v dřevěných lištách a mnoho dalších milých předmětů. Ty navíc vytvoříte online během pár kliknutí.

Darujte letos k Vánocům svým blízkým vzpomínky, které si budou chtít uchovat navěky. Přestože jde o maličkosti, mnohdy mají velkou citovou hodnotu. Uvidíte, že během Vánoc, kdy se sejdete se svými blízkými, potěšíte fotodárkem každého z nich.

Mrkněte na stránky Laab.cz a vyberte si ty nejhezčí vánoční dárky z fotek.