Jaký jste ponožkový typ? Nosíte je jen proto, abyste na nohách něco měli? K tomuto účelu slouží ponožky černé, bílé, modré, taková klasika. A nebo nosíte a milujete barevné ponožky? Chcete, aby byly vidět a jste na ně pyšní? Nové výzkumy dokázaly, že to, jaké nosíte ponožky ukazuje vaší individualitu a vyjadřuje váš osobitý styl. Barevné ponožky také ovlivní pohled ostatních lidí na vás. Ponožky o vás zkrátka řeknou hodně.

barevné ponožkyFoto: pexels

Barevné ponožky jako šance ukázat obrovský potenciál

Konformita je určitá shoda, která je součástí života nás všech. Být součástí jednoho balení, být jedním z mnoha. Co zkusit přestat být ovce a vystoupit z davu?


Pokud se někdo rozhodne překročit normy společnosti a vyjádřit více sám sebe, je často považován za divného a zvláštního. S ponožkami je to ale jinak. Koukají z kalhot, nenápadně, ale přesto ano. Nošení barevných ponožek je určité vystoupení z davu, je to něco, co uděláte jinak. Ponožky nepatří mezi hlavní kousky oblečení, ale můžete díky nim vyjádřit jistou individualitu každému, kdo si jich všimne.

Člověk si řekne, že ponožky jsou tak zbytečná věc, které si nezaslouží ani pár vět – ale ano, dejte jim šanci!

Co o vás řeknou barevné ponožky?

Studie tvrdí, že ti, kteří se snaží vyhnout komformitě, mohou být potencionálně považováni za kompetentnější s vyšším statusem než ti, kteří kopírují společenské normy.

Jestliže nosíte ponožky svítivé, pruhované, zebrované nebo ponožky s barevnými vzory a motivy, v očí druhých lidí budete kreativní, úspěšní a schopní.


Zkuste si představit podnikatele v obleku, s kravatou a černými ponožkami. A potom toho stejného podnikatele, jen s tím rozdílem, že bude mít růžové ponožky, které budou vykukovat zpod kalhot. Který vám bude sympatičtější? Asi ten druhý, ze kterého bude vyzařovat určitá drzost a vybočování z řady. Budete z něj nejspíše mít pocit, že je inteligentní a kreativní.

Vnímání bláznivých ponožek

Dr. Adam Galinsky provedl studii, která ukázala že to, co nosíme, ovlivňuje způsob našeho myšlení, cítění i jednání. Nosme barevné ponožky a lépe prokažme naši jedinečnost a důvěru sami k sobě. Pokud se dobře cítíme v tom, co nosíme, budeme bojácnější, sebevědomější a tudíž také úspěšnější.

Tento dojem z nás budou mít i druzí lidé.Jednoduché černé ponožky nám umožňují skrýt se za společenské normy, zatímco pár pěkně barených ponožek dává najevo že chceme být vidět a společenské normy nedodržovat úplně ve všech směrech.

Takže jestli jste milovníkem zábavných a neobvyklých ponožek, vydejte se s nimi do světa a ukazujte je! Nejen, že lidem poskytnete vhled do své nekomformní a jedinečné osobnosti, ale budete se cítit dobře!

 

Nosíte barevné ponožky? Doufáme, že ano. Vyfoťte je a pošlete, jsme zvědaví! 🙂

 

Přečtěte si článek 12 znamení, že jste daleko inteligentnější, než si myslíte!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.