Podzim je plný dlouhých pošmourných večerů, kdy je venku lezavo a tak se nedá nic moc dělat. Nejvíc se nudí děti, které potřebujete zabavit. Děti milují televizi a koukání se na filmy, seriály a pohádky, proto pro vás máme seznam – nejkrásnější pohádky pro děti, které je stoprocentně budou bavit. Najdete tam jak české tak zahraniční pohádky a možná budou některé bavit i vás. Jedná se o pohádky pro menší i větší děti, takže je na vás, jak je přizpůsobíte jejich věku.

Zabavte svoje ratolesti, jak? 20 nápadů najdete tady.Nejkrásnější pohádky pro děti

pohádky pro děti
Foto: pixabay

Připravte film, vezměte si pyžama a udělejte si s dětmi nějaké občerstvení a uvidíte, že je tak zabavíte na hodně dlouhou dobu a bude je to bavit! Navrhněte jim, ať si pozvou kamarády a udělají pyžamový večírek s pohádkami, filmy a spoustou popcornu.České pohádky

České pohádky jsou jedny z nejlepších, vybrat si můžete i mezi seriály pro děti nebo filmy pro děti.

  1. Princezna ze mlejna
  2. O Jasněnce a létajícím ševci
  3. Ať žijí duchové
  4. Tři oříšky pro Popelku
  5. Anděl Páně
  6. Jak vytrhnout Velrybě stoličku
  7. Páni kluci
  8. Bylo nás pět
  9. S čerty nejsou žerty
  10. Šíleně smutná princezna
Zahraniční pohádky

V následujícím seznamu najdete pohádky pro děti, které nepochází z české dílny, ale ze zahraničí. Najdete zde klasické filmy, kreslené i nekreslené pohádky. Některé filmy a pohádky se vyloženě hodí pro holčičky (například Myscene: Hvězdy Hollywoodu), některé, které jsou více fantasy a mysteriozní, se hodí spíše pro chlapce (Harry Potter nebo Hobit).

1. Grinch

2. Sám doma

3. Shrek

4. Polární express

5. Harry Potter

6. Myscene: hvězdy Hollywoodu

7. Kouzelná chůva Nanny McPhee

8. Hobit

9. Příběh hraček

10. Madagaskar

Tohle jsou ty nejlepší pohádky pro děti, kterými je jistě zabavíte. Schválně nám dejte vědět, která pohádka je vaše oblíbená! Pokud vám vaše oblíbená pohádka v našem seznamu chybí, napište ji do komentářů.

Inspirujte se: nejlepší knížky pro děti.