Blíží se svátek Svatého Martina a s tím je spojeno i hodování – svatomartinská husa a také svatomartinské víno, které bývá opravdu výborné a je škoda ho neochutnat! Nevíte, kde sehnat dobré svatomartinské víno a rádi byste ho ochutnali? Máme pro vás 5 chytrých tipů, kde sehnat opravdu chutné a kvalitní víno.

Svatomartinské víno je skvělé, krásně sladké. Dobře se pije a proto doporučujeme pít ho pomalu a nedat si ho tolik, mohla by vás po něm druhý den hodně bolet hlava.Kde koupit svatomartinské víno? 5 chytrých tipů

svatomartinské vínoFoto: pixabay

Pozor! Svatomartinské víno se smí prodávat až od 11.11., tak jestli ho někde uvidíte dříve, není to no. Vyplatí se počkat si na to opravdu kvalitní!

1. Nakupte ho na Rohlik.cz

Na Rohlíku najdete velký výběr potravin, ale také drogérii a právě víno! Počkejte si do 11.11. a poté si ke klasickému běžnému nákupu, co si pravidelně objednáváte, přihoďte i dobré kvalitní svatomartinské víno! Nezapomeňte si k němu koupit i chuťovky!2. Zajděte si do vinotéky

Máte nějakou oblíbenou vinotéku? Zkuste zajít tam a na svatomartinské víno se poptat. Každá dobrá vinotéka ho má a bývá hodně kvalitní! Můžete si ho nechat stočit do vlastní lahve, kterou si přinesete.

3. Kupte ho online

Samozřejmě existují i online vinotéky, kde si víno můžete koupit. Nevýhoda spočívá v tom, že ho těžko ochutnáte a tak se musíte nechat překvapit, jestli bude stát za to nebo ne.

4. Jděte do kamenného obchodu

Můžete zkusit klasické obchody s potravinami, kde také víno najdete. Nebude sice tak kvalitní, ale zase trochu levnější a i tam může být dobré.5. Svatomartinské víno najdete i na trzích

Nechcete si kupovat celé lahve, protože třeba nevíte, jak takové víno chutná? Zajděte si na trh a tam ho ochutnejte – zkuste trhy na Náplavce, Jiřího z Poděbrad nebo na třeba na Tyláku. Kolem 11.11. bývají také nejrůznější svatomartinské akce, kde si můžete dát jak víno, tak i tradiční pokrmy. Sejděte se s přáteli, s rodinou nebo vyrazte jen s partnerem a užijte si hezký den společně.

Svatomartinské víno je báječné – ochutnejte ho a dejte si ho k tradiční huse nebo k pochutinám.

Vyzkoušejte recept na skvělou dýňovou polévku.