Přichází zimní období, které je jako dělané pro kreativní večery. Zabavte děti a vytvořte si společně vločky z papíru, kterými můžete ozdobit okna, dveře atd. Není to nic těžkého, takže pokud vaše děti již umějí stříhat, můžete to dělat společně. Máme pro vás jednoduchý návod, který pochopí i ti, kteří nejsou kreativně příliš nadaní. Můžete si z vloček poté vyrobit vločkový řetěz, kterým si děti mohou vyzdobit pokoj.

Děti si tak mohou procvičovat motoriku a zlepšovat motorické schopnosti. Až bude venku sníh, vločky nalepte na okno nebo je zavěste, budou zvenku krásně vypadat!Jak vyrobit vločky z papíru? Tady je jednoduchý návod

vločky z papíru
Foto: pixabay

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Markéta (@marleketa),

Co budete potřebovat?

  • papíry – bílé, barevné
  • nůžky

Návod

Vezměte si jakýkoliv papír a přehněte ho na půl. Vystřihávejte různé tvary a poté vločku rozložte. Nezapomeňte okraj ostříhat dokulata, aby vločka byla kulatá. Nebo můžete samozřejmě udělat i hranatou vločku, fantazii se meze nekladou. Dělejte malé vločky, velké vločky, různé tvary, můžete je nabarvit vodovkami, pastelkami, voskovkami, přidejte třpytky nebo samolepky.

Nebojte se dělat i jiné vločky, než jen bílé. Buďte kreativní a čím barevnější to bude, tím lépe. Můžete si vybrat třeba jen 3 barvy a ty střídat. Dětem dejte volnou ruku, ať se vyřádí a užijí si tvoření. Pokud máte malé děti, které ještě neumí s nůžkami, dejte jim vločky jen pomalovat třeba vodovkami nebo něčím polepit. Dalším nápadem, jak využít takovou dekoraci, je vločky zarámovat a pověsit do pokoje v zimním období. Je to hezká, levná a hlavně vlastnoručně vyrobená dekorace.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hugo chodí bos (@hugo_chodi_bos),

Vyrobte si krásné vločky z papíru. Pokud se vám povedou, pochlubte se nám s výtvorem.

Naučte se kreslit: zvládne to i úplný začátečník.